Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inkomsten goede doelen dalen door verminderde koopkracht

Inkomsten goede doelen dalen door verminderde koopkracht

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 45 procent van de goede doelen in Nederland ziet de inkomsten zakken door de verminderde koopkracht. Vooral particulieren doneren minder, laat een peiling zien van brancheorganisatie Goede Doelen Nederland, waar ruim zestig leden aan hebben meegedaan. 83 procent van de leden die nu nog geen inkomstendaling zien, zegt dit in de nabije toekomst wel te verwachten.

Van de goede doelen die nu een daling zien, gaat het in 60 procent van de gevallen om tussen de 0 en 10 procent. Bij ruim 33 procent gaat het om een daling tussen de 10 en 20 procent. Vooral kleinere organisaties - die jaarlijks niet meer dan 5 miljoen euro binnenkrijgen - behoren tot die laatste groep. In een enkel geval ging het om een forse daling, aldus Goede Doelen Nederland.

De Nierstichting is een van de goede doelen die de inkomsten tussen de 0 en 10 procent zag dalen na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne. Dat is lastig, zegt directeur Tom Oostrom. "Onze energie- en personeelskosten stijgen ook." Volgens hem hebben nierpatiënten de Nierstichting op het moment juist extra hard nodig. "We krijgen schrijnende verhalen te horen. Dat maakt het extra moeilijk om te merken dat de inkomsten minder worden. We proberen op samenwerkingen met andere partijen in te zetten om onze activiteiten toch door te laten gaan."

"Het is natuurlijk niet verwonderlijk dat ook onze sector geraakt wordt door de koopkrachtdaling", aldus Margreet Plug, directeur van Goede Doelen Nederland. Volgens haar bleek bij voorgaande crises dat de meeste donateurs het werk van goede doelen blijven steunen. "Juist in tijden van crisis zijn goede doelen relevanter dan ooit."

Meer uit Binnenland

ALDI roept kaiserbroodjes terug door mogelijk aanwezige bacterie

CULEMBORG (ANP) - Supermarktketen ALDI roept een verpakking met kaiserbroodjes terug omdat er mogelijk een bacterie in voorkomt.

3 minuten geleden
Politie grijpt in bij pro-Palestijnse demonstratie bij EK honkbal

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft ingegrepen bij de blokkade van het Neptunus Familiestadion door een groep pro-Palestijnse betogers. Door de demonstratie moesten ongeveer tweehonderd mensen wachten om naar binnen te gaan.

27 minuten geleden
Pro-Palestijnse betogers blokkeren ingang stadion EK honkbal

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam blokkeert een groep pro-Palestijnse betogers de ingang van het Neptunus Familiestadion, waar het EK honkbal wordt gespeeld. Enkele tientallen demonstranten zijn tegen de komst van het nationale honkbalteam van Israël dat deelneemt aan het EK.

1 uur geleden
14 verdachten rellen Den Haag staan dinsdag voor politierechter

DEN HAAG (ANP) - Veertien verdachten van de rellen in Den Haag zaterdag moeten dinsdag voor de politierechter verschijnen. Onder hen zijn drie minderjarigen, meldt het Openbaar Ministerie. Hun zaak is besloten, die van de rest is openbaar.

1 uur geleden
Akerboom stopt volgend jaar als baas van inlichtingendienst AIVD

DEN HAAG (ANP) - Erik Akerboom (64) stopt per 1 juni volgend jaar als directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD), meldt de dienst in een persbericht. Hij vervult de functie sinds 2020. Toen volgde hij de huidige premier Dick Schoof op.

3 uur geleden
Amersfoort trekt plannen voor azc's in na bedreiging burgemeester

AMERSFOORT (ANP) - De gemeente Amersfoort trekt een plan voor twee asielzoekerscentra in. Omwonenden, belangenverenigingen en de gemeenteraad zijn niet genoeg gehoord, concludeert het college van burgemeester en wethouders.

3 uur geleden
Amnesty: negeren advies RvS door Keijzer is 'zeer problematisch'

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International vindt het "zeer problematisch" dat demissionair woonminister Mona Keijzer het advies van de Raad van State over de voorrangsregeling voor statushouders negeert. "Een kabinet dat doelbewust artikel 1 van de Grondwet negeert, handelt niet in het algemeen belang", aldus de mensenrechtenorganisatie.

3 uur geleden