Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie en Heineken steggelen over statiegeldblikjes

Inspectie en Heineken steggelen over statiegeldblikjes

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) en bierbrouwer Heineken ruziën over het na 1 april nog op de markt brengen van blikjes zonder statiegeldlogo. Heineken wil die namelijk blijven maken totdat het de laatste van zijn merken begin mei aanpast, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving in het AD. Maar de inspectie zegt dat vanaf zaterdag alleen nog maar statiegeldblikjes mogen worden verkocht die voor 1 april zijn gemaakt.

Over die uitleg van een afgesproken overgangsperiode "verschillen we van mening", beaamt een woordvoerder van Heineken. Hij stelt dat het bedrijf geen grote voorraden aanhoudt en dat bedrijven die dat wel doen wel van de overgangsperiode gebruik kunnen maken. "We zetten al onze merken in groepen om. Elke twee weken gaat een deel van de productie over." Het merk Heineken zit in de laatste groep die begin mei wordt overgezet. "We willen ook geen karton en blik verspillen."

Maar de ILT is stellig en zegt dat wat Heineken doet niet mag, zonder overigens de naam van het biermerk te noemen. "We hebben signalen dat sommige partijen na 1 april nog blikken zonder statiegeldlogo willen produceren", bevestigt een woordvoerster. "We zijn in gesprek om hen te bewegen een andere keuze te maken." Gebeurt dat niet, dan kan de inspectie vanaf zaterdag handhaven, stelt de zegsvrouw. "En dat gaan we ook doen. Bedrijven hebben genoeg tijd gehad om zich aan te passen."

Dat mag wel zo zijn, zegt Heineken op zijn beurt, maar winkeliers accepteerden nog geen blikken met statiegeldlogo. "Die wilden ze pas vanaf 1 april hebben, dus we konden ook niet eerder overstappen." Heineken-merken die komende week als eerste met statiegeld verkocht zullen worden zijn onder meer Desperado's, Brand, Amstel Radler en Birra Moretti.

Meer uit Financieel

Duitsland blij met Nexperia-stap Nederland, tekort niet opgelost

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland beschouwt het als een "heel goed teken" dat Nederland zijn beperkingen voor de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft opgeschort. De chips van Nexperia zijn cruciaal voor de Duitse auto-industrie, maar sinds er een rel is ontstaan tussen Nederland en China zijn de leveringen verstoord. Daar is nu sprake van chiptekorten.

29 minuten geleden
Tweede Kamer wil Karremans spreken over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.

39 minuten geleden
AI-chipconcern Nvidia stijgt in aanloop naar publicatie cijfers

NEW YORK (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), stond woensdag bij opening van de beurshandel in New York bij de stijgers met een plus van 1,6 procent. Nvidia komt na het slot van de handel op Wall Street met kwartaalcijfers. Op de financiële markten waren de afgelopen tijd zorgen over bubbelvorming bij de enorme investeringen door grote techbedrijven in AI en de hoge waarderingen van techbedrijven als Nvidia.

41 minuten geleden
China noemt opschorten ingreep bij Nexperia 'goede eerste stap'

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China beschouwt het opschorten van de noodingreep bij Nexperia door het Nederlandse kabinet als "eerste stap in de goede richting". Tegelijkertijd heeft het ministerie van Handel in Beijing moeite met een gerechtelijke uitspraak waarmee de Chinese topman en moederbedrijf Wingtech op afstand zijn gezet bij de Nijmeegse chipfabrikant.

1 uur geleden
Nexperia: voor herstel levering is medewerking Chinese tak nodig

NIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.

1 uur geleden
Axios: Larry Summers weg bij OpenAI wegens banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - Voormalig minister van Financiën en oud-president van Harvard Larry Summers is ook opgestapt uit het bestuur van OpenAI vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit meldt nieuwssite Axios.

2 uur geleden
Ryanair verzet zich tegen verlies landingsrechten in Eindhoven

DUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.

2 uur geleden