Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie schorst vergunning busbedrijf na ruim 50 overtredingen

Inspectie schorst vergunning busbedrijf na ruim 50 overtredingen

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft de vergunning van een busbedrijf in het noorden van het land tijdelijk geschorst. Daardoor mag de onderneming, waarvan de naam niet is bekendgemaakt, de komende zes maanden geen personen vervoeren. De ILT kwam tot het besluit na onderzoek, dat volgde op het constateren van ruim vijftig overtredingen door het bedrijf in één dag tijd.

Ondernemers in het busvervoer en transport hebben een zogeheten Eurovergunning nodig om hun werk te kunnen doen. Bij overtredingen deelt de ILT strafpunten uit. Op basis van de grootte van het bedrijf wordt daarvoor een maximum vastgesteld. Door de meer dan vijftig gepleegde overtredingen, die betrekking hadden op de rij- en rusttijden, werd dat maximum in één keer overschreden, stelt de ILT.

Na de weginspectie heeft de ILT een onderzoek uitgevoerd waarin verder is gekeken dan enkel naar het aantal strafpunten. Het was volgens de Inspectie voor de eerste keer dat dit onderzoek nodig was in Nederland.

Sanctie

Zo werd onder meer onderzocht in hoeverre het busbedrijf structurele maatregelen heeft genomen om te voorkomen dat in de toekomst opnieuw overtredingen worden gepleegd. Daarmee zou het vertrouwen mogelijk hersteld kunnen worden, legt de ILT uit. Maar volgens de Inspectie "waren er in de tussentijd geen maatregelen genomen om de naleving van de vervoerswetgeving te verbeteren".

Naast dat het busbedrijf de komende maanden geen personen mag vervoeren, is ook de vervoersmanager van de onderneming ongeschikt verklaard. De manager mag de functie twee jaar lang niet uitoefenen en moet opnieuw een vakbekwaamheidsexamen doen.

Meer uit Financieel

Studie: minder vacatures in militaire drone-industrie in Europa

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.

19 minuten geleden
Handelsblatt: Google gaat recordbedrag investeren in Duitsland

DÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.

49 minuten geleden
Besparingsmaatregelen KLM leiden nog niet tot herstel

AMSTELVEEN (ANP) - De besparingsmaatregelen die KLM doorvoert zijn nog onvoldoende om de aanhoudend hoge kosten te compenseren. Volgens de luchtvaartmaatschappij ligt het programma dat KLM vorig jaar heeft aangekondigd "op koers", maar heeft dit nog niet geleid tot een "structureel herstel". Het resultaat van KLM blijft onder druk staan.

50 minuten geleden
Bouwer BAM verwacht dit jaar nog steeds meer woningen te verkopen

BUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM verwacht dit jaar nog steeds meer woningen te verkopen in Nederland dan vorig jaar. De bouwer denkt dat de vraag naar onder meer woningen "robuust" zal blijven, hoewel de onzekerheid door de stikstofproblemen aanhoudt. Dit meldt BAM in een handelsbericht over de eerste drie kwartalen van 2025.

50 minuten geleden
ArcelorMittal optimistisch over 2026 door Europese maatregelen

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal is optimistisch over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Ook denkt de grote staalproducent te profiteren van recente overnames en investeringen.

1 uur geleden
Zalando groeit fors door overname webshop About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft een sterke groei doorgemaakt in het afgelopen kwartaal, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het bedrijf kondigde donderdag ook een samenwerking aan met de Duitse voetbalbond (DFB).

1 uur geleden
Barcelona opnieuw populairste vliegbestemming in zomerperiode

DEN HAAG (ANP) - Barcelona was in de zomerperiode net als vorig jaar de populairste bestemming bij Nederlandse vliegtuigpassagiers. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde in juli, augustus en september meer dan een half miljoen passagiers van en naar vliegveld El Prat bij de Spaanse stad. Een jaar eerder ging het om iets minder dan een half miljoen.

2 uur geleden