Inspectie eist dat hogeschool ArtEZ sociale onveiligheid aanpakt
DEN HAAG (ANP) - Hogeschool ArtEZ verwaarloost de zorg voor studenten en medewerkers, en daarom is er sprake van wanbeheer, constateert de Inspectie van het Onderwijs. Die eist dat de instelling binnen drie maanden een plan maakt om de sociale onveiligheid aan te pakken. Binnen een jaar moeten de problemen zijn verholpen.
De inspectie zegt ernstige zorgen te hebben "over het bestuur en de omgang met betrokkenen binnen de instelling". Het bestuur van ArtEZ zou namelijk niet voldoende zorgen "voor een sociaal veilige omgeving en een aanspreekcultuur". Ook de examens zijn niet in orde
ArtEZ heeft vestigingen in Zwolle, Enschede en Arnhem. De Kunstenbond, een vakbond die zich inzet voor kunstenaars, had vorig jaar een melding gedaan bij de onderwijsinspectie na klachten van zowel studenten als docenten van de AKI Academy of Art and Design van ArtEZ in Enschede. Het onderwijs zou slecht zijn en tijdelijke contracten van docenten zouden expres niet zijn verlengd om hen te straffen.
Reactie ArtEZ
In het rapport staat ook de reactie van ArtEZ aan de inspectie. "Wij herkennen in grote lijnen het beeld dat wordt geschetst en erkennen de ernst van de bevindingen", stelt de instelling. Die voegt eraan toe aan herstel te werken. "Zorgvuldigheid gaat hierbij voor snelheid."
Onderwijsminister Eppo Bruins noemt de bevindingen van de inspectie "zorgelijk". Hij schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat hij een "stevig gesprek" zal voeren met de Raad van Toezicht van ArtEZ. In het uiterste geval kan Bruins ArtEZ opleggen om concrete maatregelen te treffen. Als daar geen gehoor aan wordt gegeven, kan de instelling worden gekort op de financiering.
"De conclusies zijn hard en helder: ArtEZ overtreedt de wet", reageert Peter van den Bunder van de Kunstenbond. "Ze bevestigen onze bevindingen dat er in de breedte sprake is van falend management: bij het bestuur, de raad van toezicht, bij AKI en binnen ArtEZ, waar talloze docenten en studenten de dupe van zijn. We hopen dat er met dit rapport ruimte komt voor verandering en verbetering voor studenten en docenten."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat ongeveer driehonderd mensen benaderen die mogelijk zijn gedupeerd door beleggingsfraude. De politie wil ze informeren dat ze cryptogeld overmaken naar vermoedelijke oplichters, en adviseert ze daarmee te stoppen. Dat meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt zich grote zorgen over de Nederlandse infrastructuur. Wegen, vaarwegen, bruggen en sluizen zijn toenemend beschadigd en versleten. De infrastructuur is "de ruggengraat van onze samenleving en economie", meent directeur Martin Wijnen, en om die veilig te houden is volgens hem meer geld nodig.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
9 uur geleden