Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Initiatieven voor hulp aan Marokko komen op gang

Initiatieven voor hulp aan Marokko komen op gang

DEN HAAG (ANP) - Een kleine twee dagen na de verwoestende aardbeving in Marokko komen al veel initiatieven voor hulp op gang. Verschillende organisaties in Nederland zijn inzamelingsacties gestart of beraden zich over de beste manier om hulp te bieden aan het aardbevingsgebied. Het dodental is volgens het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken inmiddels opgelopen tot zeker 2122.

Zo hebben de Islamitische Stichting Nederland (ISN), Islamic Relief Nederland, Maroc Relief en de Internationale Humanitaire Hulporganisatie Nederland (IHHN) allemaal een doneerknop toegevoegd aan hun website. ISN roept de moslimgemeenschap op de campagne te steunen "om de wonden van dit verdriet te helpen helen". IHHN zegt dat zo snel mogelijk een team van de organisatie naar het aardbevingsgebied zal afreizen om noodhulp te bieden op locatie.

Het Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders (SMN) hield zondag een bijeenkomst over de hulpacties. SMN-voorzitter Bouchaib Saadane zegt dat het een "zeer opbouwend" overleg was. Hij vertelt dat een team is gevormd dat acties en inzamelingen in kaart gaat brengen. Ook gaat het SMN inventariseren waar precies behoefte aan is en wat de Marokkaanse autoriteiten aan hulp toelaten.

Inventariseren

Het Samenwerkingsverband Islamitische Organisaties Regio Haaglanden (SIORH) laat weten in te zetten op hulp bij de wederopbouw. "Het is moeilijk om in acute noodsituaties te bepalen wat er nodig is. Wij willen ons met name focussen op wat er daarna moet gebeuren. Hulp op de langere termijn is erg belangrijk", stelt voorzitter Abdelsadek Maas. SIORH wil hierbij werken met organisaties die al actief zijn in de regio. "We willen dat onze hulp daadwerkelijk bij de mensen terechtkomt voor wie ze bestemd is."

Hulporganisaties doen hier wel hun best voor, zegt voorzitter van MKB-Amsterdam Achmed Baâdoud. Hij en andere Marokkaanse Nederlanders werden de afgelopen dagen vaak benaderd door hulporganisaties op zoek naar contacten, vertelt hij. "Ik ben trots dat ik vanuit mijn moederland Nederland hulp kan bieden aan mijn vaderland Marokko", aldus Baâdoud. In Amsterdam hebben maatschappelijke en religieuze organisaties en ondernemers de handen ineen geslagen. "Je merkt dat mensen staan te popelen om te helpen, ook Nederlanders."

Artsen zonder Grenzen heeft sinds zaterdag diverse noodhulpteams ter plaatse. Zij waren zondag allereerst "aan het inventariseren waar de medische nood het hoogst is", legt een woordvoerster uit.

Meer uit Binnenland

Honderden aanwezigen bij herdenking dodelijke explosie Tarwekamp

DEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag een openbare herdenkingsbijeenkomst voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve gehouden. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.

1 uur geleden
Verlies jonge vrouwen Den Haag "niet te bevatten" voor familie

DEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.

3 uur geleden
Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel na alarmering

VOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.

4 uur geleden
PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

1 dag geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

1 dag geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

1 dag geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

1 dag geleden