Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie kreeg toch meldingen over bagageafhandeling Schiphol

Inspectie kreeg toch meldingen over bagageafhandeling Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie ontving de afgelopen jaren toch meldingen over de bagageafhandeling op Schiphol. Vorig jaar liet de inspectie nog weten de afgelopen twaalf jaar geen enkele klacht hierover te hebben ontvangen.

Minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) schrijft aan de Tweede Kamer dat de Arbeidsinspectie haar deze week heeft gemeld dat er de afgelopen zeven jaar "voor zover nu bekend, zeven meldingen bij de inspectie zijn binnengekomen in relatie tot fysieke belasting". Twee houden direct verband met de bagageafhandeling. Volgens de inspectie ging het om ‘een niet zware overtreding’.

Vorig jaar berichtten NOS en Nieuwsuur dat werknemers van bagage- en vrachtafhandelaars op Schiphol nog vaak te zwaar tilwerk moeten doen. De Arbeidsinspectie deed vervolgens onderzoek en bevestigde het geschetste beeld, maar verklaarde ook al jaren geen meldingen te hebben ontvangen.

Interne stukken

Jarenlang werd de bagageafhandeling op Schiphol niet gecontroleerd door de inspectie. Van Gennip schreef in oktober aan de Kamer dat voor de Arbeidsinspectie "noch uit haar actieve programmering noch uit meldingen van buitenaf (via bijvoorbeeld bedrijfsartsen, ondernemingsraden of vakbonden) aanleiding is geweest om eerder te controleren op fysieke belasting bij de bagageafhandeling".

De Arbeidsinspectie houdt inmiddels op verzoek van de minister de eigen werkwijze tegen het licht. De inspectie wil onder meer zorgen dat bedrijfsartsen misstanden sneller melden.

NOS en Nieuwsuur hebben op basis van de Wet open overheid (Woo) interne stukken over de kwestie bij het ministerie opgevraagd. Daaruit blijkt dat zes bagage- en cargosjouwers op Schiphol melding hebben gemaakt van te zwaar fysiek werk op de luchthaven. Verder blijkt volgens de NOS en Nieuwsuur uit de stukken dat op Sociale Zaken kritisch naar het optreden van de Arbeidsinspectie wordt gekeken.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

7 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

11 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

12 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

14 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden