
Inspectie schorst vergunning busbedrijf na ruim 50 overtredingen
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft de vergunning van een busbedrijf in het noorden van het land tijdelijk geschorst. Daardoor mag de onderneming, waarvan de naam niet is bekendgemaakt, de komende zes maanden geen personen vervoeren. De ILT kwam tot het besluit na onderzoek, dat volgde op het constateren van ruim vijftig overtredingen door het bedrijf in één dag tijd.
Ondernemers in het busvervoer en transport hebben een zogeheten Eurovergunning nodig om hun werk te kunnen doen. Bij overtredingen deelt de ILT strafpunten uit. Op basis van de grootte van het bedrijf wordt daarvoor een maximum vastgesteld. Door de meer dan vijftig gepleegde overtredingen, die betrekking hadden op de rij- en rusttijden, werd dat maximum in één keer overschreden, stelt de ILT.
Na de weginspectie heeft de ILT een onderzoek uitgevoerd waarin verder is gekeken dan enkel naar het aantal strafpunten. Het was volgens de Inspectie voor de eerste keer dat dit onderzoek nodig was in Nederland.
Sanctie
Zo werd onder meer onderzocht in hoeverre het busbedrijf structurele maatregelen heeft genomen om te voorkomen dat in de toekomst opnieuw overtredingen worden gepleegd. Daarmee zou het vertrouwen mogelijk hersteld kunnen worden, legt de ILT uit. Maar volgens de Inspectie "waren er in de tussentijd geen maatregelen genomen om de naleving van de vervoerswetgeving te verbeteren".
Naast dat het busbedrijf de komende maanden geen personen mag vervoeren, is ook de vervoersmanager van de onderneming ongeschikt verklaard. De manager mag de functie twee jaar lang niet uitoefenen en moet opnieuw een vakbekwaamheidsexamen doen.
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische export van aardgas naar Egypte is weer volledig hervat nadat die eerder voor een groot deel stil kwam te liggen door de luchtoorlog tussen Israël en Iran. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Doordat er een wapenstilstand is gesloten is die gasexport weer terug op het oude niveau van ongeveer 1 miljard kubieke meter per dag.
58 minuten geledenHANOI (ANP/RTR) - De Vietnamese producent van elektrische auto's (EV's) VinFast is zondag begonnen met de productie in een nieuwe fabriek in eigen land. Het is de tweede productiefaciliteit van VinFast in Vietnam die moet bijdragen aan de groeiplannen van het bedrijf.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft naar eigen zeggen de afgelopen dagen in een nieuwe overlegronde constructieve handelsgesprekken gevoerd met de Verenigde Staten over de importheffingen van president Donald Trump. Die gesprekken vonden plaats in Washington, aldus een verklaring van de Taiwanese overheid op zondag.
4 uur geledenHETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.
20 uur geledenMIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.
22 uur geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.
22 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.
1 dag geleden