Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie legt tijdens controle werk op helft bouwplaatsen stil

Inspectie legt tijdens controle werk op helft bouwplaatsen stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft vorige week tijdens een controle bij 200 bouwplaatsen op ongeveer 140 bouwplaatsen overtredingen geconstateerd, waarbij er ook vaak sprake was van valgevaar. "In meer dan de helft van de gevallen was de situatie zo gevaarlijk dat de werkzaamheden direct zijn stilgelegd", aldus de inspectie.

De inspectie zag vooral veel onveilige bouwplaatsen in Noord-Brabant en Limburg. Maar ook in en rondom Utrecht en Rotterdam moest de inspectie het werk stilleggen vanwege een onveilige situatie. Dat gebeurde vooral bij installateurs van zonnepanelen en dakdekkers. "Het ontbrak dan bijvoorbeeld aan steigers, hekwerken of leuningen." Op de bouwplaatsen mag pas weer verder worden gewerkt als ze kunnen aantonen dat de werksituatie weer veilig is, aldus de inspectie.

Ongeveer 150 inspecteurs gingen vorige week donderdag controleren bij de bouwplaatsen verspreid over het land. "In ongevallenrapportages zien we nog steeds dat er veel ongevallen zijn bij mensen die op hoogte werken", aldus een woordvoerder. "Daarom zijn we gaan controleren, om te kijken of mensen leren van de ongevallen die gebeuren. Aangezien we bij 70 procent van de bouwplaatsen toch overtredingen zagen, kunnen we concluderen dat dat niet het geval is."

"De afgelopen drie jaar zijn er vijf dodelijke ongevallen geweest bij het plaatsen van zonnepanelen. Er zijn deze donderdagochtend al drie arbeidsongevallen bij bouwplaatsen geconstateerd. Het is ontzettend triest dat het op sommige bouwplaatsen nog zo onveilig is", aldus de woordvoerder. Bijna de helft van de bouwbedrijven krijgt een boete vanwege het overtreden van de Arbowet. Een paar bedrijven kregen een waarschuwing. "Er was dan geen sprake van direct gevaar of het ging om een lichte overtreding", aldus de inspectie.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

8 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

10 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

10 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

11 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

15 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

16 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

20 uur geleden