Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ingewijden: Qatar en Egypte proberen deal Israël-Hamas te redden

Ingewijden: Qatar en Egypte proberen deal Israël-Hamas te redden

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Qatar en Egypte zijn volgens ingewijden in gesprek met Israël en Hamas om de opgeschorte gevangenenruil toch "zo snel mogelijk" te laten doorgaan. Hamas heeft de vrijlating van gijzelaars uitgesteld omdat Israël de gemaakte afspraken zou hebben geschonden.

Hamas zegt dat er meer vrachtwagens met humanitaire hulp moeten worden toegelaten tot het noorden van de Gazastrook, het gebied dat Israël ondanks de gevechtspauze nog als een oorlogszone beschouwt. Vrijdag kwamen daar 65 trucks aan, volgens Hamas minder dan de helft van wat er is beloofd.

Ook is Hamas ontevreden over welke Palestijnse gevangenen door Israël worden geselecteerd om vrij te laten. De militante beweging wijst daarnaast op een incident vrijdag toen Israëlische troepen het vuur openden op burgers die naar het noorden wilde reizen. Twee Palestijnen werden gedood.

Optimistisch

Vanuit Israëlische zijde blijft het vrijwel stil. Een woordvoerder van de Israëlische krijgsmacht heeft tegen de Franse zender BFMTV gezegd dat Israël zich aan de overeenkomst houdt, maar de krant Haaretz schrijft dat officials wachten op instructies van de regering over wat de volgende stappen zijn. In Israëlische media wordt gesuggereerd dat Israël de gevechtspauze zal stoppen en verder gaat met de oorlog als de gijzelaars om middernacht nog steeds niet zijn vrijgelaten, maar dat is niet bevestigd.

Qatar en Egypte waren ook betrokken bij de totstandkoming van de overeenkomst en waren zaterdag zelfs nog optimistisch over een verlenging van de deal.

Meer uit Buitenland

Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

12 minuten geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

1 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

1 uur geleden
Trump beklemtoont dat VS in gesprek zijn met Iran

WASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.

1 uur geleden
Bolsonaro mag rest van straf onder huisarrest uitzitten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.

2 uur geleden
Media: VS sturen 3000 militairen extra naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.

3 uur geleden
Iraanse raket zou boven Libanon zijn onderschept

BEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.

4 uur geleden