Inlichtingenchef: mails Biden geen Russische desinformatie
WASHINGTON (ANP) - De e-mails over een ontmoeting tussen de Democratische presidentskandidaat Joe Biden en een Oekraïens bedrijf zijn volgens de Amerikaanse inlichtingenchef John Ratcliffe geen Russische desinformatie. Dat zegt hij in reactie op het onderzoek van de federale politiedienst FBI naar de betrokkenheid van buitenlandse inlichtingendiensten bij de e-mails van Bidens zoon Hunter. De rechtse tabloid The New York Post publiceerde eerder over de mails waaruit zou blijken dat Biden zijn politieke macht heeft gebruikt om zijn zoon aan een topfunctie te helpen, maar die werden toen bestempeld als mogelijke desinformatie.
De e-mails werden aangetroffen op een laptop in een reparatiezaak in Bidens thuisstaat Delaware. De FBI nam de laptop in beslag om onderzoek te doen. Inlichtingenchef Ratcliffe zei maandag tegen nieuwszender Fox dat buitenlandse inlichtingendiensten niet verantwoordelijk zijn voor de berichten: "Sleep de inlichtingsdiensten niet mee in dit verhaal. De laptop van Hunter Biden maakt geen deel uit van een of andere Russische desinformatiecampagne. Dat is simpelweg niet waar."
De Republikeinse Ratcliffe zei dit in reactie op uitspraken van de voorzitter van de Inlichtingencommissie (HPSCI) Adam Schiff die eerder het tegenovergestelde beweerde. De HPSCI houdt onder andere toezicht op de FBI. Ratcliffe verwijt Democraat Schiff ervan dat hij probeert "alles wat tegen zijn favoriete politieke kandidaat is als onwaar af te schilderen". De inlichtingenchef zei niet in te willen gaan op de inhoud van onderzoek, dat zich volgens hem verder niet richt op Russische desinformatie.
The New York Post baseerde het artikel op e-mails gekregen van president Donald Trumps advocaat Rudy Giuliani. In het verhaal suggereerde de tabloid dat er een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen toenmalig vicepresident Biden en een vertegenwoordiger van de Oekraïense aardgasmaatschappij Burisma, waar Bidens zoon Hunter toen werkte. Zowel Bidens campagneteam als Hunter Bidens advocaat ontkennen dat die ontmoeting ooit heeft plaatsgevonden.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een richtingenstrijd binnen de Poolse rechts-populistische PiS-partij, is het nu definitief tot een breuk gekomen. Meer dan dertig parlementariërs hebben zich afgesplitst van de oppositiepartij.
21 minuten geledenALMOROX (ANP/AFP) - Twee grote natuurbranden, 50 en 65 kilometer ten westen van Madrid, voegen zich volgens de autoriteiten samen tot één grote bosbrand. Deze brand is nog steeds niet onder controle. Dat komt onder meer door de wind, de droge lucht en het droge terrein. Talrijke dorpen zijn in de regio ontruimd uit voorzorg. Ook zijn in plaatsen de bewoners opgedragen thuis te blijven met de ramen dicht.
56 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op de regio rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn vrijdag zes doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky. Bij bombardementen op de oostelijke stad Slovjansk vielen daarnaast vijf doden en negen gewonden, zei de gouverneur eerder.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is voor het eerst aan het werk gegaan in de nieuwe noordelijke vestiging van het premierskantoor Downing Street 10 in Manchester, de stad waar hij tot voor kort burgemeester was. Burnham sprak van "misschien wel de beste dag van mijn leven".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geregeld dat er meerdere blusvliegtuigen naar Frankrijk en Spanje worden gestuurd om te helpen bij de bosbranden, laat een woordvoerder vrijdag weten. Naar Frankrijk zijn drie vliegtuigen en twee helikopters gestuurd. Spanje krijgt vier blusvliegtuigen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft een aantal wijzigingen in zijn kabinet doorgevoerd, die voortkomen uit het opstappen van Jens Spahn als fractievoorzitter van de regeringspartij CDU. Daardoor is een aantal mensen doorgeschoven. Hun posities moesten ook weer worden gevuld. Merz kondigde bovendien voor de komende dagen nog meer veranderingen aan in de samenstelling van het kabinet.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez noemt de bosbranden in het land een "dramatische situatie". Hij zegt dat de overheid alle mogelijke middelen inzet om ze te bestrijden. Daarnaast vroeg hij de EU om vier blusvliegtuigen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
3 uur geleden