Inspectie legt tijdens controle werk op helft bouwplaatsen stil
DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft vorige week tijdens een controle bij 200 bouwplaatsen op ongeveer 140 bouwplaatsen overtredingen geconstateerd, waarbij er ook vaak sprake was van valgevaar. "In meer dan de helft van de gevallen was de situatie zo gevaarlijk dat de werkzaamheden direct zijn stilgelegd", aldus de inspectie.
De inspectie zag vooral veel onveilige bouwplaatsen in Noord-Brabant en Limburg. Maar ook in en rondom Utrecht en Rotterdam moest de inspectie het werk stilleggen vanwege een onveilige situatie. Dat gebeurde vooral bij installateurs van zonnepanelen en dakdekkers. "Het ontbrak dan bijvoorbeeld aan steigers, hekwerken of leuningen." Op de bouwplaatsen mag pas weer verder worden gewerkt als ze kunnen aantonen dat de werksituatie weer veilig is, aldus de inspectie.
Ongeveer 150 inspecteurs gingen vorige week donderdag controleren bij de bouwplaatsen verspreid over het land. "In ongevallenrapportages zien we nog steeds dat er veel ongevallen zijn bij mensen die op hoogte werken", aldus een woordvoerder. "Daarom zijn we gaan controleren, om te kijken of mensen leren van de ongevallen die gebeuren. Aangezien we bij 70 procent van de bouwplaatsen toch overtredingen zagen, kunnen we concluderen dat dat niet het geval is."
"De afgelopen drie jaar zijn er vijf dodelijke ongevallen geweest bij het plaatsen van zonnepanelen. Er zijn deze donderdagochtend al drie arbeidsongevallen bij bouwplaatsen geconstateerd. Het is ontzettend triest dat het op sommige bouwplaatsen nog zo onveilig is", aldus de woordvoerder. Bijna de helft van de bouwbedrijven krijgt een boete vanwege het overtreden van de Arbowet. Een paar bedrijven kregen een waarschuwing. "Er was dan geen sprake van direct gevaar of het ging om een lichte overtreding", aldus de inspectie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiƫle Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.
12 minuten geledenSLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.
54 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertegenwoordigers van Nederlandse schrijvers, vertalers en journalisten sommeren techconcern Meta per direct te stoppen met het gebruik van auteursrechtelijk beschermd werk voor de training van AI-modellen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen in het Lindenberg Cultuurhuis. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse Radboud Universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.
12 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.
13 uur geleden