Inheemse groepen spannen zaken aan tegen olieboringen Alaska
ANCHORAGE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inheemse groeperingen en milieuorganisaties willen met rechtszaken voorkomen dat vergunningen worden verstrekt voor olieboringen in een afgelegen natuurgebied in de Amerikaanse staat Alaska. President Donald Trump zette eerder een versneld vergunningstraject in voor die boringen, voordat Joe Biden wordt ingezworen als nieuwe president. Biden is tegenstander van de boringen.
De zaken zijn gericht tegen het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken, die volgende maand de vergunningen wil veilen voor de boringen in het Arctic National Wildlife Refuge in het noordoosten van Alaska. Biden heeft gezegd geen boringen in dat gebied toe te zullen staan. Dat zou volgens hem een ramp zijn,
Milieuactivisten en inheemse groeperingen van Alaska zijn fel tegen de boringen omdat de lokale natuur en het dierenleven zoals ijsberen en rendieren in gevaar zouden komen door bijvoorbeeld olievervuiling. Ook de onderzoekswerkzaamheden ter voorbereiding van de boringen kunnen voor overlast gaan zorgen voor dieren, zeggen tegenstanders.
Volgens schattingen van de overheid zijn in het natuurgebied grote hoeveelheden winbare olie te vinden. Het is overigens de vraag of oliebedrijven wel zin hebben om daar aan de slag te gaan, omdat er nauwelijks infrastructuur is en de olieprijzen momenteel vrij laag liggen, wat winning onrendabel kan maken.
Meer uit Financieel
CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
6 uur geleden