Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inheemse groepen spannen zaken aan tegen olieboringen Alaska

Inheemse groepen spannen zaken aan tegen olieboringen Alaska

ANCHORAGE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inheemse groeperingen en milieuorganisaties willen met rechtszaken voorkomen dat vergunningen worden verstrekt voor olieboringen in een afgelegen natuurgebied in de Amerikaanse staat Alaska. President Donald Trump zette eerder een versneld vergunningstraject in voor die boringen, voordat Joe Biden wordt ingezworen als nieuwe president. Biden is tegenstander van de boringen.

De zaken zijn gericht tegen het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken, die volgende maand de vergunningen wil veilen voor de boringen in het Arctic National Wildlife Refuge in het noordoosten van Alaska. Biden heeft gezegd geen boringen in dat gebied toe te zullen staan. Dat zou volgens hem een ramp zijn,

Milieuactivisten en inheemse groeperingen van Alaska zijn fel tegen de boringen omdat de lokale natuur en het dierenleven zoals ijsberen en rendieren in gevaar zouden komen door bijvoorbeeld olievervuiling. Ook de onderzoekswerkzaamheden ter voorbereiding van de boringen kunnen voor overlast gaan zorgen voor dieren, zeggen tegenstanders.

Volgens schattingen van de overheid zijn in het natuurgebied grote hoeveelheden winbare olie te vinden. Het is overigens de vraag of oliebedrijven wel zin hebben om daar aan de slag te gaan, omdat er nauwelijks infrastructuur is en de olieprijzen momenteel vrij laag liggen, wat winning onrendabel kan maken.

Meer uit Financieel

EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

1 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

2 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

13 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

14 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

17 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

18 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

19 uur geleden