Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inheemse bevolking Canada boos na doodschieten vrouw door agent

Inheemse bevolking Canada boos na doodschieten vrouw door agent

EDMUNDSTON (ANP/AFP) - Inheemse groepen in Canada zijn boos over het overlijden van een inheemse vrouw, die donderdag werd doodgeschoten door een politieagent. Congress of Aboriginal People (CPA), die de inheemse bevolking van Canada vertegenwoordigt, eist een onderzoek omdat er sprake zou zijn van racisme.

Een familielid van het 26-jarige slachtoffer had de politie gebeld om de gezondheid van de vrouw te laten checken. Toen agenten dat kwamen doen in de woning in Edmundston zou de vrouw een mes hebben getrokken, waarop een agent vijf keer gericht schoot.

"We willen een publiekelijk onderzoek naar de dood van Chantal Moore en de voortdurende systematische vooringenomenheid en racisme die de politie het rechtssysteem tonen ten opzichte van de inheemse bevolking", stelt CPA. De organisatie vindt dat de dood van de vrouw "laat zien dat inheemse mensen nog steeds te maken hebben met zeer uiteenlopende omstandigheden bij interactie met de politie- en rechtssystemen in Canada".

De zaak komt op het moment dat wereldwijd mensen massaal de straat op gaan tegen racisme en politiegeweld. Aanleiding is de dood van de Amerikaanse zwarte arrestant George Floyd, die bezweek na hard optreden van een blanke politieagent.

Meer uit Buitenland

Bronnen: Poetin oppert Moskou als locatie voor vredesoverleg

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische leider Vladimir Poetin heeft voorgesteld vredesoverleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te houden in de Russische hoofdstad Moskou. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau AFP.

19 minuten geleden
Meer dan 1100 doden in Spanje gelinkt aan hittegolf

MADRID (ANP/AFP) - De hoge temperaturen in Spanje van de afgelopen weken hebben waarschijnlijk meer dan duizend mensen het leven gekost. Het gezondheidsinstituut Carlos III schat dat 1149 doden kunnen worden toegeschreven aan de hitte.

47 minuten geleden
Leider Canadese conservatieven terug in het parlement

OTTAWA (ANP/AFP) - De leider van de Canadese Conservatieve Partij keert terug in het parlement. Pierre Poilievre verloor zijn zetel in april bij de landelijke verkiezingen. Hij won maandag met ruime meerderheid een tussentijdse verkiezing in een ander kiesdistrict.

56 minuten geleden
Bondgenoten overwegen nieuwe sancties tegen Poetin

LONDEN (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne overwegen nieuwe sancties tegen de Russische president Vladimir Poetin. Ze willen de druk opvoeren tot Poetin laat zien dat hij bereid is serieus werk te maken van het beëindigen van de oorlog tegen zijn buurland, meldde de Britse regering.

1 uur geleden
Trump maant Zelensky en Poetin zich flexibel op te stellen

WASHINGTON (ANP) - De leiders van Oekraïne en Rusland moeten zich niet te onbuigzaam opstellen, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump. Inschikkelijkheid is nodig om een eind te kunnen maken aan de oorlog.

1 uur geleden
Lavrov: verandering grenzen essentieel voor einde aan conflicten

MOSKOU (ANP/RTR) - Het veranderen van grenzen is volgens de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov vaak essentieel om conflicten tussen naties te beëindigen.

2 uur geleden
Zelensky gaf Trump golfclub en kreeg sleutels Witte Huis

WASHINGTON/KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bij zijn bezoek maandag een golfclub met een bijzonder verhaal cadeau gedaan. Trump gaf Zelensky op zijn beurt symbolisch de sleutels van het Witte Huis.

2 uur geleden