Iniesta vier maanden uitgeschakeld met gebroken dijbeen
KOBE (ANP/AFP) - Middenvelder Andrés Iniesta staat vanwege een botbreuk in zijn dijbeen vier maanden aan de kant. De Spanjaard raakte in de kwartfinale van de Aziatische Champions League geblesseerd bij zijn club Vissel Kobe uit Japan. De 36-jarige Iniesta is in Barcelona, de stad waar hij jarenlang speelde, "succesvol" geopereerd.
In de verlenging van de gewonnen wedstrijd tegen het Zuid-Koreaanse Suwon Bluewings (2-1) liep Iniesta de breuk op. Via Instagram liet hij vanuit het ziekenhuisbed weten zich "goed te voelen". "Na vele tests heb ik het advies van mijn medisch team opgevolgd en we hebben besloten dat de beste optie voor mij was om te worden geopereerd."
Vissel Kobe werd in de halve finale uiteindelijk uitgeschakeld door het eveneens Zuid-Koreaanse Ulsan Hyundai FC (2-1).
Iniesta verhuisde in 2018 naar Japan, na 442 optredens voor FC Barcelona. Bij de Catalaanse club gold hij jarenlang als smaakmaker in van een van de meest succesvolle formaties van Barcelona ooit. Bij de Vissel Kobe is Iniesta ploeggenoot van oud-Ajacied Thomas Vermaelen. Ook bij Barcelona speelden Iniesta en de Belg een aantal seizoenen samen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
27 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.
6 uur geleden