Inmiddels ten minste 4400 Duitse coronadoden
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is het dodental door het coronavirus opgelopen tot ten minste 4400. Volgens het persbureau dpa, dat de gegevens uit alle deelstaten dagelijks verzamelt en in de loop van de middag publiceert, is het aantal bevestigde infecties nu bijna 142.000.
Het Robert Koch-Institut, het Duitse RIVM, meldde een lichte stijging van het reproductiegetal van 0,7 tot 0,8. Dat cijfer geeft aan hoeveel anderen gemiddeld worden aangestoken door iemand die het virus heeft opgelopen. Bij een waarde van 0,8 besmetten tien personen slechts acht anderen, waardoor de epidemie langzaam verdwijnt.
Het RKI schat dat inmiddels 88.000 Duitsers de infectie hebben doorstaan, maar tekende daarbij aan dat er waarschijnlijk een flink aantal niet geregistreerde gevallen zijn of zijn geweest.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Relschoppers zijn binnengedrongen in het stadhuis van het 10e arrondissement in Parijs. Dat meldt Le Parisien. Volgens de krant was er op dat moment een bijeenkomst gaande rond de borstkankermaand. Aanwezigen zouden opgesloten zitten. Alexandra Cordebard, de burgemeester van het arrondissement, heeft de politie verzocht het pand te evacueren, aldus Le Parisien.
38 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - De rechtse, eurosceptische partij ANO van premier Andrej Babiš heeft geen enkele senaatszetel weten te bemachtigen bij de verkiezingen. De belangrijkste Tsjechische oppositiepartijen hebben zaterdag de meeste stemmen behaald. Een derde van de zetels in Tsjechiës 'Eerste Kamer' was verkiesbaar.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP) - Israëlische kolonisten hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever een groep met westerse diplomaten aangevallen. Daarbij is een Franse burgemeester gewond geraakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft het geweld in Frankrijk in sterke bewoordingen veroordeeld. In een bericht op X schrijft de bewindsman dat hoewel er in Frankrijk plaats is voor vreedzame demonstraties, die plek er níét is "voor brandstichting, plundering en geweld".
2 uur geledenBRUSSEL/LUIK (ANP) - De politie in Brussel heeft zaterdag een einde gemaakt aan de gewelddadige betoging in de stad, waarmee in België de rust na de protesten lijkt terug te keren. Bij het protest in Luik is één gewonde gevallen, meldt de Franstalige omroep RTBF.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het verscheurde Jemen heeft zaterdag twintig doden veroorzaakt, blijkt uit uitgegeven verklaringen van de strijdende partijen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van Parijs, Emmanuel Grégoire, heeft het geweld in Frankrijk en zijn stad van zaterdag scherp veroordeeld. In een exclusief interview met de veelgelezen krant France-Ouest zegt hij dat de middelen inmiddels hun doel voorbijschieten.
3 uur geleden