Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iniesta: doelpunt in WK-finale hielp tegen depressie

Iniesta: doelpunt in WK-finale hielp tegen depressie

KOBE (ANP) - Het winnende doelpunt dat hij maakte in de WK-finale van 2010 tegen Oranje hielp Andrés Iniesta naar eigen zeggen om uit een depressie te komen. De Spaanse middenvelder, destijds 26 jaar, zat in die tijd in een mentale dip vanwege de dood van zijn goede vriend Dani Jarque, een verdediger van Espanyol die in augustus 2009 een hartstilstand kreeg.

"Dat doelpunt in de WK-finale hielp me om uit m'n depressie te komen", zegt Iniesta nu in de Duitse krant Bild. Hij schakelde professionele hulp in en ging in therapie. "Die fase heeft een beter en sterker mens van me gemaakt. Ik voel me nu een bevoorrecht mens met een prachtig gezin."

Iniesta besliste de WK-finale tussen Spanje en het Nederlands elftal in Johannesburg in de verlenging. Hij scoorde in de 116e minuut en trok uit blijdschap zijn shirt uit. De toenmalige speler van FC Barcelona, nu in dienst van de Japanse club Vissel Kobe, toonde een wit ondershirt waarop in het Spaans stond: Dani Jarque, altijd bij ons.

Meer uit Voetbal

Vier treffers Greenwood helpen Marseille aan koppositie

MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.

11 uur geleden
Ajax verder in de problemen na thuisnederlaag tegen AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.

11 uur geleden
NAC wint thuis niet van PEC ondanks twee treffers Van Hooijdonk

BREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.

11 uur geleden
Ajax verliest thuisduel met AZ en raakt verder achterop

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.

11 uur geleden
Internazionale wint uitduel met AS Roma om koppositie

ROME (ANP) - Internazionale heeft dankzij een zege bij AS Roma (0-1) de koppositie overgenomen van de concurrent. De twee ploegen hebben net als kampioen Napoli 15 punten uit zeven wedstrijden, de club uit Milaan heeft het beste doelsaldo.

11 uur geleden
PSV-trainer Bosz tevreden met reactie Gasiorowski na grote fout

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiszege op Go Ahead Eagles (2-1) te spreken over de manier waarop Yarek Gasiorowski zich herstelde van een grote fout. De jonge verdediger speelde de bal na ruim een uur spelen bij een voorsprong van 2-0 niet goed terug op doelman Matej Kovar, waarna Go Ahead-spits Milan Smit kon profiteren.

13 uur geleden
FC Utrecht boekt tegen Volendam eerste zege sinds eind augustus

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in het thuisduel met FC Volendam de eerste zege geboekt sinds 31 augustus. De ploeg van trainer Ron Jans stond halverwege op een 1-0-achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht: 3-1.

13 uur geleden