Inmiddels 600 mensen opgevangen in Zoutkamp, 170 naar Zwolle
TER APEL (ANP) - In het Groningse Zoutkamp worden in de nacht van donderdag op vrijdag zeshonderd asielzoekers opgevangen, die niet terechtkunnen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat laat een woordvoerster van het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers) weten. Ook worden er 170 mensen opgevangen in een tijdelijke noodopvang in de IJsselhallen in Zwolle.
Sinds zaterdag worden mensen opgevangen in de noodopvanglocatie in Zoutkamp. Er is plek voor zevenhonderd mensen. Of dat de komende tijd genoeg is "houden we nauwlettend in de gaten", aldus de woordvoerster. "We zijn elke dag op zoek naar extra opvangplekken."
De noodopvang in Zwolle werd donderdagmiddag vrij abrupt georganiseerd, na een dringende oproep van het kabinet aan de gemeente. Bewoners rondom de IJsselhallen werden daardoor "verrast" door de plotselinge opvang, aldus burgemeester burgemeester Peter Snijders. "Omdat de nood hoog is en we pas vanmiddag zijn ingelicht moesten we heel snel handelen. Daardoor konden we als gemeente niet de omgeving tijdig informeren en meenemen zoals we dat normaal zouden doen." De tijdelijke opvang in Zwolle is voor vier dagen en "is bedoeld om de mensen even op adem te laten komen voordat ze de asielprocedure ingaan", aldus de burgemeester.
Ook de opvang in Zoutkamp is een soort tijdelijke 'wachtkamer' waar mensen een paar dagen verblijven totdat hun asielaanvraag wordt geregistreerd. Voor de opening van deze opvang sliepen er tijden honderden mensen buiten bij het aanmeldcentrum. Sinds zaterdag heeft er niemand meer buiten geslapen, aldus het COA.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
12 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
14 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israƫl, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 dag geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geleden