Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie: aanpak bendes komt niet van de grond

Inspectie: aanpak bendes komt niet van de grond

DEN HAAG (ANP) - De politie komt niet toe aan de strijd tegen misdaadbendes en ondermijning, waarschuwt de Inspectie Justitie en Veiligheid. De recherche is veel te druk met incidenten. Bovendien werken de verschillende opsporingseenheden niet goed samen.

Het aanpakken van de georganiseerde misdaad en het tegengaan van de greep van de onderwereld op de bovenwereld zijn juist prioriteiten van het kabinet. Maar de strijd daartegen komt slechts "beperkt van de grond", meldt de inspectie. Zij roept de politie op om samen met het Openbaar Ministerie de mankracht voor de opsporing beter te verdelen, zodat meer rechercheurs bijvoorbeeld achter drugsbendes aankunnen.

De recherche loopt nu vaak achter incidenten aan, zoals overvallen en geweldsdelicten, en kijkt niet verder dan de directe omgeving. Dat moet anders, vindt de inspectie. De politie werkt al wel aan verbetering, maar het duurt nog even voor daarvan iets te merken valt.

Politieopleidingen

De politieacademie, de politieafdelingen die informatie en inlichtingen verzamelen en de recherche werken volgens de inspectie nog niet goed samen. Rechercheteams kunnen ook moeilijk wat van elkaar opsteken, omdat ze te weinig terugblikken op successen en missers.

Het gros van de politieopleidingen voldoet niet, oordeelde de inspectie al eerder. De opleidingen zijn wat karig bedeeld, de afgelopen jaren. Vooral het onderwijs over informatiegaring moet beter.

Meer uit Binnenland

Smartwatches kunnen helpen bij opsporen hartritmestoornissen

AMSTERDAM (ANP) - Smartwatches kunnen helpen bij het opsporen van hartritmestoornissen. Dit wijst onderzoek van het Amsterdam UMC onder 437 patiënten uit, in samenwerking met Cardiologie Centra Nederland. Bij degenen die een smartwatch droegen, werden vier keer vaker hartritmestoornissen ontdekt dan bij mensen die het slimme horloge niet droegen.

2 uur geleden
Veel meer lekkages met gevaarlijke stoffen uit goederentreinen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal lekkages van gevaarlijke stoffen uit goederentreinen is fors toegenomen. In 2023 trof de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) 26 lekkages aan, in 2024 waren dat er 52 en in 2025 zag de ILT meer dan 400 lekkages.

4 uur geleden
OM onderzoekt 29-jarige zorgverlener om verdachte dood cliënten

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt een 29-jarige medewerkster van een woonzorginstelling in Wierden van poging tot moord. Ze zou drie bewoners met opzet insuline hebben gegeven terwijl daar geen medische noodzaak voor was. Volgens het OM zijn de bloedsuikerwaarden bij de bewoners daardoor mogelijk gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden.

5 uur geleden
OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

DEN HAAG (ANP) - Overheden, bedrijven en burgers in Nederland zijn onvoldoende voorbereid op onveilige situaties die kunnen ontstaan door extreme regenval. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na onderzoek. Volgens de raad kan hevige regen onder meer de veiligheid van de woon- en leefomgeving aantasten. In sommige gevallen kan de regenval leiden tot maatschappelijke ontwrichting, als bijvoorbeeld de stroom uitvalt en ziekenhuizen onbereikbaar worden.

5 uur geleden
Zorgen over advocatuur in VS, betoging bij consulaat Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Advocaten wereldwijd maken zich ernstige zorgen over de ondermijning van de advocatuur en de rechtspraak in de Verenigde Staten. Daarom vragen meer dan veertig advocatenorganisaties op de zestiende Dag van de bedreigde advocaat aandacht voor de situatie van mensenrechtenadvocaten in de VS.

6 uur geleden
Hersenstichting: aantal mensen met hersenaandoening loopt op

DEN HAAG (ANP) - In de komende decennia moeten steeds meer mensen leven met de gevolgen van een beroerte, dementie of parkinson. Ook hebben veel mensen dan een depressie, een angststoornis of een dwangstoornis. Dat verwacht de Hersenstichting.

6 uur geleden
Agressie tegen zorgverleners houdt aan ondanks maatregelen

NIEUWEGEIN (ANP) - Agressie tegen zorgprofessionals blijft een 'hardnekkig en ernstig' probleem, meldt beroepsorganisatie en vakbond voor zorgverleners NU'91. Zorgverleners krijgen nog steeds te maken met schreeuwende of scheldende patiënten of familieleden, maar ook met fysiek geweld.

7 uur geleden