Inmiddels 600 mensen opgevangen in Zoutkamp, 170 naar Zwolle
TER APEL (ANP) - In het Groningse Zoutkamp worden in de nacht van donderdag op vrijdag zeshonderd asielzoekers opgevangen, die niet terechtkunnen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat laat een woordvoerster van het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers) weten. Ook worden er 170 mensen opgevangen in een tijdelijke noodopvang in de IJsselhallen in Zwolle.
Sinds zaterdag worden mensen opgevangen in de noodopvanglocatie in Zoutkamp. Er is plek voor zevenhonderd mensen. Of dat de komende tijd genoeg is "houden we nauwlettend in de gaten", aldus de woordvoerster. "We zijn elke dag op zoek naar extra opvangplekken."
De noodopvang in Zwolle werd donderdagmiddag vrij abrupt georganiseerd, na een dringende oproep van het kabinet aan de gemeente. Bewoners rondom de IJsselhallen werden daardoor "verrast" door de plotselinge opvang, aldus burgemeester burgemeester Peter Snijders. "Omdat de nood hoog is en we pas vanmiddag zijn ingelicht moesten we heel snel handelen. Daardoor konden we als gemeente niet de omgeving tijdig informeren en meenemen zoals we dat normaal zouden doen." De tijdelijke opvang in Zwolle is voor vier dagen en "is bedoeld om de mensen even op adem te laten komen voordat ze de asielprocedure ingaan", aldus de burgemeester.
Ook de opvang in Zoutkamp is een soort tijdelijke 'wachtkamer' waar mensen een paar dagen verblijven totdat hun asielaanvraag wordt geregistreerd. Voor de opening van deze opvang sliepen er tijden honderden mensen buiten bij het aanmeldcentrum. Sinds zaterdag heeft er niemand meer buiten geslapen, aldus het COA.
Meer uit Binnenland
MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft zich aangesloten bij het verzoek van Zweden om Russische toeristen te weren uit de EU. Dat "verzoek is terecht", zei minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) donderdag in Luxemburg.
6 uur geleden