Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie: aanpak onveiligheid kunst- en modescholen moet nog beter

Inspectie: aanpak onveiligheid kunst- en modescholen moet nog beter

UTRECHT (ANP) - Incidenten binnen de kunst- en modeopleidingen en de kunstsector in het algemeen hebben alle besturen van hogescholen met zulke leergangen wakker geschud, constateert de Inspectie van het Onderwijs na onderzoek. Volgens haar doen de opleidingen nu al veel om sociale onveiligheid te bestrijden, maar de aanpak moet nog beter en vooral permanenter.

"Het ontbreken van een structurele en duurzame aanpak, zoals het niet of maar beperkt monitoren van de door studenten ervaren sociale veiligheid, en het onvoldoende inspelen op aanwezige risico's, zorgt ervoor dat de sociale veiligheid van studenten mogelijk niet voldoende geborgd is", schrijft inspecteur-generaal Alida Oppers in het verslag van het onderzoek.

De organisatie kreeg in het voorjaar 2021 signalen over een onveilige leeromgeving op kunst- en modeopleidingen. "Bijvoorbeeld over studenten die tijdens het onderwijs werden afgekraakt, of dat ze een veel te hoge studiebelasting ondervonden of zelfs dat zij (seksueel) grensoverschrijdend gedrag ervoeren."

Maatregelen

"In ons onderzoek zien we dat de betrokken besturen besef van urgentie hebben en verantwoordelijkheid nemen voor de sociale veiligheid van studenten. Met name hebben ze veel maatregelen ingezet om de sociale veiligheid van studenten te bevorderen", zegt Oppers. "Ze zijn echter in het algemeen minder ver met planontwikkeling, monitoring en evaluatie en bijstelling van de doelen en maatregelen."

Nodig zijn risicoanalyses die leiden tot concrete doelen, structurele planning en centrale regie op de uitvoering en evaluatie van maatregelen. "En een cultuur van respect en veiligheid verlangt ook dat iedereen betrokken wordt bij de gesprekken die leiden tot zo’n cultuur: docenten, management en bestuurders, studenten, ondersteuners en examencommissies."

Stevige stappen

Oppers roept hogeschoolbesturen op "de aanwezige aandacht voor sociale veiligheid niet te verliezen en door te gaan met de stevige stappen die ze zetten en die nog te zetten zijn".

Hoewel het onderzoek gedaan is bij mode- en kunstopleidingen gelden de aanbevelingen nadrukkelijk voor het hele hoger onderwijs, voegt de inspectie toe.

Meer uit Binnenland

Roparun levert ruim 4,7 miljoen euro op voor mensen met kanker

ROTTERDAM (ANP) - Deelnemers aan de jaarlijkse Roparun hebben vorige maand ruim 4,7 miljoen euro opgehaald voor goede doelen. Het geld is bestemd voor doelen die "het leven van mensen met kanker draaglijker maken". De organisatie van het sponsorevenement maakte de eindstand zaterdagavond bekend tijdens een slotfeest in De Kuip in Rotterdam.

4 uur geleden
UvA: verhalen over onveiligheid Joodse studenten doen pijn

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) vindt het onaanvaardbaar dat een aantal Joodse studenten en medewerkers zich onveilig voelt op de universiteit. Tegen Het Parool zeggen enkele Joodse studenten, docenten en medewerkers van de UvA en de Vrije Universiteit (VU) zaterdag dat ze zich buitengesloten voelen en hun identiteit moeten verbergen. Ook spreken ze van "verbale agressie van pro-Palestijnse demonstranten".

17 uur geleden
Wolk met gevaarlijke stoffen in Borculo is verdampt

BORCULO (ANP) - De wolk met de gevaarlijke stoffen die vrijdagavond op het terrein van FrieslandCampina in Borculo vrijkwam, is inmiddels verdampt. Er zijn geen gevaarlijke stoffen op de grond terechtgekomen. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland omstreeks 01.00 uur zaterdagochtend.

1 dag geleden
Gevaarlijke stof vrijgekomen in Borculo, NL-Alert verstuurd

BORCULO (ANP) - Bij een bedrijf in Borculo is een gevaarlijke stof vrijgekomen die voor een chemische reactie heeft gezorgd. Dat meldt Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Die laat weten dat een NL-Alert is verstuurd voor het gebied rondom Borculo richting Haarlo met het dringende advies om ramen en deuren gesloten te houden en de gebouwventilatie uit te zetten. Op beelden is een oranjeachtige rookwolk in de lucht te zien.

1 dag geleden
Opvang 14 vluchtelingen in Coevorden gaat niet door om veiligheid

COEVORDEN (ANP) - Plannen voor de huisvesting van veertien minderjarige vluchtelingen in Coevorden gaan niet door. De gemeente laat vrijdag weten dat de veiligheid van de meisjes op deze plek in de wijk Tuindorp niet kan worden gewaarborgd. Burgemeester Renze Bergsma zegt de beslissing met "zeer gemengde gevoelens" te hebben genomen.

1 dag geleden
Rechtbank wil Schoof horen in zaak van lekken verdachte NCTV'er

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam wil demissionair premier Dick Schoof horen in de strafzaak van een medewerker van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De medewerker wordt verdacht van het lekken van staatsgeheimen aan Marokkaanse inlichtingendiensten. Schoof was voorheen hoofd van de NCTV. Ook het huidige hoofd, Pieter-Jaap Aalbersberg, is toegewezen als getuige in de zaak.

1 dag geleden
Suzan & Freek toch bij The Voice of Holland ondanks ziekte Freek

HILVERSUM (ANP) - Suzan & Freek zijn toch te zien bij The Voice of Holland. Dat maakte het muzikale duo vrijdag bekend op Instagram. "Je ziet het goed: we zijn er gewoon bij, we nemen dit najaar plaats in onze duo-stoel bij The Voice of Holland", schrijft het duo bij een foto met de andere coaches van de talentenjacht.

1 dag geleden