Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inschrijving Vierdaagse niet vol, geen loting nodig

Inschrijving Vierdaagse niet vol, geen loting nodig

NIJMEGEN (ANP) - Het is voor het eerst in jaren niet nodig om te loten voor een startkaart voor de Vierdaagse van Nijmegen. De inschrijving sluit vrijdagmiddag. De organisatie verwacht uit te komen op ongeveer 42.000 inschrijvers, terwijl er 47.000 plaatsen zijn. In april start daarom een na-inschrijving voor wandelaars die alsnog mee willen doen.

Het bestuur van Stichting De 4Daagse is niet verrast door het tegenvallende aantal inschrijvingen, zegt woordvoerster Babs Rijke. "Mensen zijn nog voorzichtig, omdat corona niet weg is. De oorlog in Oekraïne speelt een rol. Het inschrijfgeld is wat verhoogd en de inschrijfperiode was korter, omdat we moesten wachten op het groene licht voor het evenement in de derde week van juli." De Vierdaagse werd in de voorgaande twee jaar afgelast vanwege de coronapandemie.

Er doen net als andere jaren wel ongeveer vijfduizend militaire lopers uit binnen- en buitenland mee aan de tocht. Alleen Canada heeft voor dit jaar en volgend jaar afgezegd, omdat defensie daar kampt met bezettingsproblemen. De militaire deelnemers worden ondergebracht in Kamp Heumensoord, dat vorig najaar nog heeft gediend als noodopvang voor Afghaanse vluchtelingen. "Er zijn afspraken gemaakt dat we Heumensoord deze zomer gewoon kunnen gebruiken. Mocht het toch anders worden dan moeten we met defensie en de gemeente Nijmegen goed piekeren hoe we dat gaan oplossen", aldus Rijke.

De 104e Vierdaagse is van 19 tot en met 22 juli.

Meer uit Binnenland

Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

4 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

4 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

5 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

6 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

7 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

8 uur geleden