Ingewijden VS: Hamas wil 50 gijzelaars ruilen voor 150 gevangenen
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Volgens een Amerikaanse regeringsbron zullen bij de aanstaande deal tussen Israël en Hamas vijftig gijzelaars worden vrijgelaten in ruil voor 150 Palestijnse gevangenen. Beide partijen zouden vier of vijf dagen de wapens neerleggen om de ruil mogelijk te maken.
Een akkoord zou dichtbij zijn, klinkt het steeds luider in Israël en internationaal. De Amerikaanse president Joe Biden zegt dat de onderhandelaars er bijna uit zijn, maar dat het nog niet definitief is. Volgens de Amerikaanse functionaris zullen vooral vrouwen en kinderen door Hamas worden vrijgelaten.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt dinsdagavond met leden van zijn oorlogskabinet en zijn regering tijdens ingelaste bijeenkomsten. Mogelijk bespreken ze daar de deal over de vrijlating van de gijzelaars. De uiterst rechtse minister van Veiligheid Itamar Ben-Gvir heeft zich al uitgesproken tegen een overeenkomst, omdat hij geen leden van Hamas wil vrijlaten.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
49 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
1 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
5 uur geleden