Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inmiddels 600 mensen opgevangen in Zoutkamp, 170 naar Zwolle

Inmiddels 600 mensen opgevangen in Zoutkamp, 170 naar Zwolle

TER APEL (ANP) - In het Groningse Zoutkamp worden in de nacht van donderdag op vrijdag zeshonderd asielzoekers opgevangen, die niet terechtkunnen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat laat een woordvoerster van het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers) weten. Ook worden er 170 mensen opgevangen in een tijdelijke noodopvang in de IJsselhallen in Zwolle.

Sinds zaterdag worden mensen opgevangen in de noodopvanglocatie in Zoutkamp. Er is plek voor zevenhonderd mensen. Of dat de komende tijd genoeg is "houden we nauwlettend in de gaten", aldus de woordvoerster. "We zijn elke dag op zoek naar extra opvangplekken."

De noodopvang in Zwolle werd donderdagmiddag vrij abrupt georganiseerd, na een dringende oproep van het kabinet aan de gemeente. Bewoners rondom de IJsselhallen werden daardoor "verrast" door de plotselinge opvang, aldus burgemeester burgemeester Peter Snijders. "Omdat de nood hoog is en we pas vanmiddag zijn ingelicht moesten we heel snel handelen. Daardoor konden we als gemeente niet de omgeving tijdig informeren en meenemen zoals we dat normaal zouden doen." De tijdelijke opvang in Zwolle is voor vier dagen en "is bedoeld om de mensen even op adem te laten komen voordat ze de asielprocedure ingaan", aldus de burgemeester.

Ook de opvang in Zoutkamp is een soort tijdelijke 'wachtkamer' waar mensen een paar dagen verblijven totdat hun asielaanvraag wordt geregistreerd. Voor de opening van deze opvang sliepen er tijden honderden mensen buiten bij het aanmeldcentrum. Sinds zaterdag heeft er niemand meer buiten geslapen, aldus het COA.

Meer uit Binnenland

Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

11 minuten geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

1 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

3 uur geleden
Kosten gehandicaptenparkeerkaart lopen nog steeds flink uiteen

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.

3 uur geleden
KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

14 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

15 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

16 uur geleden