Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ingenieursbureau Arcadis helpt bij schoonmaken bases leger VS

Ingenieursbureau Arcadis helpt bij schoonmaken bases leger VS

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis gaat het Amerikaanse leger helpen met het schoonmaken van legerbases. Het gaat bijvoorbeeld om het veilig verwijderen van conventionele munitie, explosieven, wapens voor chemische oorlogsvoering en andere gevaarlijke zaken. De werkzaamheden vinden plaats in de Verenigde Staten en elders in de wereld.

Arcadis maakt onderdeel uit van een groep van twaalf bedrijven die hiervoor zijn geselecteerd door het U.S. Army Corps of Engineers in Huntsville in de staat Alabama. In totaal is met dat meerjarige contract een bedrag voor die bedrijven van ruim 1,1 miljard dollar, omgerekend 972 miljoen euro, gemoeid. Door de werkzaamheden moeten de grond en het water op de bases veilig gebruikt kunnen worden.

Arcadis zet onder meer robottechnologie in om zo veilig te werk te kunnen gaan. Het bedrijf voert al langer milieureinigingsopdrachten uit voor het Amerikaanse leger.

Meer uit Financieel

Saudi Aramco boekt lagere winst en keert minder dividend uit

DHARAN (ANP) - Saudi Aramco heeft in de eerste drie maanden van het jaar een lagere winst geboekt dan een jaar eerder. Het energieconcern verkocht meer olie en gas, maar lagere prijzen voor die brandstoffen zaten 's werelds grootste verkoper van olie dwars. Het Saudische staatsbedrijf keert ook minder winst uit, wat een tegenvaller is voor de overheidsfinanciën. Kroonprins Mohammed bin Salman wil juist fors investeren in de modernisering van de economie van Saudi-Arabië.

21 minuten geleden
Handelsbesprekingen China-VS gestaakt, overleg gaat zondag verder

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in Genève is afgebroken, melden bronnen aan de persbureaus Reuters en AFP. De besprekingen gaan naar verwachting zondag verder.

12 uur geleden
Interim-bestuur van FNV weggestuurd

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft zaterdag het interim-bestuur van de vakbond weggestuurd. Voorzitter Henk de Jong en medebestuurders Carolien Bijen en Miranda Diependaal waren sinds maart aan het werk, maar hun termijn stopt zondag.

13 uur geleden
Reuters: handelsoverleg VS-China in Genève hervat na lunchpauze

GENÈVE (ANP/RTR) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in het Zwitserse Genève is hervat na een lunchpauze. Dat melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Volgens Reuters zijn de Chinese en Amerikaanse delegaties teruggekeerd naar de onderhandelingen in een residentie in een buitenwijk van Genève.

18 uur geleden
Reuters: Chinese delegatie vertrekt van handelsoverleg met VS

GENÈVE (ANP/RTR) - De Chinese delegatie is vertrokken van het handelsoverleg met de Verenigde Staten in het Zwitserse Genève. Dat melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Eerder op de dag waren die onderhandelingen juist formeel begonnen. Het is niet bekend wat de reden is dat de Chinezen zijn vertrokken, aldus Reuters.

20 uur geleden
Nieuwe Duitse economieminister wil meer gascentrales

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse minister van Economische Zaken wil dat er snel nieuwe gasgestookte energiecentrales gebouwd worden om zo de energiezekerheid van Duitsland te versterken. Volgens Katherina Reiche zijn die centrales nodig als er onvoldoende energie kan worden opgewekt door middel van wind en zon.

22 uur geleden
Inflatie China opnieuw gedaald door zwakke economie

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april voor de derde maand op rij gedaald onder druk van de zwakke binnenlandse economie. Zo worstelt China met een crisis op de vastgoedmarkt en hoge jeugdwerkloosheid. Daar komt nog de handelsoorlog met de Verenigde Staten bovenop.

1 dag geleden