Initiatief Sports Free helpt voetballers uit de kast komen
BERLIJN (ANP/DPA) - Op de Internationale Dag tegen Homofobie (17 mei) zal een groep voetballers uit Duitsland, Oostenrijk en Engeland uit de kast komen. Dat zegt organisator Marcus Urban (53) tegen tv-zender RTL. Voormalig Duits jeugdinternational Urban kwam zeventien jaar geleden naar buiten over zijn geaardheid en de problemen die hij daarmee in het voetbal had ondervonden. Hij is initiatiefnemer van de campagne Sports Free.
"Het is helemaal geen issue meer of je homoseksueel of heteroseksueel bent. Maar in het voetbal is het nog steeds lastig. Dat is zo gebleven. Maar het gaat de goede kant op", zei Urban. "Ik ben blij met het proces, maar het is ook spannend."
Urban zegt dat het initiatief is bedoeld voor zowel spelers als officials, ongeacht hun sekse. Hij noemt 17 mei als de eerste gelegenheid, maar wil daarna elke 17e van de maand mensen de kans bieden uit de kast te komen. Het initiatief wordt volgens Urban financieel ondersteund door clubs als Borussia Dortmund en VfB Stuttgart. In Duitsland (en ook in Nederland) heeft nog geen actieve mannelijke beroepsvoetballer openlijk verklaard homoseksueel te zijn. Voormalig Duits international Thomas Hitzlsperger deed dat tien jaar geleden na zijn loopbaan.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
10 minuten geledenPASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
19 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
19 uur geleden