Ingewijde: Argentijnse president Milei is Italiaan geworden
ROME (ANP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei heeft het Italiaanse staatsburgerschap toegekend gekregen, bevestigt een ingewijde na berichten in Italiaanse media. Die zegt dat de Italiaanse regering de beslissing heeft genomen op basis van Milei's Italiaanse voorouders.
De president is in Rome voor een ontmoeting met de Italiaanse premier Giorgia Meloni en een evenement van Meloni's partij Fratelli d'Italia. Milei en Meloni onderhouden warme banden. Er zijn geen details bekend over de toekenning van het Italiaanse staatsburgerschap aan Milei.
Sommige Italiaanse politici hebben verontwaardigd gereageerd, omdat de regels veel strenger zijn als het gaat om in Italië geboren kinderen van immigranten. Meloni's rechtse regering weigert de wetgeving daarover te versoepelen. Het Italiaanse staatsburgerschap wordt verleend op basis van bloedbanden. Dat betekent dat zelfs verre afstammelingen een Italiaans paspoort kunnen krijgen.
Milei zei in februari tijdens zijn vorige bezoek aan Italië dat hij zich "75 procent Italiaans" voelt, omdat drie van zijn grootouders Italiaanse wortels hebben. Hij voegde eraan toe een "ongelooflijke passie voor Italiaanse opera" te hebben.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
1 minuut geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
44 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
4 uur geleden