Inspectie legt aanbieders fatbikes zonder certificaat dwangsom op
DEN HAAG (ANP) - Negen aanbieders van zogeheten fatbikes hebben van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) een dwangsom van 15.000 euro opgelegd gekregen. Die krijgen ze omdat ze e-bikes verkopen die feitelijk bromfietsen zijn, aldus de ILT. De aangeboden fatbikes zijn echter niet voorzien zijn van een typegoedkeuring voor bromfietsen.
Fatbikes zijn elektrisch aangedreven fietsen met dikkere banden die met trapondersteuning harder gaan dan 25 kilometer per uur en een hoger vermogen hebben dan 250 Watt. Daarmee kan de bestuurder zonder te trappen vooruitkomen, hierdoor valt dit voertuig volgens de ILT onder de categorie bromfietsen.
De dwangsom wordt opgelegd om ervoor te zorgen dat de verkoop direct wordt gestaakt of om herhaling in de toekomst te voorkomen. Als de verkoop niet stopt kan de ILT een nieuwe last onder dwangsom opleggen.
1400 euro
In november vorig jaar kregen 27 aanbieders van fatbikes om dezelfde reden al een waarschuwing van de ILT. Na die waarschuwing zijn vijftien aanbieders gestopt met het aanbieden van fatbikes. Tegen drie aanbieders loopt de procedure nog.
Bestuurders van fatbikes zonder typegoedkeuring, zonder kenteken, zonder WA-verzekering, zonder rijbewijs en zonder het dragen van een helm riskeren een boete van opgeteld maximaal 1400 euro als ze op de openbare weg rijden. "De politie handhaaft op de regels", aldus de ILT.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
4 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
4 uur geleden