Inspectie onderzoekt dodelijk steekincident Den Dolder
UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat het steekincident in Den Dolder onderzoeken waarbij een 76-jarige vrouw werd gedood. Dat meldde de inspectie donderdag, een week na de gebeurtenis. Fivoor, de instelling voor forensische psychiatrie waar de 27-jarige verdachte werd behandeld, doet zelf onderzoek, maar IGJ vindt eigen onderzoek daarnaast nodig "omdat de maatschappelijke commotie groot is over wat er is gebeurd".
Volgens IGJ leert een betrokken zorgaanbieder het meest van een ernstig incident door er zelf onderzoek naar te doen. Dat beoordeelt de inspectie vervolgens "met een onafhankelijke blik". Maar in sommige gevallen volgt ook een eigen onderzoek. "De onafhankelijkheid van het onderzoek staat dan niet ter discussie", motiveert de organisatie de stap.
In het onderzoek zal de IGJ met "vele betrokkenen spreken" en genomen beslissingen evalueren aan de hand van documenten. De inspectie hoopt over een half jaar met een eindrapport te komen.
Anne Faber
Donderdag werd bekend dat de 27-jarige verdachte al eerder willekeurige mensen op straat had mishandeld. In de regio Heerhugowaard had hij mensen zomaar een klap of een stomp gegeven. In plaats van hem te vervolgen, besloot het Openbaar Ministerie vorig jaar februari de man te laten behandelen. Hij zat op een afdeling voor mensen met een lichte verstandelijke beperking die een gevaar kunnen zijn voor zichzelf of anderen. Volgens Fivoor was hij niet ontsnapt toen hij de vrouw doodstak, maar mocht hij buiten de kliniek zijn.
Het ging al eens eerder mis met een cliënt van Fivoor in Den Dolder. Michael P. verkrachtte en vermoordde in 2017 Anne Faber.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In grote delen van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bereikbaarheid van Ameland gaat niet achteruit, ook al heeft het kabinet een kwart miljard euro weggehaald uit een pot voor de vaarverbinding van en naar het eiland. Dat beloofde minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in het debat over zijn begroting. "We blijven gewoon baggeren."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker vijf gemeenten komen volgende week onder toezicht van de overheid te staan, omdat ze te weinig doen voor de opvang van asielzoekers. De gemeenten Best in Noord-Brabant, Dantumadiel in Friesland, Neder-Betuwe en West Betuwe in Gelderland en Roerdalen in Limburg hebben bekendgemaakt dat ze op de lijst staan. Asielminister Bart van den Brink brengt maandag het volledige overzicht naar buiten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt zeven agenten voor hun rol tijdens de arrestatie van een 32-jarige man op vrijdag 9 juni 2023 in Rotterdam. De man overleed nadat hij werd getaserd en vervolgens langdurig in bedwang werd gehouden tijdens een aanhouding. De zaak tegen een achtste agent is geseponeerd, meldt het OM donderdag.
7 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi laat dit weekend minder mensen toe tijdens de Halloween Fright Nights. Dat zegt een woordvoerder namens het pretpark. Vorig weekend ontstonden er vechtpartijen tussen bezoekers en moest de mobiele eenheid worden ingezet om de orde te herstellen.
7 uur geleden