Inmiddels ruim veertig lichamen geborgen na crash Washington
WASHINGTON (ANP/RTR) - Na de opzienbarende botsing tussen een passagiersvliegtuig en een militaire helikopter boven de Amerikaanse hoofdstad Washington met 67 doden, zijn inmiddels 41 lichamen van slachtoffers geborgen. De brokstukken kwamen in de rivier Potomac terecht.
Van de gevonden lichamen zijn er 28 geïdentificeerd, aldus de brandweercommandant van Washington na de dodelijkste vliegramp in de Verenigde Staten in twee decennia. De strijdkrachten hebben inmiddels de namen van twee van de drie inzittenden van de helikopter bekendgemaakt. Op verzoek van nabestaanden wordt de naam van de derde niet openbaar.
Ondertussen gaat de berging van de wrakstukken verder. De brandweer verwacht dat door het verplaatsen van de romp van het vliegtuig de berging van meer lichamen gemakkelijker wordt.
Over de oorzaak is officieel nog niets bekend. Volgens president Donald Trump vloog de helikopter veel te hoog.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
4 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
6 uur geleden