Inspectie adviseert weer negatief over PFAS-vergunning Chemours
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft opnieuw een negatief advies gegeven over een vergunningaanvraag van Chemours. Het chemiebedrijf uit Dordrecht wil meer PFAS in de lucht uitstoten dan waarvoor het nu een vergunning heeft, maar volgens de ILT ontbreekt "cruciale informatie" in de aanvraag. De inspectie adviseert de provincie Zuid-Holland als vergunningverlener dan ook om hier voorlopig geen besluit over te nemen.
"Het zou voor Chemours duidelijk moeten zijn waar een aanvraag aan moet voldoen", aldus de ILT. "Toch blijven de aanvragen die Chemours voor PFAS indient, getuigen van een 'grote-stappen-snel-thuis-mentaliteit'. De ILT wil daar paal en perk aan stellen en adviseert het bevoegd gezag daar naar Chemours toe kritisch op te zijn."
De inspectie gaf eerder dit jaar ook al een negatief advies over een aanvraag van Chemours, toen over een vergunning om een aantal stoffen die onder de verzamelnaam PFAS vallen op het water te mogen lozen. De ILT vond die aanvraag "opvallend veel open eindjes" bevatten.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquĂȘte van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
16 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
19 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
23 uur geleden