INretail: winkeldrukte tijdens Black Friday-weekend behapbaar
DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in verschillende binnensteden hebben zaterdag flink meer klanten ontvangen als gevolg van Black Friday. Wel spreekt brancheorganisatie INretail van "een gezellige drukte", in tegenstelling tot de laatste Black Friday zonder coronabeperkingen.
INretail meldt op basis van cijfers van marktonderzoeker Bureau RMC dat het in de loop van de ochtend richting 14.00 uur tot 30 procent drukker was dan de voorgaande acht zaterdagen. Daarbij is gekeken naar de drukte in twintig binnensteden. Een woordvoerder van de brancheorganisatie, die zaterdag contact had met verschillende centrummanagers verspreid door het land, zegt dat er een "gezellige drukte" in binnensteden heerst.
De zegsman brengt daarbij het Black Friday-weekend van 2019 in herinnering. Volgens hem was er destijds sprake van extreme drukte, onder meer in de Rotterdamse Koopgoot en de Amsterdamse Kalverstraat. "Dat beeld zie ik nu niet, er is gewoon een goed behapbare toestroom van mensen", aldus de woordvoerder.
Meer uit Financieel
OSS (ANP) - Het Franse Jacky Perrenot wil het Nederlandse transportbedrijf Vos Logistics overnemen. De stap is onderdeel van een internationaal groeiplan van de Franse transport- en logistiekonderneming. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, werd niet bekendgemaakt.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Schoenenmerk Dr. Martens verplaatst de productie van een deel van zijn schoenen van Laos naar Vietnam, om de impact van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump te verzachten. Ook is het Britse bedrijf, dat bekendstaat om de hoge laarzen met dikke zolen, van plan de prijzen van sommige van zijn schoenen vanaf volgend jaar te verhogen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Facebook-eigenaar Meta Platforms moet tientallen Spaanse mediabedrijven in totaal 479 miljoen euro betalen voor vermeende overtredingen van regels rond concurrentie bij adverteren en bescherming van consumentengegevens. Dat heeft een Spaanse rechtbank donderdag bepaald.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De teruggetreden hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, wordt het hoofd duurzaamheid bij dezelfde bank. Het is de bedoeling dat ze vanuit die functie duurzaamheid integreert in de kernactiviteiten van ABN AMRO, meldt het financiële concern.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Realityster en vastgoedondernemer Peter Gillis wil dat een rechtszaak tegen hem over belastingfraude opnieuw bij de rechtbank komt. Dit heeft zijn advocaat Mark Hendriks donderdag verzocht tijdens de eerste zitting in het hoger beroep van Gillis in het gerechtshof in Den Bosch. De rechter wees het verzoek echter af.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Vrachtwagen- en busfabrikant MAN wil in Duitsland ongeveer 2300 banen schrappen, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. De onderneming, die ook aan Nederlandse bedrijven levert, zegt te kampen met een aanhoudend zwakke markt voor trucks en de ingreep moet voor lagere kosten zorgen. Het geld dat MAN daarmee vrijspeelt, zou bedoeld zijn voor investeringen in nieuwe voertuigen zoals elektrische trucks.
3 uur geleden