Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inlichtingenchef VS: Poetin laat zich niet afschrikken

Inlichtingenchef VS: Poetin laat zich niet afschrikken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse inlichtingenchef Avril Haines verwacht niet dat de Russische president Vladimir Poetin wordt afgeschrikt door de gevolgen van internationale sancties en tegenslagen in Oekraïne, maar de strijd in het land mogelijk verder opvoert. "Onze analisten zijn van mening dat het onwaarschijnlijk is dat Poetin zich door dergelijke tegenslagen laat afschrikken en in plaats daarvan kan escaleren", zei ze tijdens een hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden over wereldwijde bedreigingen.

CIA-baas William Burns sprak dezelfde verwachting uit. "Ik denk dat Poetin op dit moment boos en gefrustreerd is. Hij zal waarschijnlijk zijn inspanningen verdubbelen en proberen het Oekraïense leger te verslaan zonder rekening te houden met burgerslachtoffers", aldus Burns.

De CIA-directeur vertelde de parlementsleden dat tussen 2000 en 4000 Russische militairen zijn gesneuveld tijdens gevechten in Oekraïne. In Moskou werd afgelopen week nog gesproken over circa vijfhonderd omgekomen soldaten, terwijl Oekraïne het zondag op meer dan 11.000 manschappen hield.

Meer uit Buitenland

Kushner bij ontmoeting tussen Witkoff en Poetin

MOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.

33 minuten geleden
Dodental door noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië loopt opnieuw op

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.

1 uur geleden
Israël doodt twee Palestijnse verdachten op Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.

1 uur geleden
Paus sluit eerste buitenlandreis af met grote mis in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.

1 uur geleden
Oekraïens leger ontkent inname Pokrovsk door Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.

3 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.

4 uur geleden
VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

4 uur geleden