
Iniesta (39) vertrekt na 5 jaar bij Japanse club, maar wil door
KOBE (ANP) - Middenvelder Andrés Iniesta vertrekt voortijdig bij zijn Japanse club Vissel Kobe. De 39-jarige voormalig international van Spanje is niet tevreden over het aantal speelminuten dat hij krijgt en laat daarom zijn tot eind dit jaar lopende contract ontbinden. Iniesta gaat na 1 juli op zoek naar een nieuwe club, waar hij aan meer spelen wil toekomen.
Iniesta was vol tranen bij de aankondiging van zijn afscheid van de Japanse koploper, de club waar hij sinds 2018 speelt. "Dit is een van de moeilijkste beslissingen uit mijn carrière. Ik heb altijd gedacht dat ik hier met pensioen zou gaan, maar het is niet gegaan zoals ik wilde. Het leek erop dat de trainer andere prioriteiten had." Iniesta kreeg dit jaar pas drie invalbeurten. Vissel Kobe staat na veertien wedstrijden 3 punten los in Japan.
Iniesta kwam vijf jaar geleden over van FC Barcelona, waar hij jarenlang in een succesvolle formatie speelde en onder meer vier keer de Champions League won. Met de Spaanse nationale ploeg werd Iniesta twee keer Europees kampioen en een keer wereldkampioen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de opvolger van John Heitinga als assistent van Arne Slot bij FC Liverpool. Dat heeft de Engelse club bekendgemaakt. Liverpool werd afgelopen seizoen kampioen van Engeland.
11 minuten geledenTHUN (ANP) - Aanvalster Lineth Beerensteyn heeft ook tijdens de tweede training in Zwitserland meegedaan met de rest van de EK-selectie van Oranje. De van een spierblessure herstellende spits deed aan het begin van de oefensessie mee aan enkele felle sprint- en passoefeningen. Daarna werd het trainingscomplex in het zonnige Thun, fraai gelegen tegen de achtergrond van besneeuwde bergtoppen, afgesloten voor de media.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechters in het voetbal moeten zich komend seizoen beter aan de richtlijn houden dat alleen een aanvoerder mag protesteren over de leiding. Dat zei manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen tijdens een mediabijeenkomst in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het vorige seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 26 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen bekendgemaakt in Zeist.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract van doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. Dat meldt de Alkmaarse club.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de komst van Luciano Valente bevestigd. De 21-jarige middenvelder ondertekende een vierjarig contract bij de Rotterdammers, die zich eerder versterkten met Sem Steijn.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich op het wereldkampioenschap als laatste club voor de kwartfinales geplaatst. De Duitsers wonnen in Atlanta met 2-1 van de Mexicaanse club Monterrey.
5 uur geleden