Initiatief Sports Free helpt voetballers uit de kast komen
BERLIJN (ANP/DPA) - Op de Internationale Dag tegen Homofobie (17 mei) zal een groep voetballers uit Duitsland, Oostenrijk en Engeland uit de kast komen. Dat zegt organisator Marcus Urban (53) tegen tv-zender RTL. Voormalig Duits jeugdinternational Urban kwam zeventien jaar geleden naar buiten over zijn geaardheid en de problemen die hij daarmee in het voetbal had ondervonden. Hij is initiatiefnemer van de campagne Sports Free.
"Het is helemaal geen issue meer of je homoseksueel of heteroseksueel bent. Maar in het voetbal is het nog steeds lastig. Dat is zo gebleven. Maar het gaat de goede kant op", zei Urban. "Ik ben blij met het proces, maar het is ook spannend."
Urban zegt dat het initiatief is bedoeld voor zowel spelers als officials, ongeacht hun sekse. Hij noemt 17 mei als de eerste gelegenheid, maar wil daarna elke 17e van de maand mensen de kans bieden uit de kast te komen. Het initiatief wordt volgens Urban financieel ondersteund door clubs als Borussia Dortmund en VfB Stuttgart. In Duitsland (en ook in Nederland) heeft nog geen actieve mannelijke beroepsvoetballer openlijk verklaard homoseksueel te zijn. Voormalig Duits international Thomas Hitzlsperger deed dat tien jaar geleden na zijn loopbaan.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
28 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
10 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
11 uur geleden