Initiatief Sports Free helpt voetballers uit de kast komen
BERLIJN (ANP/DPA) - Op de Internationale Dag tegen Homofobie (17 mei) zal een groep voetballers uit Duitsland, Oostenrijk en Engeland uit de kast komen. Dat zegt organisator Marcus Urban (53) tegen tv-zender RTL. Voormalig Duits jeugdinternational Urban kwam zeventien jaar geleden naar buiten over zijn geaardheid en de problemen die hij daarmee in het voetbal had ondervonden. Hij is initiatiefnemer van de campagne Sports Free.
"Het is helemaal geen issue meer of je homoseksueel of heteroseksueel bent. Maar in het voetbal is het nog steeds lastig. Dat is zo gebleven. Maar het gaat de goede kant op", zei Urban. "Ik ben blij met het proces, maar het is ook spannend."
Urban zegt dat het initiatief is bedoeld voor zowel spelers als officials, ongeacht hun sekse. Hij noemt 17 mei als de eerste gelegenheid, maar wil daarna elke 17e van de maand mensen de kans bieden uit de kast te komen. Het initiatief wordt volgens Urban financieel ondersteund door clubs als Borussia Dortmund en VfB Stuttgart. In Duitsland (en ook in Nederland) heeft nog geen actieve mannelijke beroepsvoetballer openlijk verklaard homoseksueel te zijn. Voormalig Duits international Thomas Hitzlsperger deed dat tien jaar geleden na zijn loopbaan.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de definitieve overgang van middenvelder Kristijan Belić naar Maccabi Tel Aviv bevestigd. De 25-jarige Serviër speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Israëlische club.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.
36 minuten geledenBRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
5 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
16 uur geleden