Inlichtingendienst: Oekraïense militairen zijn op de Krim geweest
KYIV (ANP) - De Oekraïense militaire inlichtingendienst zegt samen met de marine een nachtelijke operatie uitgevoerd te hebben op de Krim. Dat gebied werd al in 2014 binnengevallen en geannexeerd door Rusland.
Speciale eenheden zijn over het water aan land gekomen bij Olenivka en Mayak, zegt de Oekraïense krijgsmacht. Daarop zouden gevechten plaatsgevonden hebben met de bezetter. De Oekraïense defensie zegt dat er aan Russische zijde doden zijn gevallen en materieel verwoest is en dat op de Krim de Oekraïense vlag is gehesen. Vervolgens hebben de militairen het gebied weer verlaten, zonder zelf verliezen geleden te hebben.
"Alle doelen en taken zijn volbracht", aldus een verklaring van de inlichtingendienst. Wat die doelen precies waren, is onduidelijk. De inval in het gebied dat ook van symbolisch groot belang is, vond plaats op de Oekraïense Onafhankelijkheidsdag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
11 uur geleden