Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inlogmiddel eHerkenning mist volgens rechter wettelijke grondslag

Inlogmiddel eHerkenning mist volgens rechter wettelijke grondslag

ARNHEM (ANP) - De Belastingdienst kan inlogmiddel eHerkenning, dat ondernemers gebruiken voor het doen van hun belastingaangifte, niet verplicht stellen. Daarvoor ontbreekt de wettelijke grondslag, heeft de belastingrechter in Arnhem bepaald. Een ondernemer die weigerde om eHerkenning aan te schaffen kan daarom ook geen naheffing opgelegd krijgen voor niet betaalde loonheffing over maart 2020.

Het gaat in de zaak om een ondernemer uit het Gooi die elk jaar aangifte doet voor de loonheffing. Tot en met 2019 kon dat altijd door in te loggen op de website van de Belastingdienst. Vanaf 2020 kan dit niet meer voor de loonheffing. Voortaan moeten ondernemers bij een commerciële partij eHerkenning aanschaffen voor het doen van hun aangiften.

Het bedrijf in kwestie weigerde te betalen voor een inlogmiddel. De ondernemer vond dat de Belastingdienst de aanschaf van eHerkenning niet verplicht kon stellen. Toen er daardoor geen aangifte binnenkwam stuurde de fiscus een naheffingsaanslag van zo'n 1000 euro.

Naheffingsaanslag

De belastingrechter is het met het bedrijf eens en heeft besloten om de naheffingsaanslag te vernietigen. In de uitspraak wordt erop gewezen dat er momenteel geen wettelijke basis bestaat voor de betalingsverplichting. Dat de ondernemer achteraf een deel van de kosten voor eHerkenning tijdelijk vergoed kan krijgen, maakt dit volgens de rechter niet anders.

Het ministerie van Financiën gaat het vonnis bestuderen, laat een woordvoerder weten. Partijen kunnen nog beroep aantekenen tegen de uitspraak.

Meer uit Financieel

China dreigt met tegenmaatregelen na verbod VS op invoer robots

BEIJING (ANP/DPA) - China heeft gedreigd met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten naar aanleiding van nieuwe beperkingen voor de handel in mensachtige robots. Een woordvoerder van het ministerie van Handel eiste donderdag dat Washington het importverbod onmiddellijk intrekt. Als dat niet gebeurt, zal China "krachtige tegenmaatregelen nemen".

33 minuten geleden
Prada ziet verkopen in Midden-Oosten met een derde dalen

MILAAN (ANP) - Modehuis Prada, waar naast Prada ook Versace en Miu Miu bij horen, heeft bijna een derde minder luxe kleding, schoenen en accessoires verkocht in het Midden-Oosten in de eerste helft van het jaar. Dat blijkt uit de halfjaarcijfers van de groep.

36 minuten geleden
Vraag naar airco's stuwt resultaten moederbedrijf MediaMarkt

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft de afgelopen maanden geprofiteerd van de hitte in Europa. Die leidde tot een grote vraag naar airconditioners, ventilatoren en koelapparaten, stelt het Duitse concern.

42 minuten geleden
Ferrari verkoopt meer dure modellen en verhoogt winstverwachting

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Ferrari heeft zijn winstverwachting voor heel 2026 naar boven bijgesteld, nadat de Italiaanse sportwagenfabrikant in het tweede kwartaal beter presteerde dan verwacht. De sterke resultaten zijn vooral te danken aan de grote vraag naar exclusieve modellen, zoals het topmodel F80 en een duurdere uitvoering van de Purosangue, de eerste SUV van Ferrari.

43 minuten geleden
Scheepvaart door Straat van Hormuz lijkt wat aan te trekken

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De scheepvaart door de Straat van Hormuz lijkt weer wat aan te trekken, ondanks de aanhoudende vijandelijkheden in het Midden-Oosten. Zo is er in de nacht van woensdag op donderdag ook een door QatarEnergy beheerde gastanker door de belangrijke zeestraat bij Iran gevaren. Dit is het eerste schip van dit type dat volgens scheepsvolgdata de waterweg heeft verlaten sinds 11 juli.

47 minuten geleden
Deutsche Bahn maakt na 7 jaar weer winst met spooractiviteiten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn heeft in de eerste helft van 2026 voor het eerst in zeven jaar weer winst gemaakt met zijn kernactiviteiten. Dat maakte het staatsbedrijf donderdag bekend.

1 uur geleden
Dit najaar duurdere en kleinere vruchten door droogte

ZOETERMEER (ANP) - Consumenten zullen in september, als de nieuwe oogst geplukt wordt, genoegen moeten nemen met kleinere vruchten en daardoor zijn ze ook duurder. Dat zegt John Kusters, voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO). De reden is de droogte in heel Europa.

1 uur geleden