Inlichtingendienst: Oekraïense militairen zijn op de Krim geweest
KYIV (ANP) - De Oekraïense militaire inlichtingendienst zegt samen met de marine een nachtelijke operatie uitgevoerd te hebben op de Krim. Dat gebied werd al in 2014 binnengevallen en geannexeerd door Rusland.
Speciale eenheden zijn over het water aan land gekomen bij Olenivka en Mayak, zegt de Oekraïense krijgsmacht. Daarop zouden gevechten plaatsgevonden hebben met de bezetter. De Oekraïense defensie zegt dat er aan Russische zijde doden zijn gevallen en materieel verwoest is en dat op de Krim de Oekraïense vlag is gehesen. Vervolgens hebben de militairen het gebied weer verlaten, zonder zelf verliezen geleden te hebben.
"Alle doelen en taken zijn volbracht", aldus een verklaring van de inlichtingendienst. Wat die doelen precies waren, is onduidelijk. De inval in het gebied dat ook van symbolisch groot belang is, vond plaats op de Oekraïense Onafhankelijkheidsdag.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
30 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
8 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
8 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
10 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
12 uur geleden