Inlichtingenchef: mails Biden geen Russische desinformatie
WASHINGTON (ANP) - De e-mails over een ontmoeting tussen de Democratische presidentskandidaat Joe Biden en een Oekraïens bedrijf zijn volgens de Amerikaanse inlichtingenchef John Ratcliffe geen Russische desinformatie. Dat zegt hij in reactie op het onderzoek van de federale politiedienst FBI naar de betrokkenheid van buitenlandse inlichtingendiensten bij de e-mails van Bidens zoon Hunter. De rechtse tabloid The New York Post publiceerde eerder over de mails waaruit zou blijken dat Biden zijn politieke macht heeft gebruikt om zijn zoon aan een topfunctie te helpen, maar die werden toen bestempeld als mogelijke desinformatie.
De e-mails werden aangetroffen op een laptop in een reparatiezaak in Bidens thuisstaat Delaware. De FBI nam de laptop in beslag om onderzoek te doen. Inlichtingenchef Ratcliffe zei maandag tegen nieuwszender Fox dat buitenlandse inlichtingendiensten niet verantwoordelijk zijn voor de berichten: "Sleep de inlichtingsdiensten niet mee in dit verhaal. De laptop van Hunter Biden maakt geen deel uit van een of andere Russische desinformatiecampagne. Dat is simpelweg niet waar."
De Republikeinse Ratcliffe zei dit in reactie op uitspraken van de voorzitter van de Inlichtingencommissie (HPSCI) Adam Schiff die eerder het tegenovergestelde beweerde. De HPSCI houdt onder andere toezicht op de FBI. Ratcliffe verwijt Democraat Schiff ervan dat hij probeert "alles wat tegen zijn favoriete politieke kandidaat is als onwaar af te schilderen". De inlichtingenchef zei niet in te willen gaan op de inhoud van onderzoek, dat zich volgens hem verder niet richt op Russische desinformatie.
The New York Post baseerde het artikel op e-mails gekregen van president Donald Trumps advocaat Rudy Giuliani. In het verhaal suggereerde de tabloid dat er een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen toenmalig vicepresident Biden en een vertegenwoordiger van de Oekraïense aardgasmaatschappij Burisma, waar Bidens zoon Hunter toen werkte. Zowel Bidens campagneteam als Hunter Bidens advocaat ontkennen dat die ontmoeting ooit heeft plaatsgevonden.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - In het Duitse München is maandagavond een 52-jarige medewerker van een kermisattractie van het Oktoberfest om het leven gekomen. De man werkte volgens de Süddeutsche Zeitung bij de Hangover, een vrijevaltoren van zo'n 85 meter hoog. De gebruikers van de kermisattractie waren volgens de politie niet in gevaar.
41 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Andy Burnham heeft ingestemd met een verzoek van Saudi-Arabië om een tankvliegtuig van de Britse luchtmacht in te zetten in het Midden-Oosten. Een zogenaamde Voyager, een Airbus A330-200 die gebruikt kan worden om straaljagers in de lucht van brandstof te voorzien, gaat naar het gebied. Volgens Burnham moet dit helpen stabiliteit te brengen in de bredere regio.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is aangekomen in New York voor zijn bezoek aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, meldden Iraanse media. Dinsdag begint het plenaire debat, waarbij wereldleiders om de beurt het woord krijgen.
4 uur geledenSHANNON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op een vliegveld in Ierland de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, John Ratcliffe, ontmoet. Volgens bronnen van persbureau Reuters werden de vliegtuigen van beide mannen bijgetankt terwijl zij met elkaar spraken.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Canadese provincie British Columbia spant in Californië een rechtszaak aan tegen het Amerikaanse OpenAI, voor de rol van het bedrijf bij een dodelijke schietpartij afgelopen februari. De schutter plande het schietincident met behulp van ChatGPT, maar ondanks waarschuwingssignalen werd de politie niet benaderd. Eerder klaagden familieleden van slachtoffers het bedrijf ook al aan.
5 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De lijsttrekker van de CDU in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren is afgetreden als voorzitter van de deelstaatafdeling. Dat maakte hij bekend na de zware nederlaag van zijn partij bij de afgelopen verkiezingen.
6 uur geledenLILLE (ANP/BELGA) - Jihadist Salah Abdeslam mag de isoleercel niet uit. Hij probeerde dat via de rechter in Lille af te dwingen, maar die ging daar niet in mee. Abdeslam zit al bijna tien jaar in eenzame opsluiting.
6 uur geleden