Inspectie onderzoekt dodelijk steekincident Den Dolder
UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat het steekincident in Den Dolder onderzoeken waarbij een 76-jarige vrouw werd gedood. Dat meldde de inspectie donderdag, een week na de gebeurtenis. Fivoor, de instelling voor forensische psychiatrie waar de 27-jarige verdachte werd behandeld, doet zelf onderzoek, maar IGJ vindt eigen onderzoek daarnaast nodig "omdat de maatschappelijke commotie groot is over wat er is gebeurd".
Volgens IGJ leert een betrokken zorgaanbieder het meest van een ernstig incident door er zelf onderzoek naar te doen. Dat beoordeelt de inspectie vervolgens "met een onafhankelijke blik". Maar in sommige gevallen volgt ook een eigen onderzoek. "De onafhankelijkheid van het onderzoek staat dan niet ter discussie", motiveert de organisatie de stap.
In het onderzoek zal de IGJ met "vele betrokkenen spreken" en genomen beslissingen evalueren aan de hand van documenten. De inspectie hoopt over een half jaar met een eindrapport te komen.
Anne Faber
Donderdag werd bekend dat de 27-jarige verdachte al eerder willekeurige mensen op straat had mishandeld. In de regio Heerhugowaard had hij mensen zomaar een klap of een stomp gegeven. In plaats van hem te vervolgen, besloot het Openbaar Ministerie vorig jaar februari de man te laten behandelen. Hij zat op een afdeling voor mensen met een lichte verstandelijke beperking die een gevaar kunnen zijn voor zichzelf of anderen. Volgens Fivoor was hij niet ontsnapt toen hij de vrouw doodstak, maar mocht hij buiten de kliniek zijn.
Het ging al eens eerder mis met een cliënt van Fivoor in Den Dolder. Michael P. verkrachtte en vermoordde in 2017 Anne Faber.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
1 dag geleden