Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie onderzoekt praktijk voor 'zelfgenezing' na BOOS

Inspectie onderzoekt praktijk voor 'zelfgenezing' na BOOS

UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd doet onderzoek naar de alternatieve zorgverlener Froucke van der Lijn, die een praktijk heeft in 'zelfgenezing'. Aanleiding is een klacht die over Van der Lijn is binnengekomen en een uitzending van het NPO-programma BOOS, waarin de werkwijze van Van der Lijn wordt besproken.

De inspectie bekijkt of Van der Lijn mensen van de reguliere zorg weghoudt. Dat mag zij namelijk niet doen, legt een woordvoerster uit. Van der Lijn staat niet als zorgverlener in het speciale kwaliteitsregister voor de zorg, het zogenaamde BIG-register.

Iemand heeft bij de inspectie geklaagd over Van der Lijn. "Die persoon heeft zorgen geuit over deze zorgverlener", zegt de woordvoerster. Wat de klacht precies inhoudt wil ze niet vertellen. De klacht kwam binnen voorafgaand aan de BOOS-aflevering.

"Misleiding"

In die uitzending wordt een klacht besproken van iemand wiens dierbare kanker heeft gekregen en die na contact met Van der Lijn niet meer behandeld wilde worden in het ziekenhuis. Oncoloog Jacqueline Stouthard noemt de handelswijze van Van der Lijn in de aflevering "misleiding". "Dat vind ik heel kwalijk."

Volgens Van der Lijn ontstaat kanker na een traumatische gebeurtenis in het leven. Ze zegt tegen iemand die zich in het programma voordoet als patiënt dat ze zelf nooit naar het ziekenhuis zou gaan als ze ooit kanker krijgt. Een behandeling van een arts kan zelfs stress opleveren, waardoor de kanker erger wordt, zegt de alternatieve zorgverlener. "Er wordt actief geadviseerd om geen reguliere behandelingen te ondergaan", reageert Stouthard. "Daarmee maak je mensen dood." Na de uitzending van BOOS zijn er volgens de inspectie geen nieuwe klachten meer binnengekomen.

Meer uit Binnenland

Politie haalt actievoerders XR van spoor bij Utrecht Centraal

UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.

39 minuten geleden
Activisten Extinction Rebellion betreden spoor Utrecht Centraal

UTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.

56 minuten geleden
Jetten over Minnesma: onophoudelijke voorvechter voor klimaat

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."

1 uur geleden
Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

ZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.

2 uur geleden
COA: zestig wachtende asielzoekers in aanmeldcentrum toegelaten

TER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

2 uur geleden
Evenementen zetten extra water- en smeerpunten in wegens warmte

DEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.

2 uur geleden
Groningen biedt komende dagen nachtopvang asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.

2 uur geleden