
Inspectie onderzoekt grensoverschrijdend gedrag bij TU Delft
DELFT (ANP) - De onderwijsinspectie doet onderzoek naar de TU Delft omdat er meldingen zijn binnengekomen over grensoverschrijdend gedrag onder medewerkers. Dat bevestigt een woordvoerder van de onderwijsinspectie na berichtgeving van Omroep West.
De inspectie roept medewerkers op zich te melden als ze grensoverschrijdend gedrag hebben meegemaakt op de technische universiteit in Delft. Om wat voor soort grensoverschrijdend gedrag het gaat, kan de woordvoerder niet zeggen. "We willen het breed houden, zodat we medewerkers de ruimte geven en ze niet sturen met wat anderen mogelijk hebben gezegd", aldus de woordvoerder.
Het onderzoek bij de TU Delft gaat specifiek over de medewerkers. Eerder kwamen bij andere opleidingen al berichten naar buiten over grensoverschrijdend gedrag waar studenten mee te maken krijgen, bijvoorbeeld in de kunst- en cultuursector. Zo lopen er momenteel twee onderzoeken bij de onderwijsinspectie naar modeschool AMFI in Amsterdam en kunstopleiding KABK in Den Haag.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het GVB heeft toch camerabeelden teruggevonden van metrostations in de tijd dat de rellen rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv plaatsvonden, in november vorig jaar. De politie had de beelden destijds opgevraagd, maar het GVB nam toen aan dat de beelden er niet meer waren.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tegen Bretly D., die wordt verdacht van onder meer het doden van een man in Rotterdam en een poging een man in Zutphen te wurgen, is een celstraf van achttien jaar en tbs met dwangverpleging geëist. Bij D. zijn meerdere stoornissen vastgesteld, die ondanks dat hij al jarenlang behandeld werd, alleen maar erger lijken te zijn geworden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) mag van de rechter doorgaan met de strafrechtelijke vervolging van een klimaatactivist voor het blokkeren van de A12 in Den Haag met een auto. Volgens de officier van justitie heeft de aanhanger van Extinction Rebellion (XR) daarmee andere verkeersdeelnemers in gevaar gebracht en ambulances gehinderd. De verdediging is het daar niet alleen mee oneens, maar vindt dat de zaak direct moet worden gestaakt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV roept de politiek en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) op om dringend actie te ondernemen na de "zeer ernstige incidenten" waarbij vier gevangenismedewerkers slachtoffer werden van aanslagen en ernstige mishandeling.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Utrecht zes jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Roelof E. (60) uit Amersfoort die jarenlang een minderjarige jongen seksueel zou hebben uitgebuit. Volgens de officier van justitie is het slachtoffer verslaafd gemaakt aan GHB en ketamine en vanaf jonge leeftijd gebruikt als seksslaaf door E. en medeverdachte Arie van der K. (61). "Dit is het verhaal van het leven van een jongen dat in tien jaar helemaal is afgebroken."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een nieuwe campagne tegen aanslagen met explosieven moet ervoor zorgen dat verdachte situaties sneller worden gemeld. Want volgens Meld Misdaad Anoniem helpt dat de explosies tegen te gaan.
4 uur geleden