Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie: fiscus moet meer doen om 'aangifteverzuimers' te helpen

Inspectie: fiscus moet meer doen om 'aangifteverzuimers' te helpen

DEN HAAG (ANP) - Voor mensen die geen belastingaangifte doen, kan volgens de Inspectie meer gedaan worden om te voorkomen dat zij in de problemen komen. De Belastingdienst schat de aangifte van deze verzuimers nog steeds soms te hoog in waardoor de persoon in kwestie te veel belasting moet betalen. Deze schattingen kunnen dan ook preciezer worden gemaakt. Ook kan het kabinet overwegen om boetes voorwaardelijk te maken, zodat mensen alleen hoeven te betalen als ze nog eens in de fout gaan.

In een rapport over het op tijd in beeld krijgen van problemen bij burgers en ondernemers, vraagt de Inspectie belastingen, toeslagen en douane (IBTD) om aandacht voor aangifteverzuimers. Mensen zijn verplicht aangifte te doen, maar door bijvoorbeeld overlijdens, stress of (een stapeling van) andere persoonlijke omstandigheden gebeurt dit soms niet. De Belastingdienst moet dan op basis van schattingen zelf een aangifte vaststellen. Nog steeds wordt deze aangifte soms te hoog ingeschat. Het is belangrijk dat deze aangiftes "zijn gebaseerd op redelijke schattingen en dat de Belastingdienst ook bewaakt dat de schattingen redelijk zijn", aldus de inspectie. Zo moet de fiscus goed vastleggen hoe de schattingen tot stand zijn gekomen.

De problemen van mensen die geen aangifte hebben gedaan "kunnen verergeren, omdat mensen er eenvoudigweg niet meer uitkomen terwijl termijnen elkaar opvolgen en rekeningen en boetes zich opstapelen". Om dit te voorkomen, moeten ambtenaren die aan de loketten van de fiscus werken meer ruimte krijgen om rekening te houden met persoonlijke omstandigheden. Op die manier kan in sommige gevallen bijvoorbeeld worden voorkomen dat iemand het recht op een betalingsregeling verliest als diegene geen aangifte heeft gedaan.

In het "huidige tijdsgewricht" is het ook een goed idee om toch na te denken over voorwaardelijke boetes, aldus de inspectie. Als mensen alleen een boete hoeven te betalen als zij een tweede keer verzuimen aangifte te doen, geeft dit ze meer kans hun eerste fout te herstellen. De straffen zijn dan bovendien proportioneler.

Meer uit Binnenland

Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

1 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

1 uur geleden
VNG wil spoedoverleg met kabinet over 'terreur' bij azc-protesten

UTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".

1 uur geleden
Cruiseschip Hondius nu naar verwachting maandag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip m/v Hondius komt naar verwachting maandag aan het einde van de ochtend aan in de Rotterdamse haven. Dat melden rederij Oceanwide Expeditions en het Havenbedrijf Rotterdam. Eerder was de verwachting dat het schip in de nacht van zondag op maandag zou aankomen.

2 uur geleden
Noodverordening rond gemeentehuis in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - In een deel van Loosdrecht geldt een noodverordening. Zo mogen mensen alleen in de buurt van het gemeentehuis komen wanneer ze "een aantoonbaar redelijk doel" hebben om daar te zijn.

3 uur geleden
ANWB: drukste spits van het jaar met 1046 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - Met 1046 kilometer file op de Nederlandse wegen werd het woensdag de drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB. Er werd al gerekend op een extra drukke avondspits doordat veel mensen een paar vrije dagen hebben en op pad gaan in de dagen rond Hemelvaart.

4 uur geleden
ECDC: quarantaine nodig bij deel passagiers KLM-vlucht

STOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.

4 uur geleden