Inspectie: maaltijd- en flitsbezorging vaak oneerlijk en onveilig
DEN HAAG (ANP) - Onderbetaald, bezorgers van nog geen zestien jaar of een onveilige werksituatie. Het zijn een aantal voorbeelden van wat de Arbeidsinspectie tegenkwam tijdens een grote controle vrijdag bij meer dan 350 maaltijdbezorgers en bedrijven in de maaltijd- en flitsbezorging in diverse steden.
De inspectie constateerde tientallen overtredingen en vindt dat er "veel oneerlijk en onveilig" wordt gewerkt in de maaltijd- en flitsbezorging. In meer dan twintig gevallen waren de bezorgers jonger dan zestien jaar. Eén iemand was zelfs pas dertien. En dat is sinds 2020 verboden om zo de vele ongevallen met minderjarige bezorgers tegen te gaan.
Ook werkten bezorgers in drie gevallen langer dan toegestaan en 21 personen mochten op basis van de Wet arbeid vreemdelingen (Wav) sowieso niet in Nederland werken. Elf keer werden bezorgers contant of te weinig betaald. "Onze inspecteurs komen bezorgers tegen die twintig euro krijgen voor een avond werken. Dat is natuurlijk absoluut niet wat het minimumloon in Nederland is. Dat is ook niet het type land dat wij willen zijn", reageert inspecteur-generaal Rits de Boer.
Ook was de veiligheid bij de bedrijven in sommige gevallen niet op orde. Er stonden dan bijvoorbeeld zware producten op hoogte. Of producten stonden in te smalle paden. En ook nooduitgangen waren geregeld geblokkeerd.
De Arbeidsinspectie meldt verder dat onder andere door de politie ook boetes zijn uitgedeeld voor het rijden door rood, het rijden over de stoep en het niet (goed) dragen van een helm.
Meer uit Binnenland
ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
7 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
22 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
1 dag geleden