Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ingezameld bedrag voor tip in zaak Tanja Groen stijgt snel

Ingezameld bedrag voor tip in zaak Tanja Groen stijgt snel

AMSTERDAM (ANP) - De inzameling voor de gouden tip in de verdwijningszaak van Tanja Groen, die door Peter R. de Vries is begonnen, loopt voorspoedig. Het gedoneerde bedrag is sinds woensdagmiddag opgelopen van ruim 244.000 euro naar meer dan 375.000 aan het begin van de donderdagmiddag, zo is te zien op de website van Stichting De Gouden Tip.

De zaak rond Tanja Groen kwam woensdagavond aan de orde in de uitzending van RTL Boulevard, die helemaal was gewijd aan de dinsdagavond neergeschoten misdaadjournalist. Hij is daar een van de vaste gasten.

Volgens de vicevoorzitter van de stichting, Lex de Jager, heeft de aanslag op De Vries als bijeffect dat deze inzamelactie ook aandacht krijgt. "Het is een nare aanleiding. Maar doneren is voor mensen ook een mooie manier om betrokkenheid bij Peter te laten zien. Hij heeft zelf gezegd: Tanja Groen is prioriteit nummer één."

Acties van ondernemers

De Jager ziet dat het gedoneerde bedrag ook oploopt door acties van ondernemers, bijvoorbeeld uit Schagen, waar Tanja vandaan kwam. Ook studenten van het dispuut in Maastricht waar ze lid van was, organiseren acties om geld bijeen te brengen.

De destijds 18-jarige Tanja Groen verdween in augustus 1993 tijdens de introductieweek van de Universiteit Maastricht. Zoekacties hebben al die jaren niets opgeleverd. Daarom lanceerde De Vries op 23 juni, de dag dat Tanja 46 zou zijn geworden, de inzamelingsactie via de Stichting De Gouden Tip. Het oogmerk is om binnen een jaar 1 miljoen euro op te halen.

Publieke acties stilgelegd

Zou het na die tijd minder zijn, dan is dat de uit te loven beloning voor de gouden tip. Is het meer, dan wordt het overschot gestoken in beloningen in andere zaken. Het initiatief van De Vries heeft de steun van politie en justitie.

Na de aanslag op De Vries heeft de stichting alle publieke acties voorlopig stilgelegd. Maar doneren en tips doorgeven via de site kan gewoon doorgaan.

Meer uit Binnenland

Pontjes uit de vaart door laag water

NIJMEGEN (ANP) - Door de lage waterstanden van de rivieren kan een aantal pontjes niet meer varen. Zo zijn op de Waal en de IJssel vaarten uitgevallen.

42 minuten geleden
Vrijspraak 'moeilijk te begrijpen' voor familie van Tamar

HAARLEM (ANP) - De vrijspraak in de zaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken is moeilijk te begrijpen voor haar nabestaanden. Dit zegt slachtofferadvocaat Sébas Diekstra, die de ouders van Tamar bijstaat. "Dit is voor de familie een bittere en moeilijk te bevatten uitspraak", zegt Diekstra. Het Openbaar Ministerie, dat acht weken cel had geëist tegen de uit Duitsland afkomstige Jamal T. (33), laat weten het vonnis te gaan bestuderen.

2 uur geleden
NS wil tassen op schoot of in bagagerek als 'nieuwe normaal'

UTRECHT (ANP) - De NS wil dat er een einde komt aan het plaatsen van bagage op stoelen. Dat meldt een woordvoerder na berichtgeving van de NOS. "We horen dat mensen elkaar niet meer durven aan te spreken. Hiermee willen we bereiken dat reizigers elkaar überhaupt niet meer hoeven te vragen om een tas van een zitplek af te halen, want de stoel is dan al leeg."

2 uur geleden
Rechtbank laat verbod op overname DigiD-beheerder in stand

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam laat het verbod van staatssecretaris Willemijn Aerdts op de overname van Solvinity door Kyndryl voorlopig in stand. Solvinity, het bedrijf dat het DigiD-platform beheert, had een kort geding aangespannen om de rechtbank te vragen of die de beslissing van de staatssecretaris wilde laten schorsen.

2 uur geleden
Buitenlandse Zaken bezorgd over hardere toon VS richting ICC

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken maakt zich "zorgen over de verharde toon" van de Amerikaanse regering tegen het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De positie die Washington nu inneemt is echter niet nieuw, aldus een verklaring van het ministerie dinsdag.

3 uur geleden
Tbs voor doden Lisanne (23) in Hoog-Keppel

ZUTPHEN (ANP) - De rechtbank heeft de 26-jarige Christiaan W. uit het Gelderse Ulft veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor het doden van de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel. De rechtbank stelde vast dat de man volledig ontoerekeningsvatbaar was door een psychotische stoornis. Daarom krijgt hij geen celstraf. Het OM had naast tbs ook tien jaar celstraf geëist.

4 uur geleden
Dieren in problemen door aanhoudende hitte en droogte

HUIZEN (ANP) - Egel- en vogelopvanglocaties hebben hun handen vol aan dieren die het door de hitte en de droogte moeilijk hebben. Zo kunnen egels minder makkelijk voedsel vinden doordat slakken en rupsen zich door de hitte dieper in de grond verstoppen en insecten minder actief zijn.

4 uur geleden