Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie eist dat hogeschool ArtEZ sociale onveiligheid aanpakt

Inspectie eist dat hogeschool ArtEZ sociale onveiligheid aanpakt

DEN HAAG (ANP) - Hogeschool ArtEZ verwaarloost de zorg voor studenten en medewerkers, en daarom is er sprake van wanbeheer, constateert de Inspectie van het Onderwijs. Die eist dat de instelling binnen drie maanden een plan maakt om de sociale onveiligheid aan te pakken. Binnen een jaar moeten de problemen zijn verholpen.

De inspectie zegt ernstige zorgen te hebben "over het bestuur en de omgang met betrokkenen binnen de instelling". Het bestuur van ArtEZ zou namelijk niet voldoende zorgen "voor een sociaal veilige omgeving en een aanspreekcultuur". Ook de examens zijn niet in orde

ArtEZ heeft vestigingen in Zwolle, Enschede en Arnhem. De Kunstenbond, een vakbond die zich inzet voor kunstenaars, had vorig jaar een melding gedaan bij de onderwijsinspectie na klachten van zowel studenten als docenten van de AKI Academy of Art and Design van ArtEZ in Enschede. Het onderwijs zou slecht zijn en tijdelijke contracten van docenten zouden expres niet zijn verlengd om hen te straffen.

Reactie ArtEZ

In het rapport staat ook de reactie van ArtEZ aan de inspectie. "Wij herkennen in grote lijnen het beeld dat wordt geschetst en erkennen de ernst van de bevindingen", stelt de instelling. Die voegt eraan toe aan herstel te werken. "Zorgvuldigheid gaat hierbij voor snelheid."

Onderwijsminister Eppo Bruins noemt de bevindingen van de inspectie "zorgelijk". Hij schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat hij een "stevig gesprek" zal voeren met de Raad van Toezicht van ArtEZ. In het uiterste geval kan Bruins ArtEZ opleggen om concrete maatregelen te treffen. Als daar geen gehoor aan wordt gegeven, kan de instelling worden gekort op de financiering.

"De conclusies zijn hard en helder: ArtEZ overtreedt de wet", reageert Peter van den Bunder van de Kunstenbond. "Ze bevestigen onze bevindingen dat er in de breedte sprake is van falend management: bij het bestuur, de raad van toezicht, bij AKI en binnen ArtEZ, waar talloze docenten en studenten de dupe van zijn. We hopen dat er met dit rapport ruimte komt voor verandering en verbetering voor studenten en docenten."

Meer uit Binnenland

Ruim 1 op 10 jongeren minstens een keer verdacht van misdrijf

DEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.

3 uur geleden
Schoof botst met Kamer over extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.

4 uur geleden
Schoof vroeg Sierra Leoonse president om uitlevering Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.

5 uur geleden
Defensie: geen gevolgen voor betrokken medewerkers mortierongeval

DEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.

5 uur geleden
Keijzer wil dat Oekraïners huur en zorgpremie gaan betalen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.

7 uur geleden
Drukste avondspits van het jaar, meer dan 1200 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.

7 uur geleden
NAM moet honderden miljoenen betalen voor schade Groningen

DEN HAAG (ANP) - De NAM moet honderden miljoenen bijdragen aan de schadeafhandeling en versterkingsoperatie in Groningen. Dat heeft de rechter beslist in een tussenuitspraak, in de rechtszaak die het gaswinningsbedrijf begon om de heffingen aan te vechten. Energieminister Sophie Hermans (VVD) en staatssecretaris Eddie van Marum (Groningen, BBB) hebben de vonnissen in de rechtszaken hierover donderdag naar de Tweede Kamer verstuurd.

7 uur geleden