Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inmiddels 600 mensen opgevangen in Zoutkamp, 170 naar Zwolle

Inmiddels 600 mensen opgevangen in Zoutkamp, 170 naar Zwolle

TER APEL (ANP) - In het Groningse Zoutkamp worden in de nacht van donderdag op vrijdag zeshonderd asielzoekers opgevangen, die niet terechtkunnen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat laat een woordvoerster van het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers) weten. Ook worden er 170 mensen opgevangen in een tijdelijke noodopvang in de IJsselhallen in Zwolle.

Sinds zaterdag worden mensen opgevangen in de noodopvanglocatie in Zoutkamp. Er is plek voor zevenhonderd mensen. Of dat de komende tijd genoeg is "houden we nauwlettend in de gaten", aldus de woordvoerster. "We zijn elke dag op zoek naar extra opvangplekken."

De noodopvang in Zwolle werd donderdagmiddag vrij abrupt georganiseerd, na een dringende oproep van het kabinet aan de gemeente. Bewoners rondom de IJsselhallen werden daardoor "verrast" door de plotselinge opvang, aldus burgemeester burgemeester Peter Snijders. "Omdat de nood hoog is en we pas vanmiddag zijn ingelicht moesten we heel snel handelen. Daardoor konden we als gemeente niet de omgeving tijdig informeren en meenemen zoals we dat normaal zouden doen." De tijdelijke opvang in Zwolle is voor vier dagen en "is bedoeld om de mensen even op adem te laten komen voordat ze de asielprocedure ingaan", aldus de burgemeester.

Ook de opvang in Zoutkamp is een soort tijdelijke 'wachtkamer' waar mensen een paar dagen verblijven totdat hun asielaanvraag wordt geregistreerd. Voor de opening van deze opvang sliepen er tijden honderden mensen buiten bij het aanmeldcentrum. Sinds zaterdag heeft er niemand meer buiten geslapen, aldus het COA.

Meer uit Binnenland

Cultuursector bezorgd over bezuinigingen bij NPO

AMSTERDAM (ANP) - De taskforce culturele en creatieve sector, een samenwerking van ruim honderd branche-, beroeps- en belangenorganisaties, maakt zich zorgen over het verdwijnen van veel culturele programmering bij de publieke omroep. De sector wordt hierdoor hard geraakt, waarschuwt de taskforce in een brief aan de Tweede Kamer.

7 minuten geleden
Ruime meerderheid van de jongeren heeft geldzorgen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de jongeren in Nederland maakt zich zorgen over geld, waardoor ze ook zorgen hebben over de toekomst en zich gestrest voelen en onzeker zijn. Dat staat in een onderzoek van State of Youth NL, een initiatief van KidsRights.

1 uur geleden
Partij voor de Dieren wil handhavingsverzoek zeeleeuwen Artis

AMSTERDAM (ANP) - De leefomstandigheden en het welzijn van de zeeleeuwen in dierentuin Artis zijn niet verbeterd. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de Partij voor de Dieren uit nieuwe beelden. De Partij voor de Dieren heeft daarom een formeel handhavingsverzoek gedaan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

7 uur geleden
Burgemeester Terneuzen vertrekt definitief na ruzie over azc

TERNEUZEN (ANP) - Erik van Merrienboer vertrekt definitief als burgemeester van Terneuzen. De provincie gaat op zoek naar een waarnemer. Dat heeft de commissaris van de Koning in Zeeland, Hugo de Jonge, dinsdagavond laat gezegd na een besloten vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen.

8 uur geleden
Politie zoekt Nederlanders om doodgeschoten meisje (11) in België

AMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt twee vermoedelijk Nederlandse mannen die mogelijk meer weten over de omstandigheden rond de dood van een 11-jarig meisje in België. Dat gebeurde op 9 januari 2023. Een woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen werd toen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. Het meisje kwam om, haar vader (58) en zussen van 13 en 18 jaar raakten lichtgewond.

11 uur geleden
Excuses Wiersma voor gebrek aan informatie over uitstel verbod

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma heeft de Tweede Kamer excuses aangeboden omdat ze niet heeft laten weten dat het haar niet lukte om het stroomstootverbod in de veehouderij in te voeren op 1 juli 2025. Dat deed ze in het debat over de kwestie nadat er ongeduld uit de Kamer had geklonken. "Het is heel stom" en "dat had wel gemoeten, dat is een fout", gaf de BBB-minister toe.

11 uur geleden
Klaver ziet genoeg aanknopingspunten om te praten met D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA ziet in het formatiestuk van D66 en CDA voldoende reden om te gaan praten over het vormen van een meerderheidskabinet. Dat schrijft Klaver op X.

15 uur geleden