Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inheemse groepen spannen zaken aan tegen olieboringen Alaska

Inheemse groepen spannen zaken aan tegen olieboringen Alaska

ANCHORAGE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inheemse groeperingen en milieuorganisaties willen met rechtszaken voorkomen dat vergunningen worden verstrekt voor olieboringen in een afgelegen natuurgebied in de Amerikaanse staat Alaska. President Donald Trump zette eerder een versneld vergunningstraject in voor die boringen, voordat Joe Biden wordt ingezworen als nieuwe president. Biden is tegenstander van de boringen.

De zaken zijn gericht tegen het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken, die volgende maand de vergunningen wil veilen voor de boringen in het Arctic National Wildlife Refuge in het noordoosten van Alaska. Biden heeft gezegd geen boringen in dat gebied toe te zullen staan. Dat zou volgens hem een ramp zijn,

Milieuactivisten en inheemse groeperingen van Alaska zijn fel tegen de boringen omdat de lokale natuur en het dierenleven zoals ijsberen en rendieren in gevaar zouden komen door bijvoorbeeld olievervuiling. Ook de onderzoekswerkzaamheden ter voorbereiding van de boringen kunnen voor overlast gaan zorgen voor dieren, zeggen tegenstanders.

Volgens schattingen van de overheid zijn in het natuurgebied grote hoeveelheden winbare olie te vinden. Het is overigens de vraag of oliebedrijven wel zin hebben om daar aan de slag te gaan, omdat er nauwelijks infrastructuur is en de olieprijzen momenteel vrij laag liggen, wat winning onrendabel kan maken.

Meer uit Financieel

China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

7 minuten geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

1 uur geleden
Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

14 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

21 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

22 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

1 dag geleden
Indonesiƫ blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

1 dag geleden