Inlichtingenchef VS: Poetin laat zich niet afschrikken
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse inlichtingenchef Avril Haines verwacht niet dat de Russische president Vladimir Poetin wordt afgeschrikt door de gevolgen van internationale sancties en tegenslagen in Oekraïne, maar de strijd in het land mogelijk verder opvoert. "Onze analisten zijn van mening dat het onwaarschijnlijk is dat Poetin zich door dergelijke tegenslagen laat afschrikken en in plaats daarvan kan escaleren", zei ze tijdens een hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden over wereldwijde bedreigingen.
CIA-baas William Burns sprak dezelfde verwachting uit. "Ik denk dat Poetin op dit moment boos en gefrustreerd is. Hij zal waarschijnlijk zijn inspanningen verdubbelen en proberen het Oekraïense leger te verslaan zonder rekening te houden met burgerslachtoffers", aldus Burns.
De CIA-directeur vertelde de parlementsleden dat tussen 2000 en 4000 Russische militairen zijn gesneuveld tijdens gevechten in Oekraïne. In Moskou werd afgelopen week nog gesproken over circa vijfhonderd omgekomen soldaten, terwijl Oekraïne het zondag op meer dan 11.000 manschappen hield.
Meer uit Buitenland
DAVOS/BRUSSEL (ANP) - De versterking van Groenland en het Noordpoolgebied door de NAVO gebeurt mogelijk onder een andere naam. Om de Verenigde Staten gerust te stellen en ervan te weerhouden Groenland in te lijven, opperden NAVO-landen aanvankelijk de missie Noordpoolschildwacht (Arctic Sentry). Nu er na een knallende ruzie een nieuw compromis in de maak is, is het voor een frisse start volgens NAVO-diplomaten beter een andere naam te bedenken.
6 minuten geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen zegt niet te weten wat Donald Trump en Mark Rutte woensdag hebben afgesproken over zijn land. Trump meldde een deal over Groenland, maar de details daarvan zijn nog onduidelijk.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.
1 uur geledenPALERMO/CAGLIARI (ANP) - De stormen en hevige regens die deze week grote delen van Italië hebben geteisterd, hebben grote schade veroorzaakt. Volgens een eerste schatting van de gouverneur van Sicilië, Renato Schifani, heeft de cycloon Harry er voor zeker 740 miljoen euro schade aangericht. "Dit was een enorme gebeurtenis, de hevigste cycloon van de afgelopen jaren", aldus Schifani. Hij is wel blij dat er geen gewonden zijn gevallen.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.
3 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
4 uur geleden