Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

INretail: winkeldrukte tijdens Black Friday-weekend behapbaar

INretail: winkeldrukte tijdens Black Friday-weekend behapbaar

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in verschillende binnensteden hebben zaterdag flink meer klanten ontvangen als gevolg van Black Friday. Wel spreekt brancheorganisatie INretail van "een gezellige drukte", in tegenstelling tot de laatste Black Friday zonder coronabeperkingen.

INretail meldt op basis van cijfers van marktonderzoeker Bureau RMC dat het in de loop van de ochtend richting 14.00 uur tot 30 procent drukker was dan de voorgaande acht zaterdagen. Daarbij is gekeken naar de drukte in twintig binnensteden. Een woordvoerder van de brancheorganisatie, die zaterdag contact had met verschillende centrummanagers verspreid door het land, zegt dat er een "gezellige drukte" in binnensteden heerst.

De zegsman brengt daarbij het Black Friday-weekend van 2019 in herinnering. Volgens hem was er destijds sprake van extreme drukte, onder meer in de Rotterdamse Koopgoot en de Amsterdamse Kalverstraat. "Dat beeld zie ik nu niet, er is gewoon een goed behapbare toestroom van mensen", aldus de woordvoerder.

Meer uit Financieel

Kleine verliezen op Wall Street in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Beleggers zijn op Wall Street in afwachting van kwartaalcijfers van Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van AI-chips en het waardevolste bedrijf ter wereld. De cijfers worden na sluiting van de beurs bekendgemaakt.

29 minuten geleden
OpenAI toont zich in rapport schuldbewust over AI-hack

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft woensdag een rapport naar buiten gebracht waarin het stap voor stap beschrijft hoe AI-modellen van het bedrijf vorige maand tijdens een test wisten in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face. Daarin toont het bedrijf zich schuldbewust over het incident. Ook vertelt OpenAI over de inspanningen die het doet om zulke incidenten in de toekomst te voorkomen.

1 uur geleden
Oprichter Ben & Jerry's niet blij met nieuwe directeuren ijsmerk

BURLINGTON (ANP) - Ben & Jerry's-oprichter Ben Cohen heeft opnieuw uitgehaald naar Magnum, het moederbedrijf van het ijsmerk. Ben & Jerry's benoemde woensdag drie nieuwe directeuren van de onafhankelijke raad van bestuur. Cohen beschuldigt Magnum ervan deze bestuursleden te hebben benoemd zonder daarvoor bevoegd te zijn. De nieuwe directeuren zijn Nora Benavidez, Michael McAfee en Eva Schulte.

2 uur geleden
MSC vaart niet naar Russische havenstad aan Zwarte Zee

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De grote reder MSC vaart voorlopig niet naar de Russische havenstad Novorossiejsk aan de Zwarte Zee na een droneaanval op een van zijn schepen. Dat staat in een melding aan klanten, die is ingezien door persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Samsung moet Swatch miljoenen betalen om kopieën smartwatch-apps

DAEGU (ANP/BLOOMBERG) - Samsung moet miljoenen dollars betalen aan horlogemaker Swatch om namaakversies van Swatch-merken zoals Omega, Longines en Breguet in zijn smartwatches. Het Zuid-Koreaanse bedrijf deed volgens een Britse rechter onvoldoende om te voorkomen dat er apps beschikbaar waren die het uiterlijk van Swatch-horloges nabootsten voor digitale wijzerplaten op slimme horloges.

4 uur geleden
Chipbedrijven dalen op vlakke AEX in aanloop naar cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag vrijwel vlak de handel uitgegaan. Bij de hoofdfondsen behoorden de chipbedrijven tot de grote verliezers. Beleggers zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia die later op de dag verschijnen.

4 uur geleden
Meta schikt Amerikaanse verslavingszaak voor 18 miljard dollar

OAKLAND (ANP) - Meta treft een schikking die kan oplopen tot 18 miljard dollar met Amerikaanse staten die het socialemediabedrijf hadden aangeklaagd voor de vermeende verslavende werking van Instagram en Facebook op jongeren. Dat maakten openbaar aanklagers en het bedrijf bekend. Meta belooft ook aanpassingen aan zijn socialemediaplatforms, waaronder verplichte nachtelijke pauzes, tijdslimieten en het verbergen van aantallen 'likes' bij minderjarige gebruikers.

6 uur geleden