Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie: fiscus moet meer doen om 'aangifteverzuimers' te helpen

Inspectie: fiscus moet meer doen om 'aangifteverzuimers' te helpen

DEN HAAG (ANP) - Voor mensen die geen belastingaangifte doen, kan volgens de Inspectie meer gedaan worden om te voorkomen dat zij in de problemen komen. De Belastingdienst schat de aangifte van deze verzuimers nog steeds soms te hoog in waardoor de persoon in kwestie te veel belasting moet betalen. Deze schattingen kunnen dan ook preciezer worden gemaakt. Ook kan het kabinet overwegen om boetes voorwaardelijk te maken, zodat mensen alleen hoeven te betalen als ze nog eens in de fout gaan.

In een rapport over het op tijd in beeld krijgen van problemen bij burgers en ondernemers, vraagt de Inspectie belastingen, toeslagen en douane (IBTD) om aandacht voor aangifteverzuimers. Mensen zijn verplicht aangifte te doen, maar door bijvoorbeeld overlijdens, stress of (een stapeling van) andere persoonlijke omstandigheden gebeurt dit soms niet. De Belastingdienst moet dan op basis van schattingen zelf een aangifte vaststellen. Nog steeds wordt deze aangifte soms te hoog ingeschat. Het is belangrijk dat deze aangiftes "zijn gebaseerd op redelijke schattingen en dat de Belastingdienst ook bewaakt dat de schattingen redelijk zijn", aldus de inspectie. Zo moet de fiscus goed vastleggen hoe de schattingen tot stand zijn gekomen.

De problemen van mensen die geen aangifte hebben gedaan "kunnen verergeren, omdat mensen er eenvoudigweg niet meer uitkomen terwijl termijnen elkaar opvolgen en rekeningen en boetes zich opstapelen". Om dit te voorkomen, moeten ambtenaren die aan de loketten van de fiscus werken meer ruimte krijgen om rekening te houden met persoonlijke omstandigheden. Op die manier kan in sommige gevallen bijvoorbeeld worden voorkomen dat iemand het recht op een betalingsregeling verliest als diegene geen aangifte heeft gedaan.

In het "huidige tijdsgewricht" is het ook een goed idee om toch na te denken over voorwaardelijke boetes, aldus de inspectie. Als mensen alleen een boete hoeven te betalen als zij een tweede keer verzuimen aangifte te doen, geeft dit ze meer kans hun eerste fout te herstellen. De straffen zijn dan bovendien proportioneler.

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

5 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

6 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

7 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

10 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

10 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

11 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

11 uur geleden