Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inlichtingendienst: terreurdreiging in Duitsland door strijd Gaza

Inlichtingendienst: terreurdreiging in Duitsland door strijd Gaza

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse binnenlandse inlichtingendienst zegt dat de kans op een terreuraanval aanzienlijk is toegenomen door de oorlog tussen Israël en Hamas in Gaza. Jihadisten hebben oproepen tot aanvallen gedaan, zegt de BfV, en er zou bovendien een reëel gevaar bestaan dat terreurorganisaties als Al Qaida of Islamitische Staat zich zullen roeren.

In Duitsland is het risico "op mogelijke terreuraanvallen tegen Joodse en Israëlische individuen en instellingen, evenals aanvallen op 'het Westen' in het algemeen aanzienlijk toegenomen" door het conflict in Gaza, staat in een dreigingsanalyse van de BfV. "Het risico is reëel en groter dan het in lange tijd geweest is", zegt BfV-voorzitter Thomas Haldenwang. Ook de kans op aanslagen door eenlingen is volgens hem toegenomen.

Volgens de BfV valt op dat Palestijnen en moslims in het algemeen vaker worden afgeschilderd als slachtoffers van het Westen. Bovendien zouden vaker duidelijk antisemitische clichés verspreid worden. Tegelijk hebben aanhangers van Hamas en Hezbollah nog nauwelijks van zich laten horen in Duitsland, merkt de dienst op. Dat zou mede te danken zijn aan overheidsverboden van beide groeperingen.

Voorstelbaar

In Nederland is de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) nog altijd "extra alert", maar wordt het dreigingsniveau op dit moment niet verhoogd. "We zien wel dingen gebeuren in de samenleving", zegt een woordvoerster, die daar verder niet op in kan gaan. "We krijgen allerlei informatie binnen en maken op basis daarvan analyses. Als er aanleiding toe is en het dreigingsniveau moet omhoog, dan zullen we dat zeker doen." De woordvoerster herhaalde de woorden die de NCTV eerder sprak dat waar nodig extra veiligheidsmaatregelen zijn genomen. Wat die precies inhouden, kan ze niet zeggen.

Het huidige dreigingsniveau in ons land staat op aanzienlijk, wat betekent dat een terroristische aanslag in Nederland voorstelbaar is. Er zijn nog twee andere niveaus die volgen op 'aanzienlijk': 'substantieel' dan is de kans op een terroristische aanslag in Nederland reëel, en 'kritiek' waarbij een terroristische aanslag in Nederland ophanden is, staat op de NCTV-website.

Meer uit Buitenland

Krant: mogelijk zelfmoordbriefje Epstein al jaren geheim

NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.

2 uur geleden
Hegseth: 60-dagenregel voor einde oorlog niet tijdens bestand

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.

3 uur geleden
Vijftien doden in Libanon na Israëlische aanvallen donderdag

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.

3 uur geleden
VS wel tevreden over nieuwe beoogde regeringschef Irak

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.

3 uur geleden
Jury Biënnale van Venetië stapt op na Rusland-rel

VENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.

5 uur geleden
Congres stemt voor omstreden begroting, shutdown VS voorbij

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.

5 uur geleden
Banksy plaatst nieuw standbeeld in centrum Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.

5 uur geleden