Initiatief Sports Free helpt voetballers uit de kast komen
BERLIJN (ANP/DPA) - Op de Internationale Dag tegen Homofobie (17 mei) zal een groep voetballers uit Duitsland, Oostenrijk en Engeland uit de kast komen. Dat zegt organisator Marcus Urban (53) tegen tv-zender RTL. Voormalig Duits jeugdinternational Urban kwam zeventien jaar geleden naar buiten over zijn geaardheid en de problemen die hij daarmee in het voetbal had ondervonden. Hij is initiatiefnemer van de campagne Sports Free.
"Het is helemaal geen issue meer of je homoseksueel of heteroseksueel bent. Maar in het voetbal is het nog steeds lastig. Dat is zo gebleven. Maar het gaat de goede kant op", zei Urban. "Ik ben blij met het proces, maar het is ook spannend."
Urban zegt dat het initiatief is bedoeld voor zowel spelers als officials, ongeacht hun sekse. Hij noemt 17 mei als de eerste gelegenheid, maar wil daarna elke 17e van de maand mensen de kans bieden uit de kast te komen. Het initiatief wordt volgens Urban financieel ondersteund door clubs als Borussia Dortmund en VfB Stuttgart. In Duitsland (en ook in Nederland) heeft nog geen actieve mannelijke beroepsvoetballer openlijk verklaard homoseksueel te zijn. Voormalig Duits international Thomas Hitzlsperger deed dat tien jaar geleden na zijn loopbaan.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
5 uur geleden