Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inlichtingenbaas: Rusland wil Oekraïne in tweeën delen

Inlichtingenbaas: Rusland wil Oekraïne in tweeën delen

KIEV (ANP/RTR) - Rusland probeert Oekraïne in tweeën te delen, zegt het hoofd van de Oekraïense inlichtingendiensten. Volgens Kirilo Boedanov is dat de Russische tactiek nu het niet mogelijk lijkt het hele land in te nemen. "Het is net als met Noord- en Zuid-Korea. Rusland probeert twee landen te maken", aldus Boedanov.

Het Oekraïense leger vecht op meerdere plekken in het land terug tegen de Russen. Boedanov denkt dat Oekraïne binnenkort begint met een guerillaoorlog in de gebieden die momenteel bezet worden door Rusland.

Rusland heeft delen in het oosten van Oekraïne onder controle na de inval op 24 februari. Onder meer de afvallige regio's Donetsk en Loehansk worden gecontroleerd door de Russen, net als andere zuidoostelijke gebieden. In het noorden en westen stuiten de Russen op veel verzet en hebben ze nog geen groot offensief kunnen beginnen.

Meer uit Buitenland

VN beschuldigen milities RSF in Soedan van volkerenmoord

GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.

11 minuten geleden
Telegram stelt na beschuldiging Rusland dat dienst veilig is

MOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.

44 minuten geleden
Nederland en België onderzoeken treinverbinding Eindhoven-Brussel

DEN HAAG (ANP) - Nederland en België doen onderzoek naar een treinverbinding tussen Eindhoven en Brussel. Het kan gaan om nieuw spoor, maar ook om een nieuwe treindienst over bestaand spoor.

54 minuten geleden
Oud-president Yoon krijgt levenslang voor uitroepen noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - Oud-president Yoon Suk-yeol heeft in Zuid-Korea een levenslange celstraf opgelegd gekregen. Hij riep in 2024 de militaire noodtoestand uit en stortte zijn land daarmee in politieke chaos.

58 minuten geleden
Media: VS gaan laatste troepen terugtrekken uit Syrië

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan in de komende twee maanden hun laatste troepen terugtrekken uit Syrië. Dat berichten media als CBS News en The Wall Street Journal (WSJ) op basis van anonieme bronnen. Het zou gaan om een duizendtal militairen.

1 uur geleden
Medeplichtige niet uitgesloten in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.

2 uur geleden
José María Balcázar is de nieuwe interim-president van Peru

LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.

3 uur geleden