Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inhoudelijk proces moord 9-jarige Gino na de zomer verwacht

Inhoudelijk proces moord 9-jarige Gino na de zomer verwacht

MAASTRICHT (ANP) - De inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen Donny M., verdacht van het misbruiken en doden van de 9-jarige Gino, zal naar verwachting na de zomer plaatsvinden. Het Openbaar Ministerie gaat uit van september of oktober. Dat bleek maandag tijdens een korte tussentijdse zitting in de zaak bij de rechtbank in Maastricht. Verdachte M. (24) is niet op die zitting verschenen.

Gino verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade, waar hij bij zijn oudere zus logeerde. Drie dagen later arresteerde de politie M. in zijn woning in Geleen en vond op diens aanwijzing het levenloze lichaam van Gino.

M. heeft bekend dat hij Gino meenam naar zijn woning, hem onder meer drugs toediende en vervolgens seksueel misbruikte. Gino is daarna gewurgd en gesmoord. Het lichaam van de jongen werd verpakt in vuilniszakken en gedumpt achter een uitgebrande woning in Geleen. M. wordt ook verdacht van het bezitten en verspreiden van kinderporno en ontucht met een wilsonbekwame in 2019. De zaak heeft tot veel beroering en afschuw geleid.

Onderzoek

In de zaak is veel forensisch onderzoek gedaan, naar tal van sporen. Het OM wil tot op detailniveau weten wat er is gebeurd met het jongetje. Niet alle onderzoeksresultaten matchen met de verklaringen van M. Er zijn nog elementen onduidelijk, zegt het OM, waardoor nog aanvullend onderzoek nodig is. M. zal in een afsluitend verhoor worden geconfronteerd met alle onderzoeksresultaten.

De psyche van M. is onderzocht in de observatiekliniek van justitie, het Pieter Baan Centrum. De deskundigen daar hebben meerdere stoornissen bij hem vastgesteld. Ten aanzien van het doden van het jongetje zien ze M. als verminderd toerekeningsvatbaar.

Behandeling

M.'s advocaten willen dat de zaak zo snel mogelijk inhoudelijk wordt behandeld, omdat de verdachte al lang in voorarrest zit. Ook de rechtbank ziet dat als "een belangrijk punt van aandacht".

De volgende tussentijdse zitting is op 27 maart.

Meer uit Binnenland

Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd door ministerie

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd dat "de problemen met de energievoorziening" in dat land toenemen. Volgens het ministerie heeft de Cubaanse overheid extra maatregelen ingesteld wegens de ernstige brandstoftekorten. "Het is moeilijk of onmogelijk om benzine te tanken. De stroom valt vaak en langdurig uit. Ook kan de watertoevoer stoppen. De situatie kan snel verder verslechteren", aldus het ministerie.

3 uur geleden
CIDI wil dat optreden rapper Ye in Arnhem wordt afgelast

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.

6 uur geleden
Zedenverdachte Mark S. voelt nu 'een en al schaamte'

GRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.

8 uur geleden
Werkgevers, boeren en bouw kritisch over Gelderse stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.

8 uur geleden
Koningin als reservist zorgt voor piek in interesse voor Defensie

DEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.

8 uur geleden
OM eist tot 14 jaar cel in proces over moord op Vincent Jalink

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot veertien jaar cel geëist tegen vier mannen in het proces rond de moord op Vincent Jalink. De 38-jarige Jalink werd op 27 mei 2016 bij zijn huis in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten in het bijzijn van zijn toen 9-jarige zoontje. De schutter kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.

10 uur geleden
TikTok-gebruikers aangezet tot terreur voor IS, 15 arrestaties

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdag vijftien mensen opgepakt omdat ze op TikTok anderen zouden hebben aangespoord tot terreuraanslagen. Ze worden ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze ook het martelaarschap verheerlijkt.

11 uur geleden