Inspectie legt aanbieders fatbikes zonder certificaat dwangsom op
DEN HAAG (ANP) - Negen aanbieders van zogeheten fatbikes hebben van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) een dwangsom van 15.000 euro opgelegd gekregen. Die krijgen ze omdat ze e-bikes verkopen die feitelijk bromfietsen zijn, aldus de ILT. De aangeboden fatbikes zijn echter niet voorzien zijn van een typegoedkeuring voor bromfietsen.
Fatbikes zijn elektrisch aangedreven fietsen met dikkere banden die met trapondersteuning harder gaan dan 25 kilometer per uur en een hoger vermogen hebben dan 250 Watt. Daarmee kan de bestuurder zonder te trappen vooruitkomen, hierdoor valt dit voertuig volgens de ILT onder de categorie bromfietsen.
De dwangsom wordt opgelegd om ervoor te zorgen dat de verkoop direct wordt gestaakt of om herhaling in de toekomst te voorkomen. Als de verkoop niet stopt kan de ILT een nieuwe last onder dwangsom opleggen.
1400 euro
In november vorig jaar kregen 27 aanbieders van fatbikes om dezelfde reden al een waarschuwing van de ILT. Na die waarschuwing zijn vijftien aanbieders gestopt met het aanbieden van fatbikes. Tegen drie aanbieders loopt de procedure nog.
Bestuurders van fatbikes zonder typegoedkeuring, zonder kenteken, zonder WA-verzekering, zonder rijbewijs en zonder het dragen van een helm riskeren een boete van opgeteld maximaal 1400 euro als ze op de openbare weg rijden. "De politie handhaaft op de regels", aldus de ILT.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
2 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
6 uur geleden