Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie legt Turkish Airlines last onder dwangsom op

Inspectie legt Turkish Airlines last onder dwangsom op

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft Turkish Airlines een last onder dwangsom opgelegd. Volgens de inspectie heeft de luchtvaartmaatschappij ongeoorloofd gebruikgemaakt van een vervuilende hulpmotor op Schiphol. Als Turkish Airlines nogmaals in de fout gaat, volgt een dwangsom van 2500 euro per keer, tot een maximum van 50.000 euro.

Met een last onder dwangsom hoopt de ILT herhaling te voorkomen. Het onrechtmatig gebruiken van vervuilende hulpmotoren, zogeheten APU's, is vaker voorgekomen op Schiphol. De inspectie heeft tot op heden acht luchtvaartmaatschappijen, een grondafhandelingsbedrijf en de luchthaven zelf een waarschuwing gegeven. Zo verbeurde eerder dit jaar een last onder dwangsom voor KLM na een overtreding. De luchtvaartmaatschappij moest 2500 euro betalen.

Een vliegtuig maakt gebruik van een APU als het stilstaat, onder meer voor elektriciteit aan boord. De motoren werken op kerosine met schadelijke uitstoot tot gevolg. "In het belang van de luchtkwaliteit moet de APU daarom zo min mogelijk aanstaan", legt de ILT uit. Zo mogen vliegtuigen alleen een APU gebruiken als er geen schonere alternatieven zijn of bij bepaalde weersomstandigheden.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

1 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

1 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

2 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

3 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

4 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

4 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

6 uur geleden