Inspectie: examens op middelbare scholen niet in orde
DEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren worden te vaak niet getoetst op de stof die ze moeten leren. De kwaliteit van de toetsen en examens is niet in orde, constateert de Inspectie van het Onderwijs. Die zegt dat er wel iets is verbeterd sinds de vorige controles in 2019, maar dat de uitkomsten nog steeds teleurstellend zijn.
De inspectie heeft onderzoek gedaan bij 127 vmbo-, havo- en vwo-afdelingen door het hele land. Bij een op de drie afdelingen "was de schoolexaminering onvoldoende". Vaak kregen de kinderen wel toetsen over de verplichte lesstof, maar had de school dat niet goed vastgelegd in de zogeheten programma's van toetsing en afsluiting. "Maar bij een op de acht was ook niet alle verplichte examenstof getoetst. Dat kwam doordat de school de verplichte examenstof niet in beeld had, of doordat er achterstanden waren bij de uitvoering van de schoolexamens." Volgens de inspectie hebben de scholen het inmiddels hersteld.
Elke school moet een examencommissie hebben die controleert of de toetsen en de examens goed lopen. "In de praktijk ligt de zorg voor de kwaliteit van de examens nog vaak volledig in handen van de vaksecties of individuele docenten. Dat is kwetsbaar", waarschuwt de inspectie. Die wil daarom dat schoolbesturen orde op zaken stellen.
Demissionair onderwijsminister Mariëlle Paul schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat "de uitkomsten laten zien dat de weg naar kwalitatief goede schoolexaminering is ingeslagen, maar ook dat het einddoel nog niet is bereikt". Zij zal dan ook gesprekken voeren met het onderwijsveld om te kijken waar scholen geholpen kunnen worden om de toetskwaliteit te verbeteren. Een goed schoolexamen is volgens Paul namelijk van "groot belang".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.
1 dag geleden