Inmiddels ruim veertig lichamen geborgen na crash Washington
WASHINGTON (ANP/RTR) - Na de opzienbarende botsing tussen een passagiersvliegtuig en een militaire helikopter boven de Amerikaanse hoofdstad Washington met 67 doden, zijn inmiddels 41 lichamen van slachtoffers geborgen. De brokstukken kwamen in de rivier Potomac terecht.
Van de gevonden lichamen zijn er 28 geïdentificeerd, aldus de brandweercommandant van Washington na de dodelijkste vliegramp in de Verenigde Staten in twee decennia. De strijdkrachten hebben inmiddels de namen van twee van de drie inzittenden van de helikopter bekendgemaakt. Op verzoek van nabestaanden wordt de naam van de derde niet openbaar.
Ondertussen gaat de berging van de wrakstukken verder. De brandweer verwacht dat door het verplaatsen van de romp van het vliegtuig de berging van meer lichamen gemakkelijker wordt.
Over de oorzaak is officieel nog niets bekend. Volgens president Donald Trump vloog de helikopter veel te hoog.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
11 uur geleden