Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie onderzoekt dodelijk steekincident Den Dolder

Inspectie onderzoekt dodelijk steekincident Den Dolder

UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat het steekincident in Den Dolder onderzoeken waarbij een 76-jarige vrouw werd gedood. Dat meldde de inspectie donderdag, een week na de gebeurtenis. Fivoor, de instelling voor forensische psychiatrie waar de 27-jarige verdachte werd behandeld, doet zelf onderzoek, maar IGJ vindt eigen onderzoek daarnaast nodig "omdat de maatschappelijke commotie groot is over wat er is gebeurd".

Volgens IGJ leert een betrokken zorgaanbieder het meest van een ernstig incident door er zelf onderzoek naar te doen. Dat beoordeelt de inspectie vervolgens "met een onafhankelijke blik". Maar in sommige gevallen volgt ook een eigen onderzoek. "De onafhankelijkheid van het onderzoek staat dan niet ter discussie", motiveert de organisatie de stap.

In het onderzoek zal de IGJ met "vele betrokkenen spreken" en genomen beslissingen evalueren aan de hand van documenten. De inspectie hoopt over een half jaar met een eindrapport te komen.

Anne Faber

Donderdag werd bekend dat de 27-jarige verdachte al eerder willekeurige mensen op straat had mishandeld. In de regio Heerhugowaard had hij mensen zomaar een klap of een stomp gegeven. In plaats van hem te vervolgen, besloot het Openbaar Ministerie vorig jaar februari de man te laten behandelen. Hij zat op een afdeling voor mensen met een lichte verstandelijke beperking die een gevaar kunnen zijn voor zichzelf of anderen. Volgens Fivoor was hij niet ontsnapt toen hij de vrouw doodstak, maar mocht hij buiten de kliniek zijn.

Het ging al eens eerder mis met een cliënt van Fivoor in Den Dolder. Michael P. verkrachtte en vermoordde in 2017 Anne Faber.

Meer uit Binnenland

Musical Moulin Rouge! stopt voortijdig wegens waterschade

UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.

3 uur geleden
Verbod vrachtverkeer Merwedebrug, brugconstructie niet veilig

GORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.

4 uur geleden
Podium Beatrix Theater onder water door sprinkler, shows afgelast

UTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".

6 uur geleden
40.000 handtekeningen voor behoud 65-pluskorting in bus en tram

DEN HAAG (ANP) - Een petitie van de Seniorencoalitie voor behoud van de 65-pluskorting in bus, tram en metro is sinds het begin op 10 juli 40.000 keer ondertekend. Het samenwerkingsverband van een aantal ouderenorganisaties en de partij 50PLUS wil dat de korting niet verdwijnt zonder dat er een goed alternatief is.

6 uur geleden
Van Zanen: groot drugslab in woonwijk volstrekt onverantwoord

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het grote drugslab dat is aangetroffen in de Haagse Meidoornstraat "niet alleen absoluut illegaal, maar ook volstrekt onverantwoord in een drukke woonwijk". Van Zanen is vrijdagavond langs de locatie gefietst "om iedereen die daar aan het werk was een hart onder de riem te steken", laat hij via een woordvoerder weten.

6 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na vondst drugslab in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.

8 uur geleden
Vakantiedrukte op Europese wegen naar het zuiden

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.

9 uur geleden