Inmiddels ten minste 4400 Duitse coronadoden
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is het dodental door het coronavirus opgelopen tot ten minste 4400. Volgens het persbureau dpa, dat de gegevens uit alle deelstaten dagelijks verzamelt en in de loop van de middag publiceert, is het aantal bevestigde infecties nu bijna 142.000.
Het Robert Koch-Institut, het Duitse RIVM, meldde een lichte stijging van het reproductiegetal van 0,7 tot 0,8. Dat cijfer geeft aan hoeveel anderen gemiddeld worden aangestoken door iemand die het virus heeft opgelopen. Bij een waarde van 0,8 besmetten tien personen slechts acht anderen, waardoor de epidemie langzaam verdwijnt.
Het RKI schat dat inmiddels 88.000 Duitsers de infectie hebben doorstaan, maar tekende daarbij aan dat er waarschijnlijk een flink aantal niet geregistreerde gevallen zijn of zijn geweest.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/AFP) - De Australische autoriteiten onderzoeken een bijna-botsing tussen twee passagiersvliegtuigen op de luchthaven van Sydney. Een bemanningslid raakte daarbij zondagochtend (lokale tijd) gewond en een vliegtuig raakte beschadigd. Sydney Airport is het drukste vliegveld van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Verenigde Staten hebben nog niet publiekelijk gereageerd op de voorwaarden die Iran zaterdag heeft gesteld voor de heropening van de Straat van Hormuz. Teheran eist onder meer dat de VS alle dreigingen aan Iran staken.
1 uur geledenCALI (ANP) - Op de eerste dag na de inauguratie van de Colombiaanse president Abelardo de la Espriella is een politieagent om het leven gekomen bij een aanval op een politiebureau. Daarnaast vielen in de buurt van Cali, waar De la Espriella werd ingezworen, gewonden bij een aanslag met een autobom op een tolstation.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De West-Canadese provincie British Columbia heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de natuurbranden die er woeden. Meer dan 20.000 mensen in de provincie zijn geëvacueerd.
9 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin een nieuwe mobilisatie voorbereidt. Rusland zou die nieuwe troepen niet alleen gebruiken in Oekraïne, maar ook om de druk op de rest van Europa te verhogen.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een helikopterongeluk in de buurt van Rio de Janeiro zijn vier mensen omgekomen, melden Braziliaanse media. Drie van de slachtoffers zouden Colombiaanse toeristen zijn.
10 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil dat Oekraïne en Rusland stoppen met hun aanvallen op schepen op de Zwarte Zee. Minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan riep bij staatspersbureau Anadolu op tot een zogenoemd 'moratorium' op de aanvallen.
12 uur geleden