Inspectie: onderwijs op Haga Lyceum nog steeds niet goed genoeg
DEN HAAG (ANP) - De lessen op het Cornelius Haga Lyceum, een islamitische middelbare school in Amsterdam, zijn nog steeds niet goed genoeg. Dat vindt de Inspectie van het Onderwijs. De richtingen vmbo-gt en vwo scoren zeer zwak, de havo-afdeling is onvoldoende. Ook vorig jaar oordeelde de inspectie dat de school onder de maat presteert.
De inspectierapporten over de school zijn dinsdag openbaar gemaakt. Volgens de inspectie krijgen leerlingen niet genoeg begeleiding en vallen er te veel lessen uit, en doet de leiding te weinig om dat te verbeteren. Op de havo besteedt de school te weinig aandacht aan taalachterstanden. "Aanhoudende wisselingen in de schoolleiding vertragen het verbetertraject."
Onderwijsminister Dennis Wiersma zegt dat zijn zorgen over de school groter worden door de conclusies. "Daar komt bij dat de leerlingaantallen teruglopen en de financiële situatie van het bestuur onverminderd zorgelijk is." Wiersma en de inspectie willen met het bestuur praten en kijken welke ingrepen nodig zijn om het onderwijs te verbeteren. Het kan bijvoorbeeld zijn dat de school minder geld van de overheid krijgt. Volgend jaar komt er een nieuwe controle.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
26 minuten geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De twee jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam, die vorige week maandag betrokken waren bij een incident in Schiedam waarbij een 60-jarige man om het leven kwam, komen weer op vrije voeten. Het Openbaar Ministerie verdenkt hen van mishandeling en openlijk geweld met de dood tot gevolg.
59 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot woensdagmiddag. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die vorige week maandag werd gevonden, is nog niet weg, meldt drinkwaterbedrijf Vitens.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.
3 uur geleden