Inspectie komt met sanctie tegen luchtvaartmaatschappijen
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) gaat luchtvaartmaatschappijen mogelijk bestraffen omdat ze passagiers, die via D-Reizen tickets hadden geboekt, weigeren geld terug te geven. Het gaat volgens de toezichthouder om zes luchtvaartmaatschappijen, waarvan de namen niet bekend worden gemaakt.
De ILT stelt dat luchtvaartmaatschappijen verantwoordelijk blijven voor de terugbetaling aan passagiers bij het faillissement van een reisbemiddelaar. Die verantwoordelijkheid houdt niet op als de maatschappij al eerder geld over had gemaakt aan de reisbemiddelaar zelf. De toezichthouder had de luchtvaartmaatschappijen in het voorjaar op de richtlijnen gewezen.
Toen er toch klachten kwamen is de ILT een onderzoek begonnen waaruit uiteindelijk zes partijen kwamen die nog steeds weigerden te betalen. De inspectiedienst gaat nog interventiegesprekken aan, maar bereidt al stappen voor als die nergens toe leiden. Begin november komt de toezichthouder met zijn eindrapport en blijkt ook hoeveel maatschappijen er uiteindelijk worden gestraft en wat die straffen zullen zijn.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street noteerden dinsdag opnieuw verliezen. Beleggers wachten de ontwikkelingen in het Midden-Oosten af, waar het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran verder uit zicht raakt.
2 uur geledenOAKLAND (ANP/AFP) - Meta wist dat sommige gebruikers negatief werden beïnvloed door Facebook en Instagram, maar heeft geprobeerd de risico's te verminderen. Dat zei de advocaat van het bedrijf in de Californische rechtbank bij het begin van een proces aangespannen door tientallen Amerikaanse staten.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI gaat het tempo van de ontwikkeling van zijn AI-modellen vertragen. De maker van ChatGPT kijkt ook opnieuw naar zijn onderzoeks- en trainingssystemen, nadat een AI-agent van het bedrijf vorige maand tijdens een test wist in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat aanbieders van kunstmatige intelligentie (AI) inhuren om cyberaanvallen te identificeren. Dat zegt de Franse minister David Amiel naar aanleiding van de hack bij de Franse belastingdienst die vorige week werd bekendgemaakt.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het tweede kwartaal meer omzet geboekt. Het bedrijf groeide in het eerste kwartaal ook al. Wel blijven de verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's, net als in de vorige periode, verder omlaaggaan.
4 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amerikaanse staten zijn in de rechtbank in het Californische Oakland begonnen met het uiteenzetten van hun zaak tegen Meta. Een groep staten heeft het grote techbedrijf aangeklaagd, omdat de socialemediaplatforms Facebook en Instagram zo zouden zijn ontworpen dat ze de geestelijke gezondheid van jonge gebruikers schaden.
5 uur geleden