Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie tientallen viaducten om mogelijk verzwakte constructie

Inspectie tientallen viaducten om mogelijk verzwakte constructie

DEN HAAG (ANP) - Rond de honderd snelwegviaducten en -bruggen hebben mogelijk een verzwakte constructie, waardoor ze een risico vormen voor het verkeer. Dat komt naar voren uit onderzoek van Rijkswaterstaat, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving vrijdag van De Telegraaf. Deze viaducten en bruggen hebben een zogeheten tand-nokconstructie, een bepaalde manier om betondelen met elkaar te verbinden. Door de inwerking van strooizout en een probleem met de stalen wapening in het beton zijn ze sneller verzwakt dan gepland.

Rijkswaterstaat heeft zeventien van deze viaducten en bruggen hoog op de prioriteitenlijst gezet. Die worden versneld geïnspecteerd en aangepakt. Het gaat onder meer om het viaduct Kamperhoekweg in de A6, de bruggen over de Naardertrekvaart in de A1, het Prins Clausplein (A4/A12) en het viaduct Tolsestraat in de A15.

Sinds half december mag er al geen zwaar vrachtverkeer meer over de A12-viaducten in knooppunt Velperbroek, ten oosten van Arnhem. Ook die hebben de tand-nokconstructie. Rijkswaterstaat gaat daar de komende maanden ondersteuningsconstructies plaatsen.

Nelson Mandelabrug

De Nelson Mandelabrug in Zoetermeer over de A12 had ook zo'n tand-nokconstructie. In december 2022 werd die brug op stel en sprong afgesloten en ontmanteld, omdat er instortingsgevaar was door scheuren.

Minister Barry Madlener (Infrastructuur) spreekt van een tegenvaller. "Het is een nieuwe opgave in onderhoud. Anderzijds ben ik blij dat we er nu achter zijn gekomen en dat we de wegen veilig kunnen houden." Weggebruikers lopen nu nog geen gevaar, maar er moet wel snel worden ingegrepen om dat zo te houden, aldus de bewindsman. Hij weet nog niet wat deze operatie gaat kosten. Wel gaat die zeker overlast veroorzaken voor het wegverkeer.

Ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex roept het kabinet op om snel meer aandacht te besteden aan de Nederlandse infrastructuur en hiervoor budget vrij te maken. Vorig jaar werd al duidelijk dat de budgetten voor infrastructuur veel te krap zijn, stelt de belangenbehartiger voor meer dan tienduizend bedrijven. "Handels- en productiebedrijven lopen nu al tegen de tekortkomingen aan van onze infrastructuur en dat lijkt alleen maar erger te worden als er geen extra prioriteit voor komt."

Meer uit Binnenland

Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

3 uur geleden
Politie deelt naam en foto 9e verdachte moord op Sherwin Peterhof

PARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.

5 uur geleden
Gedetineerde maakt einde aan leven op politiebureau Spijkenisse

SPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.

5 uur geleden
Weeronline: 2025 op vijf na warmste jaar ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.

7 uur geleden
Politiechef Rotterdam: helft explosies niet uit criminele hoek

ROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.

7 uur geleden
Meerderheid Nederlanders wil meer kerncentrales

DEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.

10 uur geleden
Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

18 uur geleden