Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Inhoudelijke behandeling MH17-proces vanaf februari 2021'

'Inhoudelijke behandeling MH17-proces vanaf februari 2021'

SCHIPHOL (ANP) - De rechtbank hoopt dat de inhoudelijke behandeling van de rechtszaak rond het neerhalen van vlucht MH17 vanaf februari volgend jaar kan plaatsvinden. Dat zei de voorzitter van de rechtbank dinsdag bij de hervatting van het monsterproces. Na de inhoudelijke bespreking van het dossier, krijgen de nabestaanden van de vliegramp de kans om in de rechtbank te spreken.

In dit blok van inleidende zittingen is het de beurt aan de verdediging om de onderzoekswensen toe te lichten. Volgende week zal het Openbaar Ministerie daar vermoedelijk op reageren.

Vier mannen, drie Russen en een Oekraïener, worden verdacht van betrokkenheid bij de vliegramp, waarbij alle inzittenden onder wie bijna tweehonderd Nederlanders om het leven kwamen. Alleen verdachte Oleg Poelatov laat zich vertegenwoordigen door een team van advocaten. Hij ontkent iets te maken te hebben met het neerhalen van het vliegtuig van Malaysia Airlines. De andere drie verdachten - Igor Girkin, Sergej Doebinski en Leonid Chartsjenko - hebben niets aan de rechtbank laten horen.

Twijfels

De advocaten van Poelatov spraken dinsdag hun twijfels uit over de mogelijkheid om begin volgend jaar de zaak al inhoudelijk te behandelen. Vanaf het begin van het proces, dat afgelopen maart begon, hebben de advocaten om meer tijd gevraagd voor het omvangrijke dossier dat tienduizenden pagina's bevat. "Een verwachtingspatroon dat wij alle onderzoekswensen binnen een paar maanden hebben - terwijl er een dossier ligt van 40.000 pagina's, in tijden van een wereldwijde pandemie - , is gewoon niet redelijk", aldus advocaat Sabine ten Doesschate.

Vlucht MH17 van Malaysia Airlines vertrok op 17 juli 2014 van Amsterdam naar Kuala Lumpur. De Maleisische hoofdstad werd echter nooit bereikt, boven het oosten van Oekraïne werd de Boeing 777 uit de lucht geschoten. Alle 298 inzittenden kwamen om het leven. Een door de Nederlandse justitie geleid internationaal onderzoek leidde tot de aanklacht tegen de vier verdachten.

Meer uit Binnenland

Wageningen45: militairen uit 25 landen liepen in Vrijheidsdefilé

WAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.

4 minuten geleden
Medische experts gaan cruiseschip inspecteren

MADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.

43 minuten geleden
Splinter Chabot focust op hoop in 5 mei-lezing, ondanks verruwing

UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.

3 uur geleden
WHO: virus heeft zich misschien verspreid aan boord van schip

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.

3 uur geleden
Alle demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.

5 uur geleden
Nederland geeft overtollige gevangenisbussen aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.

5 uur geleden
Minder dan 5 procent van Nederlanders heeft bevrijding meegemaakt

DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.

7 uur geleden