Inspectie: aanpak bendes komt niet van de grond
DEN HAAG (ANP) - De politie komt niet toe aan de strijd tegen misdaadbendes en ondermijning, waarschuwt de Inspectie Justitie en Veiligheid. De recherche is veel te druk met incidenten. Bovendien werken de verschillende opsporingseenheden niet goed samen.
Het aanpakken van de georganiseerde misdaad en het tegengaan van de greep van de onderwereld op de bovenwereld zijn juist prioriteiten van het kabinet. Maar de strijd daartegen komt slechts "beperkt van de grond", meldt de inspectie. Zij roept de politie op om samen met het Openbaar Ministerie de mankracht voor de opsporing beter te verdelen, zodat meer rechercheurs bijvoorbeeld achter drugsbendes aankunnen.
De recherche loopt nu vaak achter incidenten aan, zoals overvallen en geweldsdelicten, en kijkt niet verder dan de directe omgeving. Dat moet anders, vindt de inspectie. De politie werkt al wel aan verbetering, maar het duurt nog even voor daarvan iets te merken valt.
Politieopleidingen
De politieacademie, de politieafdelingen die informatie en inlichtingen verzamelen en de recherche werken volgens de inspectie nog niet goed samen. Rechercheteams kunnen ook moeilijk wat van elkaar opsteken, omdat ze te weinig terugblikken op successen en missers.
Het gros van de politieopleidingen voldoet niet, oordeelde de inspectie al eerder. De opleidingen zijn wat karig bedeeld, de afgelopen jaren. Vooral het onderwijs over informatiegaring moet beter.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
2 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek heeft gezondheid een centrale plek gegeven in het provinciale beleid. Een meerderheid van Provinciale Staten (48-4) stemde in met het voorgestelde beleidskader, waarin staat dat een gezonde leefomgeving "volwaardig moet worden meegewogen" bij alle keuzes die de provincie maakt. Alleen PVV en Forum voor Democratie stemden tegen.
5 uur geleden