Inspectie dwingt huisarts Brunssum te stoppen na meldingen
BRUNSSUM (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd verplicht een huisarts in Brunssum "onmiddellijk te stoppen" met het uitoefenen van zijn beroep na meerdere meldingen over de man. Dit totdat de tuchtrechter een oordeel heeft geveld. Er is volgens de inspectie sprake van een "risicovolle situatie"; de arts voldoet niet meer aan de voorwaarden om goede en veilige zorg te verlenen.
De huisarts uit Brunssum is vorig jaar door de rechtbank veroordeeld voor verkrachting van drie patiëntes. Het hoger beroep in de zaak loopt nog en vanwege de opschortende werking kon de man tot op heden gewoon zijn werk blijven doen. In juni werd bekend dat de huisarts in oktober weer voor de rechter moet verschijnen op verdenking van seksueel misbruik vanwege een aangifte die tegen hem was gedaan.
Er is nu een zogeheten last tot onmiddellijke onthouding van de beroepsactiviteiten (LOOB) opgelegd. De inspectie zegt zich ervan bewust te zijn dat dit "een ingrijpende maatregel is, ook voor patiënten", maar dat het noodzakelijk wordt geacht. De inspectie meldt de kwestie binnen acht weken voor te leggen aan het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg, dat uiteindelijk met een oordeel zal komen.
Wat het voor de regio betekent als de man zijn taak als huisarts moet neerleggen, baart andere huisartsen in de omgeving wel zorgen. Huisartsen Oostelijk Zuid-Limburg (HOZL) liet dat eerder weten aan dagblad De Limburger. De HOZL is bang dat de druk op andere huisartsen dan toeneemt, en is hierover volgens de krant in gesprek met Zorgverzekeraar CZ en huisartsengroep Brunssum.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
1 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
8 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
8 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
12 uur geleden