Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie adviseert weer negatief over PFAS-vergunning Chemours

Inspectie adviseert weer negatief over PFAS-vergunning Chemours

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft opnieuw een negatief advies gegeven over een vergunningaanvraag van Chemours. Het chemiebedrijf uit Dordrecht wil meer PFAS in de lucht uitstoten dan waarvoor het nu een vergunning heeft, maar volgens de ILT ontbreekt "cruciale informatie" in de aanvraag. De inspectie adviseert de provincie Zuid-Holland als vergunningverlener dan ook om hier voorlopig geen besluit over te nemen.

"Het zou voor Chemours duidelijk moeten zijn waar een aanvraag aan moet voldoen", aldus de ILT. "Toch blijven de aanvragen die Chemours voor PFAS indient, getuigen van een 'grote-stappen-snel-thuis-mentaliteit'. De ILT wil daar paal en perk aan stellen en adviseert het bevoegd gezag daar naar Chemours toe kritisch op te zijn."

De inspectie gaf eerder dit jaar ook al een negatief advies over een aanvraag van Chemours, toen over een vergunning om een aantal stoffen die onder de verzamelnaam PFAS vallen op het water te mogen lozen. De ILT vond die aanvraag "opvallend veel open eindjes" bevatten.

Meer uit Binnenland

Nieuwe statushouders zijn vaker aan het werk

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.

37 minuten geleden
Passagier cruiseschip aangekomen in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.

4 uur geleden
Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

9 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

9 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

9 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

9 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

10 uur geleden