Initiatief Sports Free helpt voetballers uit de kast komen
BERLIJN (ANP/DPA) - Op de Internationale Dag tegen Homofobie (17 mei) zal een groep voetballers uit Duitsland, Oostenrijk en Engeland uit de kast komen. Dat zegt organisator Marcus Urban (53) tegen tv-zender RTL. Voormalig Duits jeugdinternational Urban kwam zeventien jaar geleden naar buiten over zijn geaardheid en de problemen die hij daarmee in het voetbal had ondervonden. Hij is initiatiefnemer van de campagne Sports Free.
"Het is helemaal geen issue meer of je homoseksueel of heteroseksueel bent. Maar in het voetbal is het nog steeds lastig. Dat is zo gebleven. Maar het gaat de goede kant op", zei Urban. "Ik ben blij met het proces, maar het is ook spannend."
Urban zegt dat het initiatief is bedoeld voor zowel spelers als officials, ongeacht hun sekse. Hij noemt 17 mei als de eerste gelegenheid, maar wil daarna elke 17e van de maand mensen de kans bieden uit de kast te komen. Het initiatief wordt volgens Urban financieel ondersteund door clubs als Borussia Dortmund en VfB Stuttgart. In Duitsland (en ook in Nederland) heeft nog geen actieve mannelijke beroepsvoetballer openlijk verklaard homoseksueel te zijn. Voormalig Duits international Thomas Hitzlsperger deed dat tien jaar geleden na zijn loopbaan.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
4 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
8 uur geleden