Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Initiatieven voor hulp aan Marokko komen op gang

Initiatieven voor hulp aan Marokko komen op gang

DEN HAAG (ANP) - Een kleine twee dagen na de verwoestende aardbeving in Marokko komen al veel initiatieven voor hulp op gang. Verschillende organisaties in Nederland zijn inzamelingsacties gestart of beraden zich over de beste manier om hulp te bieden aan het aardbevingsgebied. Het dodental is volgens het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken inmiddels opgelopen tot zeker 2122.

Zo hebben de Islamitische Stichting Nederland (ISN), Islamic Relief Nederland, Maroc Relief en de Internationale Humanitaire Hulporganisatie Nederland (IHHN) allemaal een doneerknop toegevoegd aan hun website. ISN roept de moslimgemeenschap op de campagne te steunen "om de wonden van dit verdriet te helpen helen". IHHN zegt dat zo snel mogelijk een team van de organisatie naar het aardbevingsgebied zal afreizen om noodhulp te bieden op locatie.

Het Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders (SMN) hield zondag een bijeenkomst over de hulpacties. SMN-voorzitter Bouchaib Saadane zegt dat het een "zeer opbouwend" overleg was. Hij vertelt dat een team is gevormd dat acties en inzamelingen in kaart gaat brengen. Ook gaat het SMN inventariseren waar precies behoefte aan is en wat de Marokkaanse autoriteiten aan hulp toelaten.

Inventariseren

Het Samenwerkingsverband Islamitische Organisaties Regio Haaglanden (SIORH) laat weten in te zetten op hulp bij de wederopbouw. "Het is moeilijk om in acute noodsituaties te bepalen wat er nodig is. Wij willen ons met name focussen op wat er daarna moet gebeuren. Hulp op de langere termijn is erg belangrijk", stelt voorzitter Abdelsadek Maas. SIORH wil hierbij werken met organisaties die al actief zijn in de regio. "We willen dat onze hulp daadwerkelijk bij de mensen terechtkomt voor wie ze bestemd is."

Hulporganisaties doen hier wel hun best voor, zegt voorzitter van MKB-Amsterdam Achmed Baâdoud. Hij en andere Marokkaanse Nederlanders werden de afgelopen dagen vaak benaderd door hulporganisaties op zoek naar contacten, vertelt hij. "Ik ben trots dat ik vanuit mijn moederland Nederland hulp kan bieden aan mijn vaderland Marokko", aldus Baâdoud. In Amsterdam hebben maatschappelijke en religieuze organisaties en ondernemers de handen ineen geslagen. "Je merkt dat mensen staan te popelen om te helpen, ook Nederlanders."

Artsen zonder Grenzen heeft sinds zaterdag diverse noodhulpteams ter plaatse. Zij waren zondag allereerst "aan het inventariseren waar de medische nood het hoogst is", legt een woordvoerster uit.

Meer uit Binnenland

Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

20 minuten geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

2 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

3 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

3 uur geleden
Storing bij CBS na brand in datacenter Almere verholpen

DEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.

5 uur geleden
Weeronline: zonnig en warm weer komt eind mei en begin juni terug

HOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.

6 uur geleden
Politie houdt drie mensen aan na anti-azc-protest in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.

8 uur geleden