Ingewijden: Qatar en Egypte proberen deal Israël-Hamas te redden
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Qatar en Egypte zijn volgens ingewijden in gesprek met Israël en Hamas om de opgeschorte gevangenenruil toch "zo snel mogelijk" te laten doorgaan. Hamas heeft de vrijlating van gijzelaars uitgesteld omdat Israël de gemaakte afspraken zou hebben geschonden.
Hamas zegt dat er meer vrachtwagens met humanitaire hulp moeten worden toegelaten tot het noorden van de Gazastrook, het gebied dat Israël ondanks de gevechtspauze nog als een oorlogszone beschouwt. Vrijdag kwamen daar 65 trucks aan, volgens Hamas minder dan de helft van wat er is beloofd.
Ook is Hamas ontevreden over welke Palestijnse gevangenen door Israël worden geselecteerd om vrij te laten. De militante beweging wijst daarnaast op een incident vrijdag toen Israëlische troepen het vuur openden op burgers die naar het noorden wilde reizen. Twee Palestijnen werden gedood.
Optimistisch
Vanuit Israëlische zijde blijft het vrijwel stil. Een woordvoerder van de Israëlische krijgsmacht heeft tegen de Franse zender BFMTV gezegd dat Israël zich aan de overeenkomst houdt, maar de krant Haaretz schrijft dat officials wachten op instructies van de regering over wat de volgende stappen zijn. In Israëlische media wordt gesuggereerd dat Israël de gevechtspauze zal stoppen en verder gaat met de oorlog als de gijzelaars om middernacht nog steeds niet zijn vrijgelaten, maar dat is niet bevestigd.
Qatar en Egypte waren ook betrokken bij de totstandkoming van de overeenkomst en waren zaterdag zelfs nog optimistisch over een verlenging van de deal.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.
6 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.
6 uur geledenGÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is urenlang stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten. Ook in Brussel was het donderdag weer raak.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een comité van het Amerikaanse parlement dat onderzoek doet naar de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft gevraagd of Andrew Mountbatten Windsor zich wil laten verhoren. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. Andrew, de broer van koning Charles, raakte door het schandaal zijn prinsentitel kwijt.
7 uur geleden