Inspectie: onderwijs op Haga Lyceum nog steeds niet goed genoeg
DEN HAAG (ANP) - De lessen op het Cornelius Haga Lyceum, een islamitische middelbare school in Amsterdam, zijn nog steeds niet goed genoeg. Dat vindt de Inspectie van het Onderwijs. De richtingen vmbo-gt en vwo scoren zeer zwak, de havo-afdeling is onvoldoende. Ook vorig jaar oordeelde de inspectie dat de school onder de maat presteert.
De inspectierapporten over de school zijn dinsdag openbaar gemaakt. Volgens de inspectie krijgen leerlingen niet genoeg begeleiding en vallen er te veel lessen uit, en doet de leiding te weinig om dat te verbeteren. Op de havo besteedt de school te weinig aandacht aan taalachterstanden. "Aanhoudende wisselingen in de schoolleiding vertragen het verbetertraject."
Onderwijsminister Dennis Wiersma zegt dat zijn zorgen over de school groter worden door de conclusies. "Daar komt bij dat de leerlingaantallen teruglopen en de financiële situatie van het bestuur onverminderd zorgelijk is." Wiersma en de inspectie willen met het bestuur praten en kijken welke ingrepen nodig zijn om het onderwijs te verbeteren. Het kan bijvoorbeeld zijn dat de school minder geld van de overheid krijgt. Volgend jaar komt er een nieuwe controle.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
6 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
13 uur geleden