Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inkomsten Suezkanaal dalen flink door onrust Rode Zee

Inkomsten Suezkanaal dalen flink door onrust Rode Zee

CAÏRO (ANP/RTR) - Egypte heeft de inkomsten uit het Suezkanaal flink zien dalen door de onrust op de Rode Zee, waardoor veel westerse schepen de belangrijke doorvoerroute mijden. Volgens de Suez Canal Authority (SCA) leverde het kanaal sinds het begin van dit jaar 40 procent minder op dan de eerste dagen van vorig jaar. Het aantal doorvarende schepen daalde in deze periode van 777 naar 544.

SCA-voorzitter Osama Rabie zegt rederijen kortingen te hebben aangeboden om alsnog de gevaarlijk geachte route te nemen. Hier gingen zij echter nauwelijks op in omdat zij liever wachten totdat de onrust wat is gaan liggen. Alleen schepen die grote haast hebben met hun lading, kiezen er volgens Rabie voor om om te varen langs de zuidelijke punt van Afrika.

Door Iran gesteunde Houthi-rebellen vallen sinds twee maanden bijna dagelijks westerse schepen aan in de Rode Zee, om steun te betuigen aan Hamas in de oorlog met Israël. Uit veiligheidsoverwegingen mijden rederijen daarom de belangrijke doorvaarroute waar ook het Suezkanaal onderdeel van is. In de nacht van donderdag op vrijdag reageerden de Britten en Amerikanen met een tegenaanval op de Houthi's.

Meer uit Financieel

Terminals in Rotterdamse haven dinsdag opnieuw een paar uur dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven ondervindt dinsdag opnieuw problemen door het winterse weer. Terminals in de Rotterdamse haven sloten dinsdag opnieuw enkele uren de deuren. Havenbedrijf Rotterdam verwacht later op de dag mogelijk opnieuw vertraging.

34 minuten geleden
Gasprijs iets omhoog door koud weer, blijft wel op laag niveau

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is dinsdag licht gestegen door het koude winterweer in grote delen van Europa. Maar de prijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam staat nog steeds op bijna het laagste niveau in twee jaar tijd.

36 minuten geleden
Postkluisbedrijf InPost stijgt na overnamevoorstel, AEX op record

AMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde dinsdag opnieuw tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse postkluisjesbedrijf, dat vorig jaar werd opgenomen in de AEX-index, liet weten een overnamevoorstel te hebben ontvangen. InPost geeft geen details over de bieder of de overnameprijs. Ook is er volgens het bedrijf geen garantie dat het voorstel tot een daadwerkelijke overname leidt.

1 uur geleden
Dinsdag meer dan 400 vluchten geannuleerd op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn dinsdag opnieuw honderden vluchten geannuleerd vanwege de sneeuwval. Volgens een woordvoerster bedroeg het aantal annuleringen dinsdagochtend meer dan vierhonderd. De luchthaven houdt er rekening mee dat dit aantal in de loop van de dag nog verder kan oplopen.

1 uur geleden
Nvidia komt met 'redenerende' AI voor zelfrijdende voertuigen

LAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - Nvidia heeft een platform genaamd Alpamayo ontwikkeld waarmee auto's via kunstmatige intelligentie (AI) in de echte wereld kunnen 'redeneren'. Dat zei topman Jensen Huang tijdens een presentatie op de technologiebeurs CES in Las Vegas. Het platform is bedoeld om voertuigen te creëren die zelfstandig kunnen denken en zich uit onverwachte situaties kunnen redden, zoals een verkeerslichtstoring.

2 uur geleden
Bondskanselier Merz: delen Duitse economie in 'kritieke toestand'

BERLIJN (ANP/DPA) - In delen van de Duitse economie is er sprake van een "zeer kritieke toestand". Dat heeft bondskanselier Friedrich Merz geschreven in een brief die hij aan het begin van het nieuwe jaar naar leden van zijn regeringscoalitie heeft gestuurd. De brief werd ingezien door persbureau dpa.

2 uur geleden
Trump overweegt subsidies voor heropbouw olie-industrie Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump heeft gesuggereerd dat de Verenigde Staten mogelijk subsidies kunnen verstrekken aan bedrijven om de olie-industrie van Venezuela weer op te bouwen. Trump zei tegen NBC News ook dat het project om Amerikaanse olieconcerns hun activiteiten in het land te laten uitbreiden binnen minder dan achttien maanden "operationeel" zou kunnen zijn. Daarmee schetste hij een tijdsbestek dat sterk afwijkt van de schattingen van experts.

2 uur geleden