Inheemse groepen spannen zaken aan tegen olieboringen Alaska
ANCHORAGE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inheemse groeperingen en milieuorganisaties willen met rechtszaken voorkomen dat vergunningen worden verstrekt voor olieboringen in een afgelegen natuurgebied in de Amerikaanse staat Alaska. President Donald Trump zette eerder een versneld vergunningstraject in voor die boringen, voordat Joe Biden wordt ingezworen als nieuwe president. Biden is tegenstander van de boringen.
De zaken zijn gericht tegen het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken, die volgende maand de vergunningen wil veilen voor de boringen in het Arctic National Wildlife Refuge in het noordoosten van Alaska. Biden heeft gezegd geen boringen in dat gebied toe te zullen staan. Dat zou volgens hem een ramp zijn,
Milieuactivisten en inheemse groeperingen van Alaska zijn fel tegen de boringen omdat de lokale natuur en het dierenleven zoals ijsberen en rendieren in gevaar zouden komen door bijvoorbeeld olievervuiling. Ook de onderzoekswerkzaamheden ter voorbereiding van de boringen kunnen voor overlast gaan zorgen voor dieren, zeggen tegenstanders.
Volgens schattingen van de overheid zijn in het natuurgebied grote hoeveelheden winbare olie te vinden. Het is overigens de vraag of oliebedrijven wel zin hebben om daar aan de slag te gaan, omdat er nauwelijks infrastructuur is en de olieprijzen momenteel vrij laag liggen, wat winning onrendabel kan maken.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.
17 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Meerdere bedrijven hebben zich bij de curatoren van het failliete Soly gemeld met interesse in het zonne-energiebedrijf. Dat meldt curator Pieter Lettinga, die laat weten dat de curatoren met de zeer geïnteresseerde partijen de komende tijd om tafel gaan. Dan wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor een eventuele overname van alle of een deel van de activiteiten van het Groningse bedrijf.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Consumenten in de Europese Unie worden in de toekomst beter beschermd tegen fraude en verborgen kosten bij betalingen. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-landen zijn donderdag overeengekomen de bestaande wetgeving bij te werken en aan te vullen. Beide partijen moeten de overeenkomst nog wel formeel goedkeuren voordat de nieuwe betaalregels in werking treden.
1 uur geledenLIJNDEN (ANP) - De brancheorganisatie voor uitzendbedrijven ABU draagt oud-minister Bruno Bruins voor als nieuwe voorzitter. Het is de bedoeling dat hij die functie vanaf april bekleedt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV vraagt aandacht voor bezorgers tijdens Black Friday. Voor duizenden bezorgers en pakketmedewerkers is deze week volgens de vakbond "geen feestje", maar zijn de dagen op en rond het koopjesfestijn juist een periode van "extra zwaar en onveilig werk". De vakbond wil dat de overheid ingrijpt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.
3 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiële markten.
3 uur geleden