Inspectie pakt misstanden Oekraïners in Westland met voorrang op
DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie gaat met prioriteit de gemelde misstanden met Oekraïners in de kassen van het Westland aanpakken. Dat meldt minister Karien van Gennip (Sociale Zaken en Werkgelegenheid). Volgens vakbond CNV hebben de Oekraïners wurgcontracten moeten tekenen.
"Uitbuiting van Oekraïense ontheemden is Nederland-onwaardig. De @NLA_Inspectie pakt dit met voorrang op. Het kabinet werkt aan betere werkomstandigheden. Meer registratie en handhaving en certificering voor uitzendbureaus. Maar mensen netjes behandelen is ook nu al de norm", twitterde de bewindsvrouw.
Volgens CNV betreft het ruim dertig Oekraïners. Zij werken via uitzendbureau JANPOL bij een plantenkwekerij in ’s-Gravenzande. In het contract wordt onder meer gedreigd met deportatie naar Oekraïne als werknemers de regels overtreden. Ook mogen ze niet praten met andere werknemers over hun arbeidsvoorwaarden en hebben ze nog geen geld gekregen, aldus CNV.
De vakbond denkt dat bij meer bedrijven dergelijke wantoestanden zijn. Minister Van Gennip roept op misstanden te melden. "Zie jij dat mensen slecht behandeld worden op het werk? Meld het dan bij de @NLA_Inspectie!", is haar oproep op Twitter.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
4 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
4 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
8 uur geleden