Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie eist betere werkomstandigheden bij pakketdiensten

Inspectie eist betere werkomstandigheden bij pakketdiensten

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie eist dat pakketdiensten maatregelen nemen om de fysieke belasting van hun werknemers te verlagen. Mensen in de depots van pakketdiensten werken onder te zware fysieke omstandigheden. Ze moeten soms veel te zwaar tillen, veel bukken en het werktempo ligt hoog, waarschuwt de toezichthouder na inspecties bij 35 depots van de zes grootste pakketdiensten in Nederland.

Samen bestrijken de betreffende bedrijven vrijwel de gehele markt. De laatste jaren is de pakketsector enorm gegroeid. Consumenten krijgen bestellingen steeds sneller en vaak gratis geleverd, en mogen ze meestal ook nog gratis terugsturen. De pakketdiensten zetten veelal uitzendkrachten en vaak arbeidsmigranten in om alle pakketten onder hoge tijdsdruk en in veel gevallen met de hand te verwerken.

Volgens de inspectie is het dringend nodig dat de werkomstandigheden worden verbeterd. Door verkeerde werkhoudingen kan lichamelijke overbelasting en gezondheidsschade ontstaan. Op korte termijn moeten de pakketdiensten al tijdelijke maatregelen treffen. Dan gaat het bijvoorbeeld om het inzetten van extra personeel. Maar op de langere termijn zullen de bedrijven hun werkproces moeten veranderen. Ze zullen bijvoorbeeld ook maximale gewichten voor pakketten moeten invoeren.

Straffen

"Het gaat ons erom dat er echt wat gebeurt", zegt een woordvoerster. "We kunnen wel elk jaar controleren en boetes uitdelen, maar dan verandert er nog niks." Over de straffen die de bedrijven boven het hoofd hangen wanneer ze geen maatregelen nemen, kan de zegsvrouw geen uitspraken doen.

De in Nederland grote pakketbezorgers PostNL, DHL en DPD zeggen zelf maatregelen te hebben genomen om het werk in sorteercentra minder zwaar te maken. DHL wijst bijvoorbeeld op "taakroulatie, robotisering, de ontwikkeling van tilhulpmiddelen en afspraken met klanten over verpakking en gewicht". PostNL zegt ook de komende tijd het fysieke werk verder te willen verlichten.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

53 minuten geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

1 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

2 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

3 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

4 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

6 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

8 uur geleden