Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

InPost schiet omhoog op Damrak door overnamespeculatie

InPost schiet omhoog op Damrak door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - InPost was maandag een uitblinker op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op berichten dat verschillende investeringsbedrijven interesse zouden hebben in een overname van de Poolse aanbieder van pakketkluisjes. Verder bleef de beurshandel vooral in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne. Ook een gedeeltelijke lockdown in de Chinese zaken- en havenstad Shanghai hield de gemoederen bezig.

InPost werd een kwart meer waard. Persbureau Bloomberg meldde dat verschillende investeerders zoals CVC Capital Partners en Hellman & Friedman mogelijk interesse zouden hebben in InPost. Het Poolse bedrijf trekt de aandacht van kopers doordat de waarde van het aandeel sinds de beursgang in januari vorig jaar met ongeveer twee derde is gezakt. Een overnamedeal heeft de steun van investeerder Advent nodig dat nog altijd 46 procent van InPost bezit.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 726,35 punten. De MidKap won 1 procent tot 1057,54 punten onder aanvoering van InPost. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,1 procent.

Moskou

Op de aandelenbeurs in Moskou kan weer in alle Russische aandelen worden gehandeld. Wel is het verboden om te speculeren op koersdalingen en blijft het voor buitenlandse beleggers moeilijk om hun Russische aandelen te verkopen. De handelssessie is daarnaast korter dan normaal. De MOEX-index zakte 2,5 procent.

In de AEX gingen de verzekeraars Aegon en NN Group aan kop met winsten tot 2,8 procent. Heineken verloor 1 procent. De bierbrouwer gaat zich volledig terugtrekken uit Rusland.

ASMI won 0,5 procent na de opening van een nieuwe fabriek in Singapore. Ook heeft het bedrijf plannen om een tweede productievloer te realiseren bij deze vestiging. Met de uitbreiding van de productiecapaciteit wil het chipbedrijf inspelen op de grote vraag naar chips en het wereldwijde chiptekort.

Galapagos

Galapagos klom 1,5 procent. Het biotechbedrijf meldde dat samenwerkingspartners Gilead Sciences, Eisai en EA Pharma hebben aangekondigd dat het Japanse ministerie van Volksgezondheid een tweede indicatie heeft goedgekeurd voor het door Galapagos ontwikkelde Jyseleca, een middel voor de behandeling van patiënten met matige tot ernstige chronische ontstekingen van de dikke darm.

De olieprijzen gingen omlaag door de vrees dat de lockdown in Shanghai de vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd 4,4 procent goedkoper op 108,90 dollar. Brentolie kostte 4 procent minder op 115,87 dollar per vat. De euro was 1,0950 dollar waard, tegen 1,0983 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

59 minuten geleden
Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

6 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

6 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

7 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

7 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

8 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

9 uur geleden