Inspectie: aanpak bendes komt niet van de grond
DEN HAAG (ANP) - De politie komt niet toe aan de strijd tegen misdaadbendes en ondermijning, waarschuwt de Inspectie Justitie en Veiligheid. De recherche is veel te druk met incidenten. Bovendien werken de verschillende opsporingseenheden niet goed samen.
Het aanpakken van de georganiseerde misdaad en het tegengaan van de greep van de onderwereld op de bovenwereld zijn juist prioriteiten van het kabinet. Maar de strijd daartegen komt slechts "beperkt van de grond", meldt de inspectie. Zij roept de politie op om samen met het Openbaar Ministerie de mankracht voor de opsporing beter te verdelen, zodat meer rechercheurs bijvoorbeeld achter drugsbendes aankunnen.
De recherche loopt nu vaak achter incidenten aan, zoals overvallen en geweldsdelicten, en kijkt niet verder dan de directe omgeving. Dat moet anders, vindt de inspectie. De politie werkt al wel aan verbetering, maar het duurt nog even voor daarvan iets te merken valt.
Politieopleidingen
De politieacademie, de politieafdelingen die informatie en inlichtingen verzamelen en de recherche werken volgens de inspectie nog niet goed samen. Rechercheteams kunnen ook moeilijk wat van elkaar opsteken, omdat ze te weinig terugblikken op successen en missers.
Het gros van de politieopleidingen voldoet niet, oordeelde de inspectie al eerder. De opleidingen zijn wat karig bedeeld, de afgelopen jaren. Vooral het onderwijs over informatiegaring moet beter.
Meer uit Binnenland
GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
9 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
15 uur geleden