Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inkomsten Suezkanaal dalen flink door onrust Rode Zee

Inkomsten Suezkanaal dalen flink door onrust Rode Zee

CAÏRO (ANP/RTR) - Egypte heeft de inkomsten uit het Suezkanaal flink zien dalen door de onrust op de Rode Zee, waardoor veel westerse schepen de belangrijke doorvoerroute mijden. Volgens de Suez Canal Authority (SCA) leverde het kanaal sinds het begin van dit jaar 40 procent minder op dan de eerste dagen van vorig jaar. Het aantal doorvarende schepen daalde in deze periode van 777 naar 544.

SCA-voorzitter Osama Rabie zegt rederijen kortingen te hebben aangeboden om alsnog de gevaarlijk geachte route te nemen. Hier gingen zij echter nauwelijks op in omdat zij liever wachten totdat de onrust wat is gaan liggen. Alleen schepen die grote haast hebben met hun lading, kiezen er volgens Rabie voor om om te varen langs de zuidelijke punt van Afrika.

Door Iran gesteunde Houthi-rebellen vallen sinds twee maanden bijna dagelijks westerse schepen aan in de Rode Zee, om steun te betuigen aan Hamas in de oorlog met Israël. Uit veiligheidsoverwegingen mijden rederijen daarom de belangrijke doorvaarroute waar ook het Suezkanaal onderdeel van is. In de nacht van donderdag op vrijdag reageerden de Britten en Amerikanen met een tegenaanval op de Houthi's.

Meer uit Financieel

Mercedes-Benz ziet groeimogelijkheden op defensiegebied

STUTTGART (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Mercedes-Benz ziet groeimogelijkheden bij zijn activiteiten op defensiegebied door de ontwikkeling van speciale voertuigen voor het gebruik bij militaire doeleinden en reddingsmissies. Momenteel komt minder dan 1 procent van de totale omzet van het bedrijf uit de verkoop van dat soort voertuigen, maar Mercedes wil dat dus vergroten.

16 minuten geleden
WK voetbal levert horeca nauwelijks extra omzet op

DEN HAAG (ANP) - Horecaondernemers maken nauwelijks extra omzet tijdens het WK voetbal. "Om financieel te profiteren, zal Oranje ver moeten komen in het toernooi, want dan zijn er veel momenten en wordt het vaak drukker", zegt voorzitter Marijke Vuik van branchevereniging KHN. Rabobank ziet dat bij eerdere knock-outwedstrijden van het Nederlands elftal kleine pieken waren in de horecaomzet.

18 minuten geleden
Peiling: SpaceX net zo bekend bij Amerikanen als Boeing

NEW YORK (ANP/RTR) - De naam SpaceX is net zo bekend bij de Amerikaanse bevolking als vliegtuigbouwer Boeing. Dat komt naar voren uit een grote peiling die is uitgevoerd door persbureau Reuters in samenwerking met marktonderzoeker Ipsos. SpaceX, het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk, gaat vrijdag naar de beurs in New York, wat de grootste beursgang ooit moet worden.

1 uur geleden
Centric biedt overheid alternatief voor Big Tech-platforms

GOUDA (ANP) - Centric gaat een digitale werkplekomgeving aanbieden waarin overheidsorganisaties controle houden over hun data en digitale infrastructuur. Daarbinnen kunnen gebruikers documenten delen, chatten en agenda's beheren. Het moet een alternatief zijn voor platforms van grote techbedrijven. Het Nederlandse ict-bedrijf werkt hiervoor samen met het Duitse Nextcloud.

1 uur geleden
ACM: vast energiecontract 13 procent duurder dan voor Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Tarieven voor vaste energiecontracten liggen deze maand 13 procent hoger dan voor het begin van de Iranoorlog, berekende de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Bij veel variabele contracten voor gas en elektriciteit zijn de tarieven nog niet gestegen, zegt de markttoezichthouder. Daar komt 1 juli mogelijk verandering in, want veel energieleveranciers veranderen op die datum vaak de prijzen voor die contracten.

2 uur geleden
Brits onderzoek Ryanair om kosten ouders om naast kind te zitten

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit gaat onderzoek doen naar de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair over de verplichte kosten die ouders moeten betalen om bij hun kinderen te zitten. Ryanair eist namelijk dat minstens één ouder tijdens een vlucht naast kinderen in de leeftijd van twee tot elf jaar zit. Daar moet dan een "verplichte familiestoel" voor gereserveerd worden.

2 uur geleden
Ook Triodos Bank beperkt mogelijkheden aflossingsvrije hypotheken

DRIEBERGEN (ANP) - Ook Triodos Bank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 1 juli nog maximaal 30 procent van de waarde van hun woning aflossingsvrij financieren met een nieuwe hypotheek waarbij ze tussentijds alleen de rente betalen. Dat geldt ook bij het verhogen van een bestaande lening.

3 uur geleden