Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie onderzoekt praktijk voor 'zelfgenezing' na BOOS

Inspectie onderzoekt praktijk voor 'zelfgenezing' na BOOS

UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd doet onderzoek naar de alternatieve zorgverlener Froucke van der Lijn, die een praktijk heeft in 'zelfgenezing'. Aanleiding is een klacht die over Van der Lijn is binnengekomen en een uitzending van het NPO-programma BOOS, waarin de werkwijze van Van der Lijn wordt besproken.

De inspectie bekijkt of Van der Lijn mensen van de reguliere zorg weghoudt. Dat mag zij namelijk niet doen, legt een woordvoerster uit. Van der Lijn staat niet als zorgverlener in het speciale kwaliteitsregister voor de zorg, het zogenaamde BIG-register.

Iemand heeft bij de inspectie geklaagd over Van der Lijn. "Die persoon heeft zorgen geuit over deze zorgverlener", zegt de woordvoerster. Wat de klacht precies inhoudt wil ze niet vertellen. De klacht kwam binnen voorafgaand aan de BOOS-aflevering.

"Misleiding"

In die uitzending wordt een klacht besproken van iemand wiens dierbare kanker heeft gekregen en die na contact met Van der Lijn niet meer behandeld wilde worden in het ziekenhuis. Oncoloog Jacqueline Stouthard noemt de handelswijze van Van der Lijn in de aflevering "misleiding". "Dat vind ik heel kwalijk."

Volgens Van der Lijn ontstaat kanker na een traumatische gebeurtenis in het leven. Ze zegt tegen iemand die zich in het programma voordoet als patiënt dat ze zelf nooit naar het ziekenhuis zou gaan als ze ooit kanker krijgt. Een behandeling van een arts kan zelfs stress opleveren, waardoor de kanker erger wordt, zegt de alternatieve zorgverlener. "Er wordt actief geadviseerd om geen reguliere behandelingen te ondergaan", reageert Stouthard. "Daarmee maak je mensen dood." Na de uitzending van BOOS zijn er volgens de inspectie geen nieuwe klachten meer binnengekomen.

Meer uit Binnenland

Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

2 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

3 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

4 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

5 uur geleden
Hoger beroep opruiingszaak Gideon van Meijeren duurt twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.

6 uur geleden
Bezoekersaantal Nationaal Archief omhoog door oorlogsarchief

DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.

6 uur geleden
Van Weel: uitspraak Trump over NAVO-troepen Afghanistan niet waar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.

7 uur geleden