Inlichtingenchef: mails Biden geen Russische desinformatie
WASHINGTON (ANP) - De e-mails over een ontmoeting tussen de Democratische presidentskandidaat Joe Biden en een Oekraïens bedrijf zijn volgens de Amerikaanse inlichtingenchef John Ratcliffe geen Russische desinformatie. Dat zegt hij in reactie op het onderzoek van de federale politiedienst FBI naar de betrokkenheid van buitenlandse inlichtingendiensten bij de e-mails van Bidens zoon Hunter. De rechtse tabloid The New York Post publiceerde eerder over de mails waaruit zou blijken dat Biden zijn politieke macht heeft gebruikt om zijn zoon aan een topfunctie te helpen, maar die werden toen bestempeld als mogelijke desinformatie.
De e-mails werden aangetroffen op een laptop in een reparatiezaak in Bidens thuisstaat Delaware. De FBI nam de laptop in beslag om onderzoek te doen. Inlichtingenchef Ratcliffe zei maandag tegen nieuwszender Fox dat buitenlandse inlichtingendiensten niet verantwoordelijk zijn voor de berichten: "Sleep de inlichtingsdiensten niet mee in dit verhaal. De laptop van Hunter Biden maakt geen deel uit van een of andere Russische desinformatiecampagne. Dat is simpelweg niet waar."
De Republikeinse Ratcliffe zei dit in reactie op uitspraken van de voorzitter van de Inlichtingencommissie (HPSCI) Adam Schiff die eerder het tegenovergestelde beweerde. De HPSCI houdt onder andere toezicht op de FBI. Ratcliffe verwijt Democraat Schiff ervan dat hij probeert "alles wat tegen zijn favoriete politieke kandidaat is als onwaar af te schilderen". De inlichtingenchef zei niet in te willen gaan op de inhoud van onderzoek, dat zich volgens hem verder niet richt op Russische desinformatie.
The New York Post baseerde het artikel op e-mails gekregen van president Donald Trumps advocaat Rudy Giuliani. In het verhaal suggereerde de tabloid dat er een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen toenmalig vicepresident Biden en een vertegenwoordiger van de Oekraïense aardgasmaatschappij Burisma, waar Bidens zoon Hunter toen werkte. Zowel Bidens campagneteam als Hunter Bidens advocaat ontkennen dat die ontmoeting ooit heeft plaatsgevonden.
Meer uit Buitenland
ZEIST (ANP) - De wereldwijde soortenrijkdom blijft "in een alarmerend tempo" achteruitgaan, concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF) in een nieuwe editie van het Living Planet Report. In ruim een halve eeuw zijn populaties wilde dieren gemiddeld met 73 procent ingekrompen. Toch ziet het WWF ook hoopvolle ontwikkelingen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is bezorgd over de opzet van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034) en waarschuwt voor het gevaar van nieuwe schulden. De financiële waakhond van de EU meldt die zorgen bij de presentatie van een rapport over de begroting van 2025.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat donderdag de National Medal of Science uitreiken aan SpaceX-topman Elon Musk. Dat meldt het Witte Huis. De medaille is de hoogste onderscheiding voor wetenschappers en ingenieurs in het land.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw komen nieuwe aanklachten, meldt de Amerikaanse nieuwssite CNN. Het zou gaan om onder meer de vermeende marteling van Amerikanen die vastzaten in Venezuela toen Maduro daar aan de macht was.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Saudische autoriteiten zeggen dat er drie mensen zijn omgekomen bij luchtaanvallen op internationale vliegvelden. Onder meer de luchthaven van de hoofdstad Riyad is geraakt. De Jemenitische Houthi's hebben de aanvallen opgeëist.
4 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Europa tijdens een toespraak in Athene opgeroepen om uit zijn "lange sluimerstand" te ontwaken en zichzelf te herpakken. Volgens hem staat de westerse beschaving op dit moment op een keerpunt tussen "nationale macht" en verval.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De 87-jarige Maricarmen Abascal is overleden, meldt de huurdersvereniging van Madrid. Abascal werd vorige maand na zo'n zeventig jaar haar huurwoning uitgezet. Dat was de aanleiding voor massale protesten in Spanje tegen hoge prijzen op de woningmarkt, en een politieke crisis. Premier Pedro Sánchez zag zich daardoor genoodzaakt om nieuwe verkiezingen uit te schrijven.
5 uur geleden