Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inlichtingendienst: terreurdreiging in Duitsland door strijd Gaza

Inlichtingendienst: terreurdreiging in Duitsland door strijd Gaza

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse binnenlandse inlichtingendienst zegt dat de kans op een terreuraanval aanzienlijk is toegenomen door de oorlog tussen Israël en Hamas in Gaza. Jihadisten hebben oproepen tot aanvallen gedaan, zegt de BfV, en er zou bovendien een reëel gevaar bestaan dat terreurorganisaties als Al Qaida of Islamitische Staat zich zullen roeren.

In Duitsland is het risico "op mogelijke terreuraanvallen tegen Joodse en Israëlische individuen en instellingen, evenals aanvallen op 'het Westen' in het algemeen aanzienlijk toegenomen" door het conflict in Gaza, staat in een dreigingsanalyse van de BfV. "Het risico is reëel en groter dan het in lange tijd geweest is", zegt BfV-voorzitter Thomas Haldenwang. Ook de kans op aanslagen door eenlingen is volgens hem toegenomen.

Volgens de BfV valt op dat Palestijnen en moslims in het algemeen vaker worden afgeschilderd als slachtoffers van het Westen. Bovendien zouden vaker duidelijk antisemitische clichés verspreid worden. Tegelijk hebben aanhangers van Hamas en Hezbollah nog nauwelijks van zich laten horen in Duitsland, merkt de dienst op. Dat zou mede te danken zijn aan overheidsverboden van beide groeperingen.

Voorstelbaar

In Nederland is de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) nog altijd "extra alert", maar wordt het dreigingsniveau op dit moment niet verhoogd. "We zien wel dingen gebeuren in de samenleving", zegt een woordvoerster, die daar verder niet op in kan gaan. "We krijgen allerlei informatie binnen en maken op basis daarvan analyses. Als er aanleiding toe is en het dreigingsniveau moet omhoog, dan zullen we dat zeker doen." De woordvoerster herhaalde de woorden die de NCTV eerder sprak dat waar nodig extra veiligheidsmaatregelen zijn genomen. Wat die precies inhouden, kan ze niet zeggen.

Het huidige dreigingsniveau in ons land staat op aanzienlijk, wat betekent dat een terroristische aanslag in Nederland voorstelbaar is. Er zijn nog twee andere niveaus die volgen op 'aanzienlijk': 'substantieel' dan is de kans op een terroristische aanslag in Nederland reëel, en 'kritiek' waarbij een terroristische aanslag in Nederland ophanden is, staat op de NCTV-website.

Meer uit Buitenland

Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

15 minuten geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

1 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

1 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

1 uur geleden
President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

4 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

4 uur geleden
Leider Iran zegt dat Iran nederlagen aan vijand kan toedienen

TEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.

5 uur geleden