Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie onderzoekt praktijk voor 'zelfgenezing' na BOOS

Inspectie onderzoekt praktijk voor 'zelfgenezing' na BOOS

UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd doet onderzoek naar de alternatieve zorgverlener Froucke van der Lijn, die een praktijk heeft in 'zelfgenezing'. Aanleiding is een klacht die over Van der Lijn is binnengekomen en een uitzending van het NPO-programma BOOS, waarin de werkwijze van Van der Lijn wordt besproken.

De inspectie bekijkt of Van der Lijn mensen van de reguliere zorg weghoudt. Dat mag zij namelijk niet doen, legt een woordvoerster uit. Van der Lijn staat niet als zorgverlener in het speciale kwaliteitsregister voor de zorg, het zogenaamde BIG-register.

Iemand heeft bij de inspectie geklaagd over Van der Lijn. "Die persoon heeft zorgen geuit over deze zorgverlener", zegt de woordvoerster. Wat de klacht precies inhoudt wil ze niet vertellen. De klacht kwam binnen voorafgaand aan de BOOS-aflevering.

"Misleiding"

In die uitzending wordt een klacht besproken van iemand wiens dierbare kanker heeft gekregen en die na contact met Van der Lijn niet meer behandeld wilde worden in het ziekenhuis. Oncoloog Jacqueline Stouthard noemt de handelswijze van Van der Lijn in de aflevering "misleiding". "Dat vind ik heel kwalijk."

Volgens Van der Lijn ontstaat kanker na een traumatische gebeurtenis in het leven. Ze zegt tegen iemand die zich in het programma voordoet als patiënt dat ze zelf nooit naar het ziekenhuis zou gaan als ze ooit kanker krijgt. Een behandeling van een arts kan zelfs stress opleveren, waardoor de kanker erger wordt, zegt de alternatieve zorgverlener. "Er wordt actief geadviseerd om geen reguliere behandelingen te ondergaan", reageert Stouthard. "Daarmee maak je mensen dood." Na de uitzending van BOOS zijn er volgens de inspectie geen nieuwe klachten meer binnengekomen.

Meer uit Binnenland

Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

1 uur geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

2 uur geleden
Verbijstering en onbegrip bij nabestaanden over onthoofding

DORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.

2 uur geleden
Verdachte onthoofding: ik ben ziek en dat werd mijn moeder fataal

DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.

3 uur geleden
Defensie brengt weer gestrande Nederlanders van Oman naar Egypte

HURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

6 uur geleden
Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.

6 uur geleden
Drents Museum stelt expositie uit door 'geopolitieke spanningen'

ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".

20 uur geleden