Inheemse groepen spannen zaken aan tegen olieboringen Alaska
ANCHORAGE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inheemse groeperingen en milieuorganisaties willen met rechtszaken voorkomen dat vergunningen worden verstrekt voor olieboringen in een afgelegen natuurgebied in de Amerikaanse staat Alaska. President Donald Trump zette eerder een versneld vergunningstraject in voor die boringen, voordat Joe Biden wordt ingezworen als nieuwe president. Biden is tegenstander van de boringen.
De zaken zijn gericht tegen het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken, die volgende maand de vergunningen wil veilen voor de boringen in het Arctic National Wildlife Refuge in het noordoosten van Alaska. Biden heeft gezegd geen boringen in dat gebied toe te zullen staan. Dat zou volgens hem een ramp zijn,
Milieuactivisten en inheemse groeperingen van Alaska zijn fel tegen de boringen omdat de lokale natuur en het dierenleven zoals ijsberen en rendieren in gevaar zouden komen door bijvoorbeeld olievervuiling. Ook de onderzoekswerkzaamheden ter voorbereiding van de boringen kunnen voor overlast gaan zorgen voor dieren, zeggen tegenstanders.
Volgens schattingen van de overheid zijn in het natuurgebied grote hoeveelheden winbare olie te vinden. Het is overigens de vraag of oliebedrijven wel zin hebben om daar aan de slag te gaan, omdat er nauwelijks infrastructuur is en de olieprijzen momenteel vrij laag liggen, wat winning onrendabel kan maken.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.
3 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
18 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
20 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
22 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
1 dag geleden