Inspectie legt aanbieders fatbikes zonder certificaat dwangsom op
DEN HAAG (ANP) - Negen aanbieders van zogeheten fatbikes hebben van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) een dwangsom van 15.000 euro opgelegd gekregen. Die krijgen ze omdat ze e-bikes verkopen die feitelijk bromfietsen zijn, aldus de ILT. De aangeboden fatbikes zijn echter niet voorzien zijn van een typegoedkeuring voor bromfietsen.
Fatbikes zijn elektrisch aangedreven fietsen met dikkere banden die met trapondersteuning harder gaan dan 25 kilometer per uur en een hoger vermogen hebben dan 250 Watt. Daarmee kan de bestuurder zonder te trappen vooruitkomen, hierdoor valt dit voertuig volgens de ILT onder de categorie bromfietsen.
De dwangsom wordt opgelegd om ervoor te zorgen dat de verkoop direct wordt gestaakt of om herhaling in de toekomst te voorkomen. Als de verkoop niet stopt kan de ILT een nieuwe last onder dwangsom opleggen.
1400 euro
In november vorig jaar kregen 27 aanbieders van fatbikes om dezelfde reden al een waarschuwing van de ILT. Na die waarschuwing zijn vijftien aanbieders gestopt met het aanbieden van fatbikes. Tegen drie aanbieders loopt de procedure nog.
Bestuurders van fatbikes zonder typegoedkeuring, zonder kenteken, zonder WA-verzekering, zonder rijbewijs en zonder het dragen van een helm riskeren een boete van opgeteld maximaal 1400 euro als ze op de openbare weg rijden. "De politie handhaaft op de regels", aldus de ILT.
Meer uit Binnenland
STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.
6 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.
6 uur geleden