Inspectie onderzoekt grensoverschrijdend gedrag bij TU Delft
DELFT (ANP) - De onderwijsinspectie doet onderzoek naar de TU Delft omdat er meldingen zijn binnengekomen over grensoverschrijdend gedrag onder medewerkers. Dat bevestigt een woordvoerder van de onderwijsinspectie na berichtgeving van Omroep West.
De inspectie roept medewerkers op zich te melden als ze grensoverschrijdend gedrag hebben meegemaakt op de technische universiteit in Delft. Om wat voor soort grensoverschrijdend gedrag het gaat, kan de woordvoerder niet zeggen. "We willen het breed houden, zodat we medewerkers de ruimte geven en ze niet sturen met wat anderen mogelijk hebben gezegd", aldus de woordvoerder.
Het onderzoek bij de TU Delft gaat specifiek over de medewerkers. Eerder kwamen bij andere opleidingen al berichten naar buiten over grensoverschrijdend gedrag waar studenten mee te maken krijgen, bijvoorbeeld in de kunst- en cultuursector. Zo lopen er momenteel twee onderzoeken bij de onderwijsinspectie naar modeschool AMFI in Amsterdam en kunstopleiding KABK in Den Haag.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
5 minuten geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De twee jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam, die vorige week maandag betrokken waren bij een incident in Schiedam waarbij een 60-jarige man om het leven kwam, komen weer op vrije voeten. Het Openbaar Ministerie verdenkt hen van mishandeling en openlijk geweld met de dood tot gevolg.
39 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot woensdagmiddag. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die vorige week maandag werd gevonden, is nog niet weg, meldt drinkwaterbedrijf Vitens.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.
2 uur geleden